Смекни!
smekni.com

Проблеми мотивації у підприємствах (стр. 5 из 5)


Висновки та пропозиції

Під час написання цієї курсової роботи я збагатив свої знання з теми «Функція мотивації у менеджменті підприємства», набув практичних навичок щодо матеріального та морального стимулювання керівником трудової діяльності, що безперечно стане мені у нагоді у моїй майбутній професії.

Починається курсова робота теоретичним питанням, у якому розглядаються загальні теоретичні підходи до проблеми з використанням тільки літературних джерел.

Мотивація - це управлінська діяльність, яка забезпечує процес спонукання себе та інших працівників на дії, спрямовані на досягнення особистих цілей або цілей організації. Мотивація потрібна для ефективного виконання робіт і реалізації управлінських рішень. Поза мотивацією ніяка цілеспрямована діяльність неможлива. Сучасні концепції мотивації можна поділити на дві групи: змістовні і процесійні. Класифікацію теорій мотивації з виділенням груп змістовних та процесійних теорій подано у п.1 курсової роботи на рис. 2. Кожна з цих теорій детально розглянута у пункті (1.2.) першого питання з використанням таблиць та різноманітних схем. Однією з найважливіших форм мотивації в організаціях є матеріальне стимулювання праці, яке являє собою процес формування і використання систем матеріальних стимулів праці та розподілу з/п відповідно до дії закону розподілу за кількістю і якістю праці (рис. 5).

Велику увагу у курсовій роботі було приділено саме практичному аспекту. З цією метою було обрано об¢экт дослідження - товариство з обмеженою відповідальністю «Аліса». Предметом діяльності вище згаданого товариства є широке коло питань, що включає виробничу та торгівельну діяльність як на території України так і за її межами. Товариство «Аліса» було засновано громадянами України і знаходиться у нашому місті за адресою: м. Київ - 170, пр. 50-річчя Жовтня, 15. Керуючись Статутом товариства «Аліса» (дод.1), у другому питанні курсової роботи було подано стислу характеристику цього товариства. На рис. 7 я зобразив організаційну структуру даного підприємства, в апараті управління якого працює 110 працівників.

Третє питання курсової роботи присвячене сучасному етапу та напрямкам використання функції мотивації товариства з обмеженою відповідальністю «Аліса». Економічні показники за минулі роки та за звітний період зображено на графіках, які супроводжуються описом та висновками. В результаті аналізу виявлено, що товариство не досить повно використовує як матеріали так і моральне стимулювання праці. Не застосовується принцип забезпечення можливості підвищення заробітної плати за виконання практичних робіт; використовується почасова форма оплати праці, яка не є ідеальною; недостатньо врахована диференціація з/п в залежності від кваліфікації, знань, досвіду; не досить широко застосовується преміювання тощо. У використанні моральних стимулів виявленні такі недоліки, як відсутність дошки пошани; не практикується вручення похвальних листів та грамот; досить рідко застосовується керівником усна похвала та підбадьорювання. Незважаючи на недоліки, в останній час на товаристві «Аліса» спостерігаються позитивні зрушення у застосуванні методів стимулювання праці, які зазначені у третьому питанні курсової роботи.

З метою ліквідації вище вказаних недоліків, у четвертому питанні я вношу певні пропозиції по вдосконаленню діяльності організації у напрямку використання матеріальних та моральних стимулів праці, кожна пропозиція супроводжується детальним обгрунтуванням. Для підвищення ефективності діяльності товариства «Аліса» я пропоную:

Þ введення системи надбавок за виконання найбільш відповідальних, важливих і потрібних трудових процесів у відповідний період часу на підприємстві;

Þ запровадження поєднання комбінованої та комісійної форм оплати праці;

Þ видача спеціальної надбавки працівникові за виконання функцій керівника;

Þ врахування необхідності забезпечення більшого розриву між розрядами і категоріями у найбільш активні роки трудової діяльності працівника;

Þ запровадження сходинок трудової активності в межах кожного розряду;

Þ впровадження одночасних винагород за особливі успіхи;

Þ пройти керівникові курси психолога;

Þ влаштування «куточка працівника»;

Þ застосування усної похвали та підбадьорення;

Þ використання вручення похвальних листів та грамот;

Þ застосування демократичного стилю управління тощо.

Я сподіваюсь, що використання вищеперерахованих пропозицій дозволить підприємству «Аліса» ширше використовувати виробничі потужності та підвищити ефективність управлінської праці, що сприятиме підвищенню прибутковості та добробуту працівників товариства.


Література

1. Андрушків Б.М. Основи теорії та практики управління, Львів, 1993

2. Андрушків Б.М., Кузьмін О.Є. Основи менеджменту, Львів, 1995

3. Блейк Р.Р., Моутон Д.С. Научные методы управления, К., 1990

4. Веснин К.Р. Основи менеджменту. Курс лекцій, 1996

5. Вудкок М., Фрэнсис Д. Раскрепощённый менеджер, М., 1991

6. Герчикова И.Н., Менеджмент, М., 1994

7. Карсекін В.І., манов М.А. Менеджмент у підприємствах торгівлі та громадського харчування, К., 1994

8. Кузьмін О.Є. та ін. Вдосконалення оплати праці в умовах ринкової економіки (методичні рекомендації, положення, інструкцції), Львів, 1995

9. Кузьмін О.Є. Сучасний менеджмент, Львів, 1995

10.Маккей Х. Как уцелеть среди акул (Опередить конкурентов в умении продавать, руководить, стимулировать, заключать сделки), М., 1992

11.Мескон М.Х., Альберт М., Хедоури Ф. Основы менеджмента, М., 1992

12.Терещенко В.І. Наука керувати, К., 1989

13.Терещенко В.І. Організація і управління, К., 1990

14.Хміль Ф.І. Менеджмент, К., 1995

15.Якокка Л. Карьера менеджера, М., 1991

16.Фактичні дані з діяльності товариства з обмеженою відповідальністю «Аліса»