Смекни!
smekni.com

Токсикоманія Проблеми токсикоманії

Реферат

на тему:

“Токсикоманія.

Проблеми токсикоманії”

Вступ

Токсикоманія - вдихання побутової хімії . Діти і підлітки у віці від семи до сімнадцяти років, чиї звички виникли зовсім мимоволі, іноді не без допомоги батьків. Токсикоманія - неприємне видовище, бачити токсикоманів... ймовірно це і є дно.

Речовини використовувані токсикоманами

Плямовивідники. Рідиною змочують хустка, будь-яку чи ганчірку внутрішню поверхню шапки, і ними закривають ніс і рот. - Бувають смертельні випадки від вдихання суміші плямовивідників з нашатирним спиртом.

Толуол і розчинники нітрофарб. Дихають 1-2 хв, налив толуол у целофановий пакет. - Ейфорія з руховим порушенням починається через 10-15 хв. Відчувають запаморочення, хода робиться хибкою. Потім біля години продовжується делірій із щирими зоровими і слуховими галюцинаціями. Іноді можуть бути візуалізація представлень.

Рідкий (літаковий) клей на основі четирьоххлористого вуглецю. Для інгаляції використовують целофанові мішки. В минулі роки, налив у них клей, підлітки натягали ці мішки на обличчя як протигазну маску. У стані глибокого сп'яніння, не будучи здатними цей мішок із себе стягти, досягали смертельно небезпечного чи сп'яніння гинули від удушення.

- Викликає головний біль, депресію, втрату апетиту, нудоту... і тільки іноді в нього з'являються галюцинації. Звичайно людина знаходиться в стані, схожому на сп'яніння, але деякі люди стають агресивними.

- Клей часто є причиною неоперабельних ушкоджень дихальної системи.

Бензин, рідина для зняття лаку, що чистять і миють засоби. Усе це речовини, що постійно використовуються в побуті, і усі вони містять хімікалії, що, випаровуючи, діють на людський мозок.

- Більшість таких речовин сповільнює функції організму. Вдихання висококонцентрованих пар чи розчинників аерозолів може викликати порушення серцевої діяльності і миттєву смерть. А подих може сповільнитися настільки, що воно попросту припинитися.

Більшість таких речовин сповільнює функції організму.

Сама розповсюджена в токсикоманів речовина клей момент .

Він не дорогою, що навіть у будь-якого малозабезпечених знайдуться на його гроші.

Визначити, чи приймає підліток наркотики, нелегко, але можна. Зміни в ньому видні вже в перші тижні нового захоплення, поки ще не виникла наркотична залежність. От деякі ознаки:

— агресивний напружений чи настрій різка зміна в поводженні: він уникає батькыв, по телефоні відповідає нишком і односкладово, старі друзі йому нецікаві, старі заняття — включаючи школу;

— одяг його може бути неохайної, серед речей з'являються баночки, склянки, може бути — шприци і таблетки;

— можуть з'явитися татуювання і малюнки на руках, він може почати потихеньку крастися гроші і речі;

— надмірна веселість, почервоніння обличчя, незвичайний апетит-ймовірні ознаки вживання чи анаші гашишу; у приміщенні, де курили "веселий "Біломор", коштує солодкуватий, дуже характерний запах;

- вузькі зіниці, млявість, відчуженість — ознаки вживання наркотиків опійної групи;

якщо дитина "дивиться мультики" за допомогою бензину (вдихаючи), можна вловити його запах від одягу і волосся;

— розширені зіниці можуть бути наслідком уживання чи кокаїну "крека"; також від "крека" знижується

апетит і погіршується сон (від кокаїну — теж);

— від кокаїну, "крека", маріхуани знижується пам'ять, підліток із працею зосереджується;

— налиті кров'ю ока — результат уживання маріхуани.

Треба мати а виду, що багато ознак можна помітити тільки спочатку, потім організм пристосовується і починає руйнуватися всерйоз, зовнішні ознаки бачить тільки фахівець.

Наркологи серйозно застерігають батьків від помилки нападати на підлітка з докорами і "твердими мірами" при викритті. Потрібний довірча розмова. І найкращий шлях — відразу звернутися до фахівця, як тільки ви щось запідозрили. Тим більше що кожної з перерахованих ознак може означати щось інше і увести вас в оману, особливо якщо ви досить вилучені від дитини. А при вашій бурхливій реакції підліток може остаточно замкнутися і замість союзника побачить у вас ворога.

Допомагаючи людині врятуватися від наркотиків, варто пам'ятати, що це хвороба, причому дуже глибока — психічна, що торкається особистість, сприйняття світу, відношення до нього. Однак не можна і списувати усі на об'єктивні обставини і "дурну компанію"—справедливо замічено, що в будь-якому віці людин вибирає собі компанію сам. Коли говорять, що прийдеться відмовитися від друзів, не є зайвим задуматися чи —друзі людині ті, хто поділився з ним своїм рабством?

Якщо говорити про суть що відбувається, то, зрозуміло, у першу чергу, наркоманія — це саме різке обмеження волі. По-друге — зниження перспектив. Юнак, що втягся в наркотики, зрозуміло, не зуміє стати сильна чи розумної, дівчина — красивої, це чисто біологічне обмеження. Одночасно з цим відбувається соціальний спуск:

від дрібного злодійства в себе будинку наркоман переходить до жебрання, проституції, карним способам пошуку грошей — усім, на які вистачає сил.

На жаль, у Росії є асі економічні і географічні передумови для того, щоб нарко-бізнес забирав собі всі нових людей.

У 1993 році МВС викрило близько 4900 злочинних груп на операціях з наркотиками. Країна стає найбільшим перевалочним пунктом. Тільки в Москві, за деякими оцінками, за рік виробляється, завозиться і продається не менше 16 тонн різних наркотиків, а удається виловити лише невелику частину. Дикоростучих же конопель на нашій території занесено на карту більше 1 мільйона гектарів.

Як людина стає наркоманом? Численні дослідження показують, що головна причина першої дози — бажання випробувати невідомі відчуття (так починають близько 70відсотків), друг-бути включеним у визначену групу, третя — незадоволеність життям і бажання забутися. До речі, що придушує число вербувальників — товариші, сусіди, що самі постійно приймають "зілля". Наркологи відзначають особливу тягу хронічних наркоманів прилучити молодих до своєму "щастю".

Усе це треба знати, тому що самі надійні засоби від наркоманії — превентивні. Як і в багатьох екстремальних ситуаціях, відмовлення від їхнього початку можна назвати єдино надійним на. 100 відсотків рецептом залишитися здоровим. Однак якщо ви почали приймати наркотики, не варто думати, що ніякого порятунку тепер немає. Людство не вчора зштовхнулося з цією проблемою, і деякі шляхи повернення з хвороби є.

Якщо ви не устигли втягтися в сильні наркотики (наприклад, опійної групи), не "сіли на голку", то власна воля може зупинити паління гашишу, маріхуани — особливо на початковій стадії. Тим, хто кидав курити тютюн, сила волі досить добре відома. Дуже важливо тут — піти з компанії, не повертатися в нее, навіть виїхати.

Якщо справа зайшла далеко, треба звернутися в районний наркологічний кабінет. Тут вас проконсультують і допоможуть, щоправда, за умови, що ви самі вирішили позбутися від хвороби. Ви можете лікуватися в стаціонарі, у наркологічному диспансері, в інших місцях. Лікарям можна чи довіряти ні, але це краще, ніж довіритися ходу подій і нічого не робити: події у випадку з наркотиками несуть завжди тільки в одну сторону. Сильна і молода людина, що стала наркоманом, згоряє за кілька років: для більшості 35 років — це захід життя.

"... Мені здавалося, що я лежу у ватяній хмарі на вершині гори. Ліворуч і праворуч пропасти, мені добре, ні до кого немає справи. Перед очима пролітають величезні яскраві метелики, але мені не хочеться поворухнути рукою, щоб дотягтися до них. Усе тіло невагоме, я начебто парю разом із хмарою...".

Це одна з безлічі наркотичних картин, описаних у спеціальній літературі. Є в цих галюцинаціях і луки, і озера. Але, зрозуміло, за яскравими квітами і високою травою рідко помітні терплячі мисливці, що виходять на берег, щоб збирати своїх гусаків.

Список літератури

1. Анатолій Гостюшин «Коротка енциклопедія екстремальних ситуацій».

2. Брошура « Дорога в нікуди»

3. Криміналістичний словник.

4. Брошура «Центр лікування від наркотичної залежності»