Параграф 4. Секретарі Колегій суддів
Конституційного Суду України
1. Секретарі Колегій суддів Конституційного Суду України призначаються на засіданні Конституційного Суду України на строк повноважень Колегій відкритим голосуванням із числа кандидатур, запропонованих суддями відповідної Колегії.
2. Протокол засідання Конституційного Суду України про призначення секретарів Колегій суддів Конституційного Суду України передається в Архів Конституційного Суду України, копія протоколу
- у Відділ кадрів Секретаріату Конституційного Суду України
3. Секретар Колегії суддів:
- очолює Колегію та організовує її роботу з питань розгляду конституційних подань та конституційних звернень, які надійшли до Колегії суддів;
- головує на засіданні Колегії суддів;
- вносить пропозицію на засіданні Конституційного Суду України про заміну судді-доповідача у справі в разі його неможливості брати участь у підготовці та розгляді матеріалів справи за конституційним поданням, конституційним зверненням;
- вносить на розгляд Конституційного Суду України пропозицію щодо тимчасового введення до складу Колегії суддів судді Конституційного Суду України з іншої Колегії у разі неможливості проводити протягом тривалого часу засідання Колегії через відсутність кворуму;
- звітує щоквартально про роботу Колегії суддів на засіданні Конституційного Суду України;
- вирішує інші питання організації роботи Колегії суддів.
Параграф 5. Керівник Секретаріату
Конституційного Суду України
1. Керівник Секретаріату Конституційного Суду України призначається Конституційним Судом України на його засіданні.
Кандидатура на посаду керівника Секретаріату Конституційного Суду України пропонується Головою Конституційного Суду України із числа громадян України, які мають право на зайняття посади професійного судді.
Кандидатура на цю посаду обговорюється на засіданні Конституційного Суду України.
2. У разі відхилення кандидатури на посаду керівника Секретаріату Голова Конституційного Суду України пропонує іншу кандидатуру.
3. Рішення про призначення керівника Секретаріату Конституційного Суду України приймається відкритим голосуванням більшістю присутніх на засіданні Конституційного Суду України.
4. Повноваження керівника Секретаріату Конституційного Суду України визначаються Положенням про Секретаріат Конституційного Суду України.
Глава II. Пленарні засідання та засідання
Конституційного Суду України
Параграф 6. Пленарні засідання Конституційного
Суду України
1. Конституційний Суд України на своїх пленарних засіданнях:
- приймає рішення та дає висновки у справах за конституційними поданнями та конституційними зверненнями;
- затверджує положення про постійні комісії;
- приймає рішення про утворення тимчасових комісій, затверджує їх персональний склад та призначає голів цих комісій.
2. Пленарне засідання Конституційного Суду України є повноважним, якщо на ньому присутні не менш як дванадцять суддів Конституційного Суду України.
3. Рішення, висновок Конституційного Суду України вважаються прийнятими, якщо за них проголосувало не менше десяти суддів Конституційного Суду України.
4. Пленарне засідання Конституційного Суду України скликається з ініціативи Голови Конституційного Суду України, його заступників, Колегії суддів та постійних комісій або не менше трьох суддів Конституційного Суду України.
5. Пленарне засідання Конституційного Суду України скликає Голова Конституційного Суду України не пізніше як у двотижневий строк з дня надходження ініціативи про скликання пленарного засідання.
6. Про дату скликання та порядок денний пленарного засідання Конституційного Суду України керівник Секретаріату повідомляє суддів Конституційного Суду України та його учасників не пізніше як за десять днів до дня скликання засідання.
7. Порядок денний пленарного засідання Конституційного Суду України визначається Головою Конституційного Суду України і затверджується на засіданні.
8. На пленарному засіданні головує Голова Конституційного Суду України, за його відсутності - старший за віком заступник Голови Конституційного Суду України, а у разі відсутності і заступників - старший за віком суддя Конституційного Суду України.
Параграф 7. Засідання Конституційного Суду України
1. Конституційний Суд України на своїх засіданнях:
- затверджує Регламент Конституційного Суду України, вносить зміни та доповнення до нього;
- затверджує Положення про Секретаріат, Архів, Бібліотеку та інші самостійні структурні підрозділи Конституційного Суду України, вносить зміни та доповнення до них;
- призначає за поданням Голови Конституційного Суду України керівника Секретаріату Конституційного Суду України та приймає рішення про звільнення його з посади;
- приймає рішення про утворення постійних комісій, затверджує їх персональній склад;
- розглядає пропозиції щодо обсягу фінансування Конституційного Суду України, затверджує проект кошторису на кожний фінансовий рік;
- затверджує структуру і штатний розпис Конституційного Суду України;
- заслуховує щоквартально інформацію Голови Конституційного Суду України про використання бюджетних асигнувань;
- приймає рішення про дострокове звільнення з посади Голови Конституційного Суду України та заступників Голови;
- приймає рішення про звільнення з посади судді Конституційного Суду України у випадках, передбачених пунктами 1 - 3, 6 - 9 статті 23 Закону України "Про Конституційний Суд України";
- заслуховує щоквартально звіти керівника Секретаріату Конституційного Суду України та керуючого справами Конституційного Суду України;
- приймає у разі необхідності рішення про невідкладність відкриття конституційного провадження за конституційним поданням у конкретній справі;
- приймає рішення щодо персонального складу делегацій Конституційного Суду України та їх керівників;
- дає згоду на призначення заступників керівника Секретаріату Конституційного Суду України, керівників самостійних структурних підрозділів та їх заступників, керівників інших структурних підрозділів;
- вирішує інші питання, що не є предметом розгляду пленарного засідання.
2. Засідання Конституційного Суду України є повноважним за наявності на ньому не менш як одинадцять суддів Конституційного Суду України.
Рішення Конституційного Суду України вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини суддів Конституційного Суду України, які брали участь у засіданні, крім випадків, передбачених Законом України "Про Конституційний Суд України" та цим Регламентом.
3. Засідання Конституційного Суду України скликається з ініціативи Голови Конституційного Суду, його заступників, Колегії суддів, постійних комісій чи не менше трьох суддів Конституційного Суду України.
4. Засідання Конституційного Суду України скликається не пізніше як у двотижневий строк з дня ініціативи про його скликання.
5. Керівник Секретаріату Конституційного Суду України доводить до відома суддів та учасників засідання про дату скликання та порядок денний засідання Конституційного Суду України не пізніше як за п'ять днів до дня скликання засідання.
6. Порядок денний засідання Конституційного Суду України визначається Головою Конституційного Суду України та затверджується на засіданні Конституційного Суду України.
Параграф 8. Протоколи засідань та пленарних засідань
Конституційного Суду України
1. Засідання та пленарні засідання Конституційного Суду України протоколюються. Пленарні засідання фіксуються технічними засобами.
2. Протоколи засідання, пленарного засідання Конституційного Суду України підписуються головуючим та суддями Конституційного Суду України, які брали участь у засіданні, пленарному засіданні.
3. Протоколи засідання, пленарного засідання Конституційного Суду України передаються протягом десяти днів з дня прийняття рішення, давання висновку, прийняття ухвали для ознайомлення суддям Конституційного Суду України, які не брали участі у засіданні, пленарному засіданні.
4. Ведення протоколів засідань, пленарних засідань Конституційного Суду України забезпечує Секретаріат Конституційного Суду України.
5. У протоколі пленарного засідання Конституційного Суду України зазначаються: місце, дата, час початку і закінчення засідання;
прізвище, ім'я, по батькові головуючого, суддів Конституційного Суду України як присутніх, так і відсутніх із зазначенням відомих Суду причин відсутності кожного з них;
відомості про учасників конституційного провадження;
формулювання питань, які розглядались;
запис про всі дії Конституційного Суду України згідно з їх послідовністю; ухвали, винесені Конституційним Судом України, та результати голосування по них;
посилання на факти, які учасники конституційного провадження просили відобразити у протоколі.
Параграф 9. Колегії суддів Конституційного
Суду України
1. На засіданні Конституційного Суду України протягом першого місяця кожного календарного року утворюються Колегії суддів Конституційного Суду України для розгляду питань щодо відкриття провадження у справах за конституційними поданнями, Колегії суддів для розгляду питань щодо відкриття провадження у справах за конституційними зверненнями, затверджується їх персональний склад та призначаються секретарі Колегій суддів.
2. Один і той же суддя Конституційного Суду України не може входити на постійній основі до складу двох і більше Колегій суддів.
3. Суддя Конституційного Суду України однієї Колегії суддів може бути залучений за рішенням Конституційного Суду України до участі у роботі іншої Колегії суддів у разі відсутності кворуму цієї Колегії суддів.