Функції маркетингу, які потрібні компанії і доцільні для використання, приведені нижче :
* Планування :
стратегічне і оперативне ( тактичне )
· Просування :
окремо для послуг та для торгової марки
· Аналіз та дослідження
· Облік витрат на маркетинг
· Облік ефективності маркетингових зусиль
· Впровадження інновацій в даній галузі діяльності, а також в області окремих послуг
Планування :
стратегічне планування розробляється на термін діяльності строком на три роки. Розробкою займається відділ маркетингу разом із віце-президентом, під наглядом президента компанії. Участь в розробці також приймають керівники підрозділів компанії.
оперативне ( чи тактичне ) планування розробляється також відділом маркетингу разом із керівниками підрозділів компанії.- Керівники підрозділів вносять свої корективи і пропозиції в план оперативного планування.
Просування :
для послуг , пошук нових видів послуг, застосування нових видів реклами для просування послуг покупцям, освоєння та впровадження нових послуг, пропаганда, паблік рілейшен, участь у виставках та конференціях з даного виду діяльності;
просування торгівельної марки . Торгівельна марка – обіцянка продавця постійно надавати споживачу специфічний набір цінностей, послуг. Але торгівельна марка – більш комплексний, багаторівневий символ.
Характеристики, перш за все торгівельна марка викликає в пам”яті визначенні характеристики.
Цінності, торгівельна марка є відображення системи цінностей виробника.
Культура, торгівельна марка являє собою конкретну культуру.
Індивідуальність, торгівельний логотип визначає конкретну індивідуальність.
Споживач, торгівельний логотип передбачає визначений тип споживача, який покупає та використовує даний товар. Споживачі поважають цінності, культуру і індивідуальність притаманні товару.
Аналіз та дослідження використовуються для того, щоб виявити місткість ринку, визначити “свого” споживача, визначити конкурентів, та інше.
Облік витрат на маркетинг.
Облік ефективності маркетингових зусиль, свідчить про те , чи є маркетингові зусилля ефективними, чи є від них користь, та інше.
В деяких фірмах є посада маркетингового контролера чи інспектора, що допомагає маркетологам підвищити ефективність роботи. Вони не працюють в офісах, але спеціалізуються саме на маркетинговій стороні бізнесу, виконують складний фінансовий аналіз маркетингових витрат і отриманих результатів. Вони слідкують за виконанням планів прибутку, допомагають в складанні бюджетів менеджерам товарів, вимірюють ефективність просування, аналізують витрати на рекламу і публікації в різних засобах масової інформації, оцінюють прибутковість різних груп покупців і географічних регіонів, навчають маркетингових робітників застосуванню фінансових показників
Традиційна організація є відповіддю на стандартну технологію та незмінне зовнішнє середовище.
Нова організація – це реакція на швидкі зміни, безперервно змінні технології та невизначеність середовища.
Сучасний підхід до організації, представляє собою збалансоване співвідношення людських цінностей, організаційних змін та безперервних адаптацій до змін зовнішнього середовища.
Першочерговим завданням поліпшення маркетингової діяльності компанії є створення відділу маркетингу, якому працюватимуть:
Консультант з питань маркетингу :
· Планування (стратегічне та тактичне) ;
· Контроль за ефективністю маркетингових зусиль.
Помічник консультанта з питань маркетингу :
· Просування , робота над торговою маркою.
· Система інновацій в данній сфері діяльності.
Робота з учасниками
Начальник напряму:
· Облік витрат на просування послуг.
· Просуванняпослуг та торгової марки..
Інформаційно – Аналітичний відділ .
Начальник :
· Аналіз інформації.
Відділ Web – дизайну.
Начальник :
Попередній аналіз інформації.
Структуру та функції маркетологів представимо у вигляді схеми:
Схема 2.2. Структура та функції маркетологів ІК "Конгрес-Інвест.
Важливе значення для прийняття маркетологами правильного рішення має відповідна та якісна інформація. Інформація може бути стосовно економічного становища взагалі в країні, економічного стану ринку, економічного стану підприємства, його фінансовий стан та інше. Така інформація дозволяє враховувати всі можливі чинники,
що впливають на ефективну діяльність підприємства (компанії) вцілому.
Схема 2.1 Значення інформації в процесі прийняття маркетологами компанії ефективних маркетингових рішень.
Розділ 3. Перспективи та шляхи вдосконалення рекламної діяльності інвестиційної компанії "Конгрес-Інвест".
Розглянувши фінансово-економічний стан компанії та стан її маркетингової діяльності (з висвітленням маркетингових задач та функцій компанії, характеристики діяльності відповідних її підрозділів, результативності маркетингових заходів та перспективних шляхів її розвитку) у другому розділі, в останній частині випускної роботи доцільно перейти до викладення розробок йобгрунтування вдосконалення невід’ємної частини комплексу маркетингу- рекламної діяльності.
Перш за все необхідно визначитися та кратко описати основні недоліки та прорахунки в здійсненні рекламної діяльності інвестиційної компанії "Конгрес-Інвест". Це невелика компанія з незначними обсягами прибутку, які вона почала отримувати лише протягом останнього року. І хоча в компанії реалізація реалізація маркетингових задач та функцій на сьогоднішній день не здійснюється на належному рівні, через відсутність фахівців-маркетологів, саме зараз, на цьому етапі, коли справи потроху пішли в гору, керівництву вкрай необхідно розробляти генеральну програму дій компанії, забезпечити передумови ефективної маркетингової діяльності компанії на тривалий період (на 15-20 років)- тобто розробити стратегічний план маркетингу, ядром якого стане тактичне планування маркетингу компанії. Частиною тактичного планування , як відомо, являється розробка плану поліпшення діяльності збуту (тобто збільшення обсягів продажу кожного виду послуг, які пропонує "Конгрес-Інвест") протягом наступних 2-5 років. Важко недооцінити значення рекламної діяльності у просуванні послуг компанії на фінансовий та фондовий ринки країни. Ефективно розроблена рекламна компанія допоможе значно збільшити обсяги збуту послуг, створити для фірми сприятливий імідж (її обличчя), розширити старі та знайти нові ринки збуту. Конкретизація маркетингових дій компанії повинна здійснюватися за допомогою оперативного річного маркетингового плану, в якому одним з головних компонентів стане розробка рекламної кампанії фірми.
Рекламна діяльність інвестиційної компанії "Конгрес-Інвест" сьогодні за умов недостатнього фінансування здійснюється на доволі примітивному рівні-у вигляді реклами "з вуст в вуста", коли хтось зі старих постійних клієнтів радить керівництву іншої компанії скористатися послугами "Конгрес-Інвест". Звісно усна форма реклами як і персональний продаж не є достатніми засобами просування послуг, що б зумовило подальший ріст, розвиток та формування сприятливого іміджу компанії. Отже найбільш перспективним шляхом вдосконалення маркетингової діяльності є розробка цілого комплексу рекламних дій, тобто рекламної кампанії.
Рекламі як найдієвішому, найбільш широковикористованому засобу впливу на цільову аудиторію у процесі маркетингової комунікації в компанії не приділяється потрібної уваги. Але вже давно прийшов час для активного просування послуг, пошуку нових клієнтів, створення доброго імені компанії "Конгрес-Інвест" як надійного ділового партнера та досвідченого фахівця по операціям з цінними паперами на фондовому ринку України. Щоб донести ідеї компанії (її філософію), її образ та взагалі хоч якусь інформацію про компанію до свідомості потенційного споживача , на мою думку, найбільш ефективним рішенням є сформулювати чітку програму рекламних дій.
Перш за все необхідно зауважити, що компанія працює на досить специфічному ринку-фондовому та фінансовому, отже і послуги, які вона пропонує стануть у нагоді дуже вузькому, спеціалізованому колу споживачів. Реклама за цих умов також буде специфічною і не розрахованою на широкі маси. Цей фактор, фактор специфічності послуг, є одним з визначальних при розробці рекламної кампанії. Іншим фактором, що визначає особливості побудови рекламної кампанії, є те, що реклама потребує значних витрат, а тому повинна бути ретельно спланованою та реалізованою. Беручи до уваги динаміки росту прибутків (див. Діаграму 2.2.), необхідно чітко визначити обсяги бюджету реклами.
Процес планування рекламої діяльності інвестиційної компанії "Конгрес-Інвест" .
Визначення цільових ринків.
Вихідним моментом щодо прийняття рішень стосовно реклами є вибір цільового ринку. Реклама інвестиційної компанії спрямована на вузьке коло спеціалізованих споживачів, яких я пропоную розбити на три основні групи: