Під час зустрічі президента Александра Квасьнєвського з Леонідом Кучмою в місті Казімєж 15 березня 2001 року сторони висловилися за створення спільної військової частини. Загалом до складу польської бригади повинен увійти батальйон українських військ. Зараз тривають необхідні переговори і технічні узгодження, які визначать склад частини та термін, протягом якого її організують.
Прогнози щодо розвитку польсько-українських стосунків
На наші країни найближчим часом чекають величезні випробування, що безпосередньо стосуються процесів, які відбуваються у світі і на європейському континенті. Глобалізація, наслідки якої відчуває кожна країна, не дозволяє марнувати час, якщо ми хочемо забезпечити розвиток економіки і підвищення конкурентоспроможності на міжнародному ринку.
Якщо не буде спільних рішень, які сприятимуть досягненню відкритого громадянського і інформаційного суспільства, ми втратимо мить дуже корисної для наших країн політичної кон’юнктури. Швидка і плідна співпраця банківських і страхових установ, розвиток телекомунікаційних мереж, інформаційних портів Інтернету для передачі даних про юридичні і фінансові умови діяльності потенційних інвесторів, а також спільна підготовка кадрів менеджерів в галузі новітніх технологій — ось ті напрямки, рухаючись у яких, нам удасться зберегти і розвинути вже нагромаджений потенціал взаємодії.
Великим шансом для наших обох країн є розширення Європейського Союзу на схід, у тому числі вступ до нього Польщі. У недалекому майбутньому східний кордон Польщі стане східним кордоном розширеного Європейського Союзу, а на кордоні з Україною будуть запроваджені процедури, обумовлені Шенгенським договором, що є частиною acqui communautaire об’єднаної Європи. Це сприятиме пожвавленню руху між Польщею й Україною і одночасно — посиленню боротьби з нелегальною міграцією, організованою злочинністю та наркоторгівлею. Польська сторона намагатиметься запровадити максимально зручну систему видачі віз. Членство Польщі в Європейському Союзі відкриває для України нові можливості у сфері політичних і економічних перетворень, зокрема впровадження в західних областях України економічних здобутків наших західних воєводств, що межують з Німеччиною. Україні належить докласти всіх зусиль, щоб не втратити отриманий від європейської інтеграції шанс.
На практиці це означатиме якнайбільшу активність України у справі модернізації держави й економіки, цілковиту реалізацію наявних демократичних інститутів, підтримку ідеї громадянського суспільства, розширення сфер діяльності неурядових організацій. А чи можливо це? — запитає хтось. На це запитання молоді українці вже дали позитивну відповідь.