Смекни!
smekni.com

Історія виникнення ЕОМ (стр. 2 из 2)

У 1964-1971 роках у СРСР був створений ряд програмно й апаратно-сумісних моделей на напівпровідникових елементах:

"урал-11,, -урал"14" і 1урал". б".

1959 р. - Чіп. Третє покоління комп'ютерів

Фірми Fairchild і Texas Instruments незалежно друг від друга представили в 1959 році інтегральні схеми (чіпи), що базувалися на кремнієвій технології, що переважає і сьогодні. З появою чіпа і почалося третє покоління комп'ютерів. Всі електронні компоненти (транзистори, опори і конденсатори) разом із сполучними провідниками містилися усередину кремнієвої пластинки - чіпа. Такі чіпи монтувалися на тонких платах і з'єднувалися між собою друкованими провідниками. У такий спосіб скорочувалися шляху проходження току при переключеннях, тим самим швидкість обчислень підвищувалася в десятки разів. Крім того, значно зменшилися габарити машин. Так, якщо в 1950 році в машині об'ємом 1 куб. фут (0,028 куб. м) вміщувались 1000 електричних ланцюгів, у 1960 році - 100 тис., то в 1970 році 10 млн.

1970 р. - Четверте покоління комп'ютерів

Зі зменшенням елементів комунікації в 1970-і роки з'явилося четверте покоління комп'ютерів. Перехід зробив чіп 4004 виробництва Intel — мікропроцесор, що виконував 60 тис. інструкцій у секунду. Цей 8-розрядний мікропроцесор був виконаний по п-канальній Моп-технології. Він був розрахований на виконання тільки арифметичних дій і тому в основному був застосований у технічних розрахунках.

Поряд із Intel подібні чіпи запропонували Motorola і Zilog. До машин четвертого покоління відносять американські В-7700, "иллиак-IV,, радянську ЕОМ "эльбрус", ПС 2000.

1972 р. - Поява ЄС ЕОМ

У 1972 році країни соціалістичної співдружності приступили до розробки .третього покоління. Єдина система обчислювальних машин (ЄС ЕОМ) — це комплекс стаціонарних типових машин колективного користування із широким діапазоном продуктивності, що мають загальну структурну базу і загальну систему команд (сумісність програмування, загальну номенклатуру зовнішніх пристроїв і однакового логічного зв'язку між пристроями..

Ядро Єдиної системи складали 7 процесорів, що охоплюють діапазон швидкостей обчислень від декількох тисяч до 2 млн. операцій у секунду. У процесорі були реалізовані операції з фіксованою і плаваючими комами й операції над десятковими числами. У ЄС ЕОМ використовувався паралельно-послідовний принцип виконання операцій, наприклад, однобайтна обробка даних при двохбайтової вибірці її з ОЗУ в машині ЄС-1020.

Кінець 1970-х рр. - П'яте покоління комп'ютерів

У 1970-і роки були створені так називані мінікомп,ютери, такі як PDP-11 фірми Digital Equipment Corporation, із відносно невеликими габаритами і менше потужні, чим великі комп'ютери. Зростала потреба в малих недорогих ЕОМ, що підтримують одне робоче місце— - персональних комп'ютерах (PC..

До кінця 1970-х років мікронізація чіпів привела до того, що повна обчислювальна машина могла розміститися на звичайному письмовому столі. Маленькі комп'ютери мали доступну ціну, що привело до росту зацікавленості з боку підприємств, шкіл і університетів. Упровадження PC можна вважати початком виробництва комп'ютерів 5-го покоління. На початку 1975 року з'явився перший що комерційно поширюється комп'ютер -альтаир"8800", що був побудований фірмою MITS на основі мікропроцесора Intel 8080. Він мав 256 байт оперативної пам'яті й управлявся за допомогою спеціальної панелі перемикачів. Для введення і виводу даних використовувався дисковод 8-дюймових гнучких дисків, що купувався окремо. Наприкінці 1975 року Пол Аллен і Білл Гейтс (майбутні засновники фірми Microsoft) створили для комп'ютера "альтаир" інтерпретатор мови Basic, що дозволило користувачам досить просто спілкуватися з комп'ютером і легко писати для нього програми.

1981 р. - Поява IBM PC і PC DOS

У серпні 1981 року поряд із Apple, Commodore і Atari на ринку з'явилися перші переносні бізнеси-комп'ютери фірми Osborne. Але отут виник ще один конкурент — IBM.

У 1981 році фірма IBM випустила свій перший мікрокомп"ютер IBM PC (IBM Personal Computer) із відкритою архітектурою, заснований на 16-розрядному мікропроцесорі 8088 фірми Intel. Цей комп'ютер був обладнаний монохромним текстовим дисплеєм, двома дисководами для 5-дюймових дискет на 160 Кбайт, оперативною пам'яттю 64 Кбайта. IBM PC був орієнтований на ринок комп'ютерів для бізнесу.

IBM вирішив використовувати власну операційну систему і доручив фірмі програмного забезпечення Microsoft її розробити. Вона стала продаватися разом із IBM PC як PC DOS.

Білл Гейтс, власник компанії Microsoft, заснував свою першу фірму вже в 14 років, у 19 років перервав навчання в університеті, щоб стати бізнесменом, і через 5 років мав світову монополію на операційну систему MS DOS. Сьогодні Гейтс є одним із багатющих людей Америки.

Березень 1993 р. - Pentium

У березні 1993 року фірма Intel оголосила про початок промислових постачань 66- і 60-Мгц версій процесора Pentium. Системи, побудовані на базі Pentium, цілком сумісні з персональними комп'ютерами, що використовують мікропроцесори і8088, і80286, і80386, і486. Нова мікросхема містила біля 3,1 мільйони транзисторів і мала 32-розрядну адресну і 64-розрядну зовнішню шину даних.

Pentium із тактовою частотою 66 Мгц має продуктивність біля 112 MIPS (мільйонів інструкцій у секунду). Архітектура Pentium містить два арифметико-логічних пристрої, завдяки чому дві команди можуть бути виконані за один такт синхронізації. Крім того, Pentium має два роздільних 8-кбайтних кешу: один для команд і один для даних. Одним із найбільш цікавих нововведень, використовуваних у Pentium, є невелика кеш-пам'ять, називана Branch Target Buffer, BTB (буфер міток переходів), що дозволяє динамічно пророкувати переходи в програмах, що виконуються. В даний час мікросхеми Pentium-60/66 зняті з виробництва, а випускаються версії процесорів другого покоління Pentium із внутрішнім множенням частоти в 1,5 і 2 рази на 75/50, 90/60, 100/66, 120/60, 133/66, 150/60 і 166/66 Мгц. Презентація перших моделей цих процесорів відбулася в березні 1994 року.