Будучи виробником і постачальником електроенергії і тепла, забезпечуючи газом провінцію Штирія, "Эстаг" зі своїм дочірнім підприємством СФТГ займає четверте місце в розподілі природного газу в Австрії. Річний оборот СФТГ складає 2,1 мільярдів шилінгів (200 мільйонів євро).
1.1.1.4.Португалія
У Португалії "Газ де Франс" виступає партнером Элио у фірмі "Клімаэшпасо", що забезпечує роботу мережі хладо- і теплопостачання території, та всесвітні виставки в Лісабоні. Ця комплексна станція по виробництву електричної і теплової енергії була відкрита в квітні 1998 р.
Завдяки своїм швидко розвиваючимся дочірнім підприємствам "Эгаз" і "Дегаз", "Газ це Франс" контролює 22% ринку розподілу газу в Угорщині.
Частка імпорту і виробництва газу та запаси компанії (схема 1).
Джерело: Gaz de France Annual report.
Франція імпортує більшість природного газу.
У 1999, Компанія купила 482 мільярда kWh, з яких 24 % у формі зрідженого газу (LNG). Ведучим постачальником була Норвегія, крім того, через контракти підписані з EFOG (філія Elf і Gaz deFrance), BritishBorneo і Ruhrgas, Gaz deFrance одержить два мільярди м3 природного газу з Британського сектора Північного моря починаючи з 2000 року. З боку відкриття конкурентного Європейського газового ринку, Gaz deFrance працює зісвоїми постачальниками, щоб пристосувати свої довгострокові контракти, для регулювання ціни.
1.1.3. Торгівля газом в регіоні.
Витягаючи вигоду з різноманітних ресурсів і її Європейської бази, Gaz de France розвила оптові торгові можливості для продажу природного газу іноземним підприємствам комунального обслуговування. У 1999, продаж природного газу іноземним компаніям склав 800 мільйонів м3 з який 400 мільйонів м для Угорської фірми MOL.
З 1999 року почалося сервісне обслуговування за контрактом, що був підписаний з Італійською електронною компанією Encl у 1997. Цей контракт стосується доставки, за двадцять років, 3.5 мільярдів м3 LNG з Нігерії; 1.5 мільярда м LNG з Алжиру і 2 мільярдів м3 Російського газу. Нігерійський LNG отриманий на LNG терміналі в Montoir-de-Bretagne. Перша поставка для Encl мала місце в жовтні 1999. Цей газ для Encl поставлений GazdeFrance у формі LNG на Snam термінал у Panigaglia, (Італія) і в газоподібній формі в Baumgarten, (Австрія). Також GDF підписала угоду з бельгійською компанією Distrigaz щоб підтримати її присутність у Зебрюгге і Британському ринку.
Постачання газу 3-м сторонам (схема 2).
Джерело: Gaz de France Annual report.
Кількість іноземних клієнтів та об’єм продаж на зовнішніх ринках (схема 3).
Джерело: Gaz de France Annual report.
1.1.4. Інвестиції в розвиток систем транспортування.
Кілька головних подій були розпочаті, щоб збільшити постачання у Французький регіон, так само і для зміцнення зчеплення з Європейськими сітками, і збільшенням темпів постачань з Норвегії, що будуть зростати в об’ємі 15 мільярдів м3 до 2005 року.
Включаючи 6 мільярдів м3 для Італії за 2001 рік.
Gaz de France побудував газовий термінал в Pitgam, біля Dunkerque, для того щоб повторно стискати норвезький газ.
Було проведене інвестування в обсязі 380 мільйонів FRF у будівництво Arthre des Марші du Nord-Est трубопровід який був запущений улітку 1999року. З'єднаний з Бельгійськими і Швейцарськими сітками, цейкілометровий трубопровід нараховує десять адміністративних відділів у північно-східній Франції і буде комісований в 2002. З його межею тиску, засобами обслуговування і виміру, цей стратегічний зв'язок має собівартість приблизно 3 мільярдиFRF. Головна частина будівництва буде зроблена Французькими компаніями.
Новий трубопровід дозволить Gaz de France підсилити свою роль як центра сіток природного газу в Західній Європі. (Норвезький газ, призначений для Італії буде транспортуватися через цей трубопровід).
Перша половина трубопроводу Artere Des Plateaux-du-Vexin була запущена в жовтні 1999. Цей новий 115 кілометровий трубопровід, що є південною частиною трубопроводу Artаre des Hauts-de-France, буде цілком запущений навесні 2001. Gaz також зміцнює свою газотранспортну систему навколо підземних засобів обслуговування і збереження в центрі Франції, щоб поліпшити обслуговування південно-західної частини країни. Це об'єкт буде з'єднувати Roussines, Danzа і Chаmery.
Усі ці інфраструктури склали витрати капіталу майже 1.5 мільярд FRFу 1999році.
По цих даних ми бачимо, що в газовій сфері головна діяльність направлена на Європейський регіон, а зв’язок з іншими країнами в цій сфері, поширюється на закупівлю газу.
(Gaz de France Annual report).
1.2. Діяльність в сфері АПК.
1.2.1. Основні партнери Франції.
Основними партнерами Франції є країни ЄС, споживаючи 71% від загального експорту країни (151,9 млрд. франків у 1996 році). ЄС закуповує в цілому 86,7% фруктів і овочів, 80,5% зернових, 77,4% м'ясних продуктів, 73% молочних продуктів.
Однак, основними споживачами борошняних (62,6%) і винних (45,7%, включаючи мінеральні води) виробів є інші країни.
Французські європейські партнери, у свою чергу, поставляють 94,3% молочних продуктів, 88,7% безалкогольних напоїв, 86,7% м'ясних виробів. Але 90% рослинних олій, 76% кава (включаючи постачання заморських територій Франції), 62,7% кормів для худоби надходять з інших країн.
За участю країн ЄС (15 держав) позитивний баланс (43,7 млрд. франків) складає прибуток у 1,7 млрд. франків.
Завдяки участі інших країн баланс торгового обміну (14,8 млрд. франків) поліпшується. Активність експорту молочних (сири) і борошняних (борошно, солод) продуктів, а також інших харчових продуктів, через зниження постачань кави, сприяє підвищенню позитивного балансу на 3,5 млрд. франків.
1.2.2. Положення Франції після входження в ЄС інших країн
Вносячи в європейський бюджет приблизно 46 млрд. екю. сільськогосподарська продукція Франції складає 22% від загальної продукції ЄС, тим часом населення країни складає тільки 15% від населення ЄС.
З 15 країн ЄС друге місце в агропромисловості після Франції займають Італія і Німеччина (по 15%).
Тільки ці три країни випускають більше половини від усієї продукції ЄС і по населенню представляють разом майже одну третю частину.
У 1995 році загальна сільськогосподарська продуктивність трьох нових держав (Австрія, Фінляндія, Швеція), що ввійшли в ЄС, склала 4,4 % від продуктивності ЄС, що включали 15 держав.
Харчова промисловість Франції займає друге місце в торговому обороті серед країн ЄС і крокує відразу за Німеччиною (яка, однак, залишається другою країною-імпортером у світі сільськогосподарських і харчових продуктів після Японії), але випереджає Великобретанию.
1.2.3. Інвестиції за кордоном
Підприємства харчової промисловості також здійснюють свою діяльність за кордоном за рахунок постійно зростаючого протягом 10 років обсягу інвестицій.
З 1986 по 1989 рік обсяг французьких інвестицій за кордон зріс від декількох млн. франків до 25 млрд. франків у ході партнерства з місцевими підприємцями.
Потім, активність інвестицій трохи ослабла, але їхня загальна сума залишається значної: від 2 до 3 млрд. франків у рік 12,6 млрд. у 1994 році, 2,7 млрд. у 1995).
У 1997 році по статистиці відділу продукції харчової промисловості Французького центра зовнішньої торгівлі французька харчова промисловість нараховувала 1.620 підприємств у світі, 693 з яких, промислові підприємства, і 748, комерційні підприємства: 55% зосереджені на європейському континенті (46,5% ЄС з 15 країн).
1.2.4. Ріст активності галузі за рахунок експорту продукції
Хоча торговий оборот від продажів на внутрішньому ринку країни склав 80%, ріст активності харчової промисловості за останні роки був відзначений завдяки експорту продукції, торговий оборот якого склав 20%.
Країни Європейського Союзу постачають значну частину переробленої харчової продукції; 66,9 % у 1996 році.
[АДЕПТА]
1.3. Коротка характеристика автомобіле-будівної галузі.
Для Французьких автомобільних компаній європейський ринок залишається головним ринком збиту.
Наприклад показник об’єднання Peugeot-Citroen (ЄС: 1352000 легковиків та фургонів/За межами ЄС: 324000 (дані за 2000р. Peugeot.com.)).
Така само виглядає ситуація і з іншою кращою з (10 компаній та об’єднаннь Франції) – Renault.
1.4. Коротка характеристика інформаційної сфери.
В цій сфері маємо зворотню тенденцію. Лише малі компанії направляють свою діяльність на ринок ЄС. Великі компанії такі як (компанія що входить до кращої десятки) Alcatel – дивляться на ринок ЄС тільки як ринок збуту, а не як на ринок партнерів.
1.5. Коротка характеристика фармацевтичної сфери.
В фармацевтичній сфері спостерігаються такі ж тенденції як і в інформаційній. Тому що (на мою думку) спостерігаються тенденція в сфері інвестицій в розробки, до вибору сильного партнера (США).
1.6. Металургійна сфера.
Історично стратегія зовнішньо-економічної діяльності в цій сфері направлена на співпрацю з партнерами в ЄС (особливо: Німеччина, Італія та суперечливе ставлення до Англії в силу тих самих історичних причин).
1.7. Хімічна та нафто-хімічна.
Хімічна сфера дуже схожа на металургійну. Тобто основний напрямок на ринок ЄС та його захищення від економічних інтервенцій.
Нафто-хімічна промисловість залежить від географічного розміщення цих ресурсів. Тобто: Близький-Схід; Росія; Африка.
Зокрема в цій сфері Франція як і багато інших високо розвинених країн має найбільші проблем. Особливо у зв’язку з аграрним сектором.
2. Африка(Основні напрямки співпраці)
2.1. Газова сфера.
Запаси газу Компанії збільшилися на 50 %
Експертиза Gaz у підземному дослідженні, придбаному в розвитку підземних засобів обслуговування і збереження, забезпечила технологічну підтримку для стратегії компанії в збільшенні запасів.
У Березі Слоновой Кістки в партнерстві з EDF, Gaz deFrance має 12 % Foxtrot (газового родовища Abidjan).