Смекни!
smekni.com

Клонування за і проти (стр. 2 из 2)

Через три тижні Северіно Антінорі повідомив, що вже три жінки виношують клонованих дітей. При цьому, як повідомляє Інтерфакс, учений сказав в інтерв’ю італійському телебаченню, що дві жінки живуть у Росії, а третя — в одній із ісламських держав. Строк їхньої вагітності — від шести до дев’яти тижнів. При цьому Антінорі заперечує свою пряму причетність до штучного запліднення цих жінок і спростував повідомлення преси про те, що він особисто провів ці операції за допомогою техніки клонування.

Та через кілька днів після останньої заяви Антінорі колишній його партнер Панайотіс Завос звинуватив лікаря в обмані. Про це повідомило агентство АР. Зі слів Завоса, у лікаря Антінорі немає ні лабораторії, ні помічників, ні навіть пацієнтів, з якими він міг би працювати, щоб клонувати людину. Як заявив Завос, він був єдиним, з ким працював Антінорі. Він також підкреслив, що список людей, які готові брати участь в експерименті з клонування людини, знаходиться у нього. Антінорі поки що відмовляється коментувати висловлювання свого колишнього партнера.

Держдума прийняла у другому читанні законопроект «Про тимчасову заборону на клонування людини», передає РІА «Новости» 10 квітня. Новий закон передбачає введення 5-рiчного мораторію на досліди з репродуктивного клонування людини.

Президент США Джордж Буш закликав Сенат заборонити всі форми людського клонування, включаючи терапевтичне, повідомляє АР. У липні 2001 року Сенат заборонив клонування людини з метою репродукції. У серпні Буш закликав припинити фінансування дослідів з клонування. 10 квітня 2002 року президент закликав Сенат прийняти законопроект, поданий сенатором-республіканцем від штату Канзас Семом Браунбеком, про повну заборону клонування людських ембріонів.

Буш розпочав свій виступ твердженням: «У наших спробах покращити життя людини ми не повинні зневажати людську гідність. Отже, ми повинні заборонити людське клонування раніше, ніж його почнуть застосовувати». Президент висловив побоювання, що незабаром людей створюватимуть «для виробництва запчастин» чи за спецзамовленням — із заздалегідь заданими властивостями. «Єдине справедливе рішення з цього питання з погляду етики — повна заборона», — сказав Буш.

«Експерименти з терапевтичного клонування порушують найважливіший постулат лікарської етики: не можна рятувати хворого за рахунок здоров’я чи життя іншої людини», — заявив Джордж Буш і пояснив, що стовбурні клітини отримують, вбиваючи вже зароджений ембріон. Другим аргументом Буша на користь заборони терапевтичного клонування стали «сумніви в його успішності при лікуванні», а третім — неможливість контролювати долі всіх ембріонів, які клонуватимуть нібито з терапевтичною метою.

«Незважаючи на те, що заклик заборонити клонування налаштує проти мене більшість діячів науки, які вважають клонування корисним і необхідним, мої людські позиції мені дорожчі», — додав Буш.

40 нобелівських лауреатів написали сенаторам листа із закликом підтримати альтернативний законопроект, що допускає терапевтичне клонування.