Реферат з інформатики на тему:
“AUTOCAD”
ПЛАН
1. Запуск програми.
2. Графічне вікно програми.
3. Налагодження процесу креслення
- точність одиниць вимірювання.
- налагодження області креслення.
4. Робота з програмою
- використання миші.
- Викреслювання внутрішньої рамки.
5. Введення координат прив’язкою до об’ктів.
6. Побудова креслення по шаблону.
Запуск програми:
1. Меню→Пуск→Auto Cad→Auto Cad 2000i;
2. Через піктограму на робочому столі;
3. Проводник.
Програма завантажує асоційовані файли що мають розширення .dws –файл шаблона із стандартними визначеннями об’єктів креслення.
Dwg. – стандартний формат файлу для збереження векторної графіки.
Dxf. – файл малюнка в текстовому або війковому форматі що використовується для обміну з іншими додатками.
Після запуску програми відкривається один із варіантів графічного інтерфейсу: в звичайному варіанті завантажується графічне вікно програми з шаблоном Acadiso.dwt (метричні одиниці вимірювання), який задає точність одиниць вимірювання з чотирма знаками після коми, ліміти креслення – тобто прямокутну границю зони креслення і крок сітки і дискретний рух курсору 10х10.
Під шаблоном AutoCad розуміється малюнок що містить необхідні надбудови і використовується для створення інших малюнків.
При відкритті AutoCad з асоційованим файлом в якому вже присутні надбудови при початковому створенні.
При наступних запусках програми можна налагодити виведення діалогового вікна (начало роботы) Startup яке накладається на графічне вікно програми дозволяючи входити в програму з різними варіантами надбудови креслення.
Графічне вікно програми.
Рядок заголовка. Містить назву програми та ім’я файлу який відкрили. Рекомендується відразу змінити на своє ім’я і створити власну папку. В правій частині є три кнопки. Рядок меню Стандартна панель інструментів і панель з списками що розкривається текстових і розмірних стилів. Рядок містить панель управління шарами і панель властивостей об’єктів, всі панелі плаваючі.
Самий нижній рядок графічного вікна називається рядок стану. В лівій частині цього рядка координатиX,Y,Z. Положення курсору в зоні малювання вікна і в середній частині рядка знаходяться кнопки, які управляють викликом прозорих команд. Прозорі команди мають такі властивості: не потребують вибору об’єктів, не створюють нових об’єктів, не призводять до завершення сеансу та завершення малювання. Прозорі команди запускаються за допомогою кнопок, які знаходяться на панелі інструментів або вводяться в командну строку з префіксом у вигляді символу апострофа. Після завершення прозорої команди відновляється робота поточної команди.
Grid – сітка
Snap – крок
Zoom – покажи
Вище над рядком стану знаходяться вікно команд, яке складається з трьох рядків що починаеться зі слова Command.
Перший знизу рядок активний в нього вводяться команди і дані які управляють роботою програми. Люба комбінація символів що набираються на клавіатурі автоматично попадає в рядок програм. Повний запис з протокола роботи з програмами можна переглядати в текстовому вікні яке викликається (видаляється) на екран за допомогою клавіші F2. В кожній частині вікна знаходиться закладка Model і одна або декілька layaut. ЗакладкаModelзабезпечуе доступ у простір моделювання, простір листа використовується для виконання рамок.
Ліворуч і праворуч від зони креслення встановлені плаваючі панелі інструментів призначені для виклику команд креслення і редагування створюваних об’єктів. Вікно має смуги прокрутки. На парвій межі зони креслкння ToolPalletes – сервісні палітри яке за замовчуванням має три вкладки: піктограми малюнків, блоків, зразків штриховки. Довідкова система аналогічна довідковим системам інших програм.
Завершення роботи програми
Файл→Закрить
File→Close
Alt+F4.
Налагодження процесу креслення.
1. Точність одиниць вимірювання.
Перед початком креслення необхідно вибрати формат в якому будуть вимірюватись при кресленні лінійні і кутові одиниці вимірювання. Формат і точність одиниць настроюється в діалоговому вікні Drawingunits. (одиниці малюнка). В полі Type/Leugth/одиниці вимірювання. Decimal – цей формат представляє лінійні величини в довільних одиницях.
В списку що розкриваеться Precision – точність вибираємо кількістю знаків після коми. Аналогічно вибираємо формат і точність кутових величин в поліAnle(угловие)
В полі Clockwise (по часовій стрілці) перевіряємо наявність (відсутність) прапорця. Відсутність прапорця забезпечує позитивний напрямок відліку кутів проти годинникової стрілки.
При необхідності клацнути на кнопці Direction (направлення) для виклику діалогового вікна DirectionControl (вибор направления) в якому потрібно вибрати базовий кут від якого будуть проводитись відліки кутів за замовчуванням базовий кут дорівнює напрямку на схід.
2. Налагодження області креслення.
Графічна зона програми в просторі моделі це нескінченний простір в якому зображення моделі об’єкта викреслюється в натуральну величину. Креслення зручно виконувати в прямокутній виділеній зоні цього простору. Розміри сторін цього прямокутника називаються лімітами креслення. За замовчуванням програма вводить формат А3. Наприклад встановлено ліміти креслення 210х297 формат (А4).
1. Меню/формат/опція (ліміти);
2. В командному рядку з’являється запит програми на введення координат лівого нижнього кута прямокутної області <0.000,0.000> натиснути Ввод.
Вводимо в командному рядку координати правого верхнього кута 210х297. В командному рядку будуть опції [on/off]вводимо в командний рядок опціюon і натискаємо ввод. Програма переходить в режим очікування введення наступної команди про це свідчить запис в командному рядку команд. Тепер точки об’єктів можну буде вводити тільки в межах лімітів креслення яки ми встановили. В побудованій прямокутній області можна вивести точкову сітку з заданим кроком, яка допоможе компонувати креслення в межах заданих лімітів. Керування сіткою здійснюється командоюGrid.
1. Меню/сервіс;
2. Вибираємо Drawingsettings (режими малювання);
3. Snap and Grid (шаг и сетка). Активуємо виведення точкової сітки в межах лімітів креслення. Вмикати і вимикати точкову сінку знизу на кнопці Grid або через клавішу F7. В полі сітка діалогового вікна режим малювання знаходимо рядок крок сітки по X і вводимо потрібне значення кроку сітки по одній з осей координат натискаємо клавішу вод для виходу з діалогового вікна якщо крок сітки на осях координат однаковий. В лівому нижньому куті графічної зони екрану з’являється сітка.
Розгортуємо сітку на весь екран. Вид/показать все.
3. Налагодження.
Після виходу в графічну зону програми можна налагодити різні варіанти входження в неї при наступних запусках. Розглянемо діалогове вікно початок роботи Startup. Діалогове вікно має у верхній частині чотири кнопки з піктограмами.
Openadrawing – дозволяє вибрати файл креслення робота з яким виконувалася раніше
StartfromScratch – без шаблону відкривається нове креслення з встановленими одиницями вимірювання. Необхідно налагодити потрібні параметри креслення або залишити ті що завантажують за замовчуванням файл Acadiso.dwt. UseraTemplate– (вибор шаблона). Вибирається файл шаблона з списку файлів що знаходяться в папці ProgramFiles замість цього можна підключити папку, що створив користувач.
UseraWizard (Визов мастера). Запускається майстер підготовки креслення це утиліта що дозволяє задати основні параметри креслення. Можна вибрати майстер швидкої і детальної підготовки. В виробничій зоні діалогового вікна виводиться приціл курсора у вигляді прямокутника з двома лініями що перетинаються. Автоматичне збереження і створення резервної копії. Для уникнення втрат змін в кресленнях бажано встановити режим автоматичного збереження і створення резервної копії креслень відкриваєм меню Tools (сервіс) вибираєм Options (настройки) в діалоговому вікні вмбираємо закладки. OpenandSave на панелі FileSalety (предосторожности) Precautious (меры предосторожности при сохранении) встановлюємо прапорець AutomaticSave і вводимо інтервал часу між двома автоматичними збереженнями у вікні поля MinutesbetweenSaves (інтервал в ми нутах). На тій же панелі встановлюємо прапорець поля Createbackypcopywitxeachsave, (создаватьр езервние копии). Всі копії мають розширення .bakРезервна копія записується в тій самій папці де знаходиться креслення. Натискаємо кнопку Apply (применить) і закриваємо діалогове вікно.
Використання миші.
Для початку нового креслення необхідно виконати такі операції.
- Відкриваєм Меню/Файл, вибираємо в ньому создать New, з’явиться діалогове вікно SelectTemplateNew закриваємо файл.
- Починаємо налагодження параметрів креслення. Даємо кресленню нове ім’я, задаємо формат і точність представлення лінійних і кутових параметрів.
- Задаємо ліміти креслення.
- Виводимо точкову сітку в межах заданих лімітів креслення формат А4.
- Викреслюємо границі відрізками ліній команда Line.
Відрізок будується від першої точки SterPoint до другої NextPoint. Обидві точки можуть бути задані за допомогою координат x,y, в командному рядку або прив’язкою до точок вже побудованих на кресленні об’єктів.
Відкриваєм меню Drow вибираємо команду Line. В командному рядку з’являється: