чи відсутність в особи права володіння чи користування цим транспортним засобом, посвідчення на право управління транспортним засобом.
5. Суб’єктивна сторона злочину визначається ставленням винного до наслідків і в цілому характеризується необережною виною. ТІри умисному ставленні до наслідків вчинене кваліфікується за статтями Особливої частини КК, що передбачають відповідні умисні злочини.
6. Кваліфікуючими ознаками злочину є спричинення в результаті порушення правил дорожнього руху або експлуатації транспорту: 1} смерті потерпілого або заподіяння тяжкого тілесного ушкодження одному чи кільком потерпілим (ч. 2 ст. 286). Якщо під час .дорожньої події заподіяно тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості, то скоєне кваліфікується за частиною статті, яка передбачає найбільш тяжкий вид ушкоджень; 2) загибелі кількох осіб (ч. З •ст. 286). За ч. З ст. 286 порушення правил безпеки руху й експлуатації транспорту кваліфікується тоді, коли смерть кількох осіб була результатом однієї дорожньої події. Дві чи більше подій, в результаті кожної з яких настала смерть однієї особи, не можна оцінювати ях наслідок — загибель кількох осіб.
Закон України “Про дорожній рух” від ЗО червня 1993 р.
Закон України “Про транспорт” від 10листопада 1994р.
Закон України “Про автомобільний транспорт від 5 квітня 2001 р.
Правила дорожнього руху. Затверджені постановою КМ №1094 від 31 грудня 1993р.
Правила експлуатації трамвая та тролейбуса. Затверджені наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству № 103 від 10 грудня 1996р.
Правила користування трамваєм і тролейбусам в містах України. Затверджені наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України №22 від 18 листопада 1997р.