Смекни!
smekni.com

Розгром Японії (стр. 2 из 2)

Особливістю договорів з Болгарією, Угорщиною, Румунією – присутність на їх території радянських військ.

На момент 1 вересня 1947 року Болгарія майже зберегла свої кордони. Румунія відмовилась від Бессарабії та Північної Буковини, але зберегла Трансільванію, Угорщина втратила Трансільванію і відмовилась від Закарпаття та деяких територій на користь Чехословаччини.

У вересні 1944 року Фінляндія розриває договір з Німеччиною і підписує договір з Москвою за яким:

- анексія Корелії, Виборгу;

- частини території на півночі.

Втратила 44 тис. км2 , але більшість населення перейшла до Фінляндії. СРСР отримує півострів Поркала-Уд у Фінській затоці і навіть території на прибережній смузі. Фінляндія зобов’язується виплачувати репарації, вводяться військові обмеження.

Питання території Ірану та Турції. СРСР бажає захопити Іран, але після втручання США виводить свої війська з його території і припиняє підтримувати сепаратистський рух в іранському Азербайджані. Претензії СРСР до Карна та Ардагану зумовили звернутися Турцію до США.

Японія – генерал Макартур – головнокомандуючий союзницькими військами, самостійна проамериканська політика. У РМІСі від СРСР Дерев’яненко, від США Ачесон не могли домовитися щодо конференції по вирішенню питання.

СРСР підтримує комуністів в Китаї, а США – гоміньданівців.

З уряду Франції виключені комуністи. За допомогою США в Греції встановлюється монархія.

Навесні 1947 року завершується оформлення конфронтації. 5 березня Черчиль в Фултоні у промові вперше згадує термін “холодна війна”. Стратегічні та тактичні положення “холодної війни” сформовані в доктрині Трумена:

- втримання комунізму та радянської експансії.