Смекни!
smekni.com

Вплив нейролінгвістичного програмування на безпеку життєдіяльності людини (стр. 3 из 6)

УПРАВЛІННЯ ВЛАСНИМ МОЗКОМ

Возьміть будь-який досвід і спробуйте змінити кожний з перерахованих нижче зорових елементів; зробіть те же саме, що ви робили з яскравістю і розміром: спробуйте піти в одному напрямку, а потім в іншому, щоб визначити, як це змінює ваші відчуття. Щоб насправді з'ясувати, як працює ваш мозок, змінюйте тільки один елемент за раз. Якщо ви міняєте два параметри або більше водночас, то не дізнаєтеся, що з них - або наскільки сильно - впливає на ваші відчуття. Я рекомендую проробляти це з приємним перейманням. Колір. Міняйте інтенсивність кольору від дуже яскравих кольорів до чорно-білого. Відстань Міняйте від дуже близького до далекого. Глибина. Міняйте картину від плоского, двомірного фото до повної глибини трьох вимірів. Тривалість. Варіюйте від швидких блимань до тривкого образу, що зберігається деякий час. Четкость. Міняйте зображення від кристально чистої детальної четкости до размитої нерозлічимості. Контраст.Відрегулюйте різницю між світлом і затінками від абсолютного контрасту до більш безперервних градацій сірого. Межі. Варіюйте від обмеженої картини в рамці до панорамного зображення, що змикається за вашою головою, так що якщо ви повернетеся, те зможете побачити ще частину. Рух. Міняйте зображення від непорушного фото або слайда до кінофільму. Швидкість. Регулюйте швидкість фільму від дуже повільної до дуже швидкої. Відтінок. Змінюйте баланс кольорів. Наприклад, збільште інтенсивність червоних тонів і зменшити блакитних і зелених. Прозорсть. Зробіть образ прозорим, так щоб ви могли бачити, що знаходиться під поверхнею. Пропорциї. Зробіть обрамлену картину довгою і вузькою, а потім короткою і широкою. Орієнтація. Нахиліть верхню частину картини від себе, а потім до себе. Передній план/задній план. Варіюйте відмінність між переднім планом (те, що вас більше всього цікавить) і заднім (обставини, яким просто трапилася бути при цьому присутніми) або віддаленість першого/другого. Потім спробуйте поміняти їх місцями, так щоб задній план став цікавим середнім. Тепер у більшості з вас повинен бути досвід використання декількох з безлічі засобів, якими можна, міняючи субмодальності, змінити свій досвід. Кожного разу, виявивши елемент, що працює по-справжньому ефективно,-зробіть паузу, щоб зрозуміти, де і коли ви хотіли його використати. Наприклад, виберіть страшний спомин - хоча б епізод з фільму. Возьміть цю картину і дуже швидко зробіть її дуже великий Це допомагає. Якщо вам вранці тяжко розігнатись, спробуйте це замість кави!

РЕФРЕМІНГ

Слово "рефреймінг" є віддієслівний іменник від дієслова "reframe", що означає "вставити в нову рамку (ту ж картину)", "вставити в ту ж рамку (нову картину)", 'ще "раз пристосувати", 'по-'новому формулювати". Зважаючи на неможливість передати російським словом всі ці смисли, однаково істотні для предмету ,що викладається, ми вводимо новий термін.

Переформування дисоцийованих станів: алкоголізм, наркоманія і т. д.

Щоб шестишагове переформування було ефективним, необхідні певні умови. Якщо ви маєте справу з різко дисоцийованою особистістю, то переформування не спрацює. Алкоголіки, наркомани,багатопланові особистості і хворі з маніакально-депресивним психозом є групою різко дисоцийованих особистостей. Дуже часто сюди можна віднести людей з переїданням або заядлих курців. Я буду говорити в основному про алкоголіків, але я хочу, щоб ви розуміли, що я скажу про алкоголіків, те справедливо відносно інших категорій дисоцийованих особистостей.

Якщо ви спитаєте алкоголіка в той момент, коли він тверезий, про його переймання, що він зазнає, будучи п'яним, ви виявите часткову або тотальну амнезію. І, навпаки, якщо ви спитаєте його, коли він буде пьяний, про його переймання, характерні для тверезого стану, йому буде тяжко запропонувати вам взагалі якусь інформацію. Це один з основних і очевидних признаків дисоціації: коли він діє, виходячи з однієї моделі світу, він не має жодного доступу до переймань і ресурсів, що він має, коли діє, виходячи з іншої моделі світу. Це багатопланова особистість в тому смислі, що у неї є всього два засоби оперування в світі, які разом в кожний даний момент в його досвіді не зустрічаються.

Але ви можете побудувати канал в підсвідомість, і це основне, що змушує переформування працювати. Під підсвідомістю я маю на увазі ту частину особистості, що змушує його вести себе так, як свідомо він не хотів б себе вести, або не дасть йому вести себе так, як він свідомо хотів би. Переформування - це дворівнева комунікація, з допомогою якої ви можете говорити з будь-якою його частиною, що знаходиться в свідомості, і використати мимовільні реакції для того, щоб обмінюватися інформацією з частиною, що відповідає за поведінку, що підлягає зміні.

Звичайно в ваш кабінет алкоголіка приводить його твереза частина. Це саме вона заходить в ваші двері. Однак твереза частина його особистості вже зробила все, що могла, щоб підтримати стан його трезвости, і це означає, що з цією частиною вам нічого робити. Ця частина глибоко і точно розуміє, що пити шкідливо, але нічого не може з цим зробити. Якщо ви будете працювати з цією частиною; то отримаєте цілком конгруентні відповіді на питання про те, чи бажає вона змін. Але, якщо тільки він зайде в бар, він знову выпє. Вам же треба отримати доступ до тієї частини його особистості, що змушує його выпивати, оскільки саме ця частина управляє всім процесом. Оскільки дві ці частини різко дисоцийовані, коли він знаходиться в одному, стані, ви не можете коммуніцировати з іншим станом. Отже, коли алкоголік входить в ваш кабінет в тверезому стані, вам дуже тяжко отримати доступ до п"ющої частини, а саме до тієї, яку необхідно змінити.

Більшість з людських проблем включають в себе неконгруентність або те, що часто називають "конфлікт". Ця неконгруентність є конфлікт між тієї частиною, що змушує людину робити будь-що, і іншою частиною, що хоче, щоб він перестав це робити. Звичайно неконгруентність є симультанною: біхевіорально людина висловлює обидві частини в один і той же момент. Наприклад, хто-те може сказати: "Я хочу бути впевненим в собі" м'яким слабким голоском. Дві частини дисоцийовані, але висловлюють себе в один і той же момент часу. В випадку алкоголізму або наркоманії ми спостерігаємо інший вид дисоціації, тут неконгруентність послідовна.

Твереза частина і частина що п"є настільки поділлені, що позбавлені можливості висловлюватися в один і той же момент часу. Вони виявляють себе послідовно: спочатку одна, а потім інша.

Шестишагове переформування передвизначене для того, щоб мати діло з симультантною неконруентност"ю. І замість того, щоб створювати цілком новий підхід для того, щоб впоратися з послідовної неконгруентністю, ви просто можете перетворити послідовну неконгруентність в симультантну і використати те, що ви знаєте, а саме "шестишагове переформування". Такий підхід використовується і в інших областях. Гарний математик завжди намагатиметься редуцировати складну проблему до більш простої, тої, рішення якої відомо. Якщо ви візьмете тяжку проблему і перетворите її в більш просту, то зможете її легко вирішити.