Смекни!
smekni.com

Стратегія підприємства 2 (стр. 1 из 3)

КОНТРОЛЬНА РОБОТА

З ПРЕДМЕТУ

„СТРАТЕГІЯ ПІДПРИЄМСТВА”


Характеристика поліграфічного підприємства „Експрес”

ПП "Експрес" створено в 1996 році в Макіївці, на базі ДТПО "Ротапринт". На підприємстві працюють близько 250 чоловік. У 1999 р. ПП "Експрес" реалізувало продукції на суму близько 5 млн. грн., у 2000 р. цей показник виріс до 6,5 млн. грн. За названий період ріст середньої заробітної плати склав 138%.

З 1999 по 2001 р. ПП "Експрес" тричі виходило переможцем республіканського конкурсу "Українська зірка упакування" у номінації "Упакування для харчових продуктів". Зразки продукції підприємства визнані гідними спеціальної нагороди в конкурсі на краще упакування світу Word Star-2000.

З 2001 р. підприємство є членом Клуба пакувальників України.


SWOT-АНАЛІЗ

SWOT - це акроним слів Strengts (сили), Weaknesses (слабості), Opportunіtіes (сприятливі можливості) і Тhreats (погрози). Внутрішня обстановка компанії відбивається в основному в S і W, а зовнішня - в О и Т. Для стратегічної перспективи компанії особливо значимі сильні сторони, тому що вони є наріжними каменями стратегії і на них повинне будуватися досягнення конкурентних переваг. У той же час гарна стратегія вимагає втручання в слабкі сторони. Організаційна стратегія повинна бути добре пристосована до того, що потрібно зробити. Особливе значення має ідентифікація відмітних переваг компанії. Це важливо для формування стратегії, тому що:- унікальні можливості дають фірмі шанс використовувати ринкові сприятливі обставини, - створюють конкурентні переваги на ринку, - потенційно можуть бути наріжними каменями стратегії.

SWOT-аналіз ПП. „Експрес”

Фактори, що враховуються у SWOT-аналізі
Потенційні внутрішні сильні сторони (S): Потенційні внутрішні слабкості (W):
1. В компанії працюють висококваліфіковані спеціалісти2. Високе мистецтво конкурентної боротьби3. Визнаний ринковий лідер4. Є чітко сформульована стратегія5. Власні канали збуту продукції6. Високотехнологічне виробництво, яке забезпечує випуск якісної продукції за конкурентними цінами 1. Затягування термінів партнерами при розрахунку за надані послуги з випуску продукції.2. Не гнучка політика роботи з клієнтами3. Можливі неузгодженість по термінах
Потенційні зовнішні сприятливі можливості (О): Потенційні зовнішні загрози (Т):
1. Розширення діапазону можливих товарів 2. Зниження торгових бар’єрів у виході на зовнішні ринки 3. Сприятливі зрушення в курсах валют4. Велика доступність ресурсів5. Послаблення нестабільності бізнесу6. Відсутність товарів - замінників 1. Загострення конкуренції2. Несприятливі зрушення в курсах валют3. Законодавче регулювання цін 4. Чуттєвість до нестабільності зовнішніх умов бізнесу

Місія та цілі підприємства

Місія – це поняття, що іноді використовується для визначення цілі чи „raison d’efre” (здорового глузду) якого-небудь виду діяльності. Найбільш широко воно використовується на функціональному рівні в крупних ділових організаціях.

Місія - це орієнтир, на який направлені всі цілі підприємства.

Звичайне визначення місії організації переслідує рішення наступних задач:

- Виявити область активних дій організації і відітнути шляху розвитку, що ведуть у нікуди.

- Визначити основні принципи конкурентної боротьби.

- Виробити загальну базу для розробки цілей організації.

- Виробити концепцію діяльності, що надихає співробітників організації.

При розробці місії враховуються наступні групи факторів:

- Історії виникнення і розвитку організації, її традицій, досягнень і промахів, як склався імідж.

- Існуючий стиль поводження і спосіб дії власників і керівників.

- Ресурси, тобто все те, чим організація може керувати: наявні грошові засоби, визнані продуктові марки, унікальні технології, талант співробітників і т.п..

- Навколишнє середовище, що представляє сукупність усіх факторів, які впливають на можливості організації досягати своїх цілей за допомогою обраних стратегій.

- Особові достоїнства, якими володіє організація.

У місії з урахуванням цих факторів відбиваються напрямки діяльності організації. У ній констатується відповідальність організації перед усіма групами впливу. Вона визначає чітким образом загальну мету організації, що надалі може бути конкретизована на окремі цілі і задачі.

Єдиних підходів до формулювання місії не існує. Використовуються як єдине формулювання місії, так і місія, сформульована в декілька позицій.

Місія організації повинна мати мотивуючий характер. Максимізація прибутку, підвищення вартості акцій, збільшення випуску продукції не грають сильної мотивуючої ролі для співробітників організації - це, скоріше, результат реалізації визначених стратегій. Таку мотивуючу роль у більшому ступені грає чітке уявлення співробітників про соціальну важливість своєї роботи. Так, якщо підприємство по випуску мінеральних добрив сформулює свою місію в розрізі забезпечення лідерства по випуску окремих видів добрива, навряд чи ця прозаїчна місія надихне співробітників на творчу працю. Іншого ефекту очікується, якщо місія буде сформульована як внесення посильного вкладу в рішення проблеми боротьби з голодом на земній кулі.

Місія поліграфічного підприємства „Експрес”

„Наша мета – це вирішення проблем, пов’язаних з налагодженням випуску якісної вітчизняної поліграфічної продукції, створення нових робочих місць і культури виробництва, що зберігає й захищає навколишнє середовище”

Місія не містить конкретних вказівок щодо того, що, як і в які терміни варто робити організації. Такі зведення виходять при формулюванні цілей організації.

Стратегічне планування також припускає постановку для визначеного періоду часу стратегічних цілей, що повинні бути достатньо конкретними і вимірюваними за допомогою визначених критеріїв. Якщо формулювання місії припускає досить широкі заяви, типу "бути кращими у світі", то стратегічні цілі повинні чітко визначити, що це означає.

Можна виділити шістьох типів цілей:

1. Досягнення визначених значень показника ринкової частки.

2. Інноваційні цілі. Без розробки нових продуктів і надання нових послуг організація дуже швидко може бути поглинута конкурентами їхньої боротьби. Прикладом цілі даного типу може бути: 50% об’єму продажів повинно бути забезпечено за рахунок продукції і послуг, впроваджених за останні п'ять років.

3. Ресурсні цілі характеризують прагнення організації залучати більш коштовні ресурси: кваліфікованих співробітників, капітал. Ці цілі мають маркетинговий характер. Так, організації конкурують по залученню найбільш розумних випускників вузів, роздрібні торговці - за краще місце розташування торгових точок. Очевидно, що досягнення даних цілей створює передумови для виконання інших цілей.

4. Цілі підвищення ефективності діяльності. Очевидно, що якщо персонал, капітал і виробничо-технічний потенціал не використовуються досить ефективно, то і потреби споживачів будуть задовольнятися погано, або це буде виправлено за рахунок надмірних витрат ресурсів.

5. Соціальні цілі спрямовані на зниження негативного впливу на природне середовище, на надання допомоги суспільству в рішенні проблем зайнятості і т.п..

6. Цілі одержання визначеного прибутку можуть бути встановлені тільки після формулювання попередніх цілей. Прибуток є тієї необхідною "принадою", що може допомогти залучити капітал і стимулювати бажання власників розділити ризик. Прибуток тому краще розглядати скоріше як обмежувальну мету. Мінімальна прибутковість необхідна для виживання і розвитку бізнесу.

Цілі поліграфічного підприємства „Експрес”

1. Заволодіти 10% ринку поліграфічної продукції в регіоні.

2. Вишукувати шляхи зниження собівартості продукції.

3. Провести модернізацію виробничих потужностей

4. Вести кадрову політику направлену на залучення висококваліфікованого персоналу.

5. Досягти визначеного фінансовим планом рівня прибутковості.


Аналіз середовища за методикою структурного аналізу п’яти конкурентних сил М.Портера.

Ключовим етапом аналізу виробництва і конкуренції є дослідження процесу галузевої конкуренції, основного джерела тиску, що робиться, з боку конкурентів на позицію даної фірми. Без аналізу процесу галузевої конкуренції - особливостей конкурентної боротьби і "правил ведення гри" - керуючі не в змозі розробити успішну з погляду ведення конкуренції стратегію.

Незважаючи на існуючі галузеві розходження, власне процес конкуренції мало чим відрізняється від однієї галузі до іншої. Конкуренція в галузі може бути представлена у виді рівнодіючої п'яти сил конкуренції:

1. Суперництво серед конкуруючих продавців товарів даної галузі.

2. Потенційне входження нових конкурентів.

3. Спроби компаній інших галузей розширити коло споживачів своїх товарів-замінників.

4. Торгова міць і "важіль" постачальників факторів виробництва.

5. Торгова міць і "важіль" покупців продуктів галузі.

Модель п'яти сил конкуренції вкрай корисна при проведенні систематичних оцінок тиску конкуренції на ринку не тільки тому, що є широко поширеним методом аналізу, але і через відносну простоту.

а/ Суперництво серед конкуруючих продавців.

Самою могутньою серед п'яти сил конкуренції є конкурентна боротьба серед фірм, що суперничають.

Стратегія конкуренції компанії є частиною стратегії бізнесу і складається з:

- підходів керівництва до ведення конкурентної боротьби з метою досягнення успіху на ринку,