Смекни!
smekni.com

Аналіз господарської діяльності та шляхи її покращення на ВАТ Золочівський м ясокомбінат (стр. 11 из 11)

3.3 ОНОВЛЕННЯ АСОРТИМЕНТУ ВАТ “ЗОЛОЧІВСЬКИЙ М’ЯСОКОМБІНАТ”

Основу виробничої діяльності ВАТ “Золочівський м’ясокомбінат” складають операції, пов’язані з виробництвом м’яса, м’ясопродуктів, ковбасних виробів, консервів, кісткового борошна, супутніх товарів. Виробничі процеси на підприємстві механізовані, а деякі частково автоматизовані. Всі процеси відповідають затвердженим технологічним інструкціям і контролюються службами Держстандарту.

В центрі стратегії розвитку будь-якого підприємства лежать цілі розширення, диверсифікації чи інновації. В умовах швидких змін маркетингового середовища підприємство-виробник повинно постійно оцінювати структуру своєї діяльності, приймаючи рішення щодо завершення випуску продукції, її вчасну модифікацію чи заміну новою. Ці рішення дуже важливі для виживання підприємства та отримання ним конкурентних переваг.

Однак матеріально-технічна база підприємства частково застаріла і не дозволяє в повній мірі вирішувати виробничі завдання і вимагає оновлення. Тому для освоєння нових видів продукції, покращення її смакових якостей, більш раціонального використання сировини, необхідно провести наступні заходи:

- перехід на технологію випуску ковбасних виробів з застосуванням біологічних добавок;

- впровадити у виробництво випуск м’ясних консервів в закупівельній жерстяній банці;

- на існуючих виробничих площах змонтувати обладнання по виробництву жерстяної банки;

- встановити в ковбасному цеху вакуумний кутер ємністю 200-250 літрів замість морально зношеного;

- придбати устаткування для нарізки і пакування м’ясопродуктів.

Для здійснення цих заходів потрібні інвестиції в розмірі 172,9 тис. грн. Програма інвестицій подається в таблиці №

Таблиця №

Програма капіталовкладень.

Заплановані заходи Необхідні кошти, тис. грн. Джерело отримання
Перехід на технологію випуску ковбасних виробів з застосуванням біологічних добавок 32,0 Централізований інноваційний фонд
Встановлення в ковбасному цеху вакуумного кутера 70,9 Централізований інноваційний фонд
Придбання і монтаж обладнання виробництва жерстяної банки 40,0 Власні кошти
Придбання устаткування для нарізки і пакування м’ясопродуктів 3,0 Власні кошти
Придбання закатної машини для жерстяної банки 27,0 Власні кошти

Розрахунок капіталовкладень, що необхідні для переходу на технологію випуску ковбасних виробів із застосуванням біологічних добавок:

1. Розробка документації – 0,5 тис. грн.

2. Погодження документації в СЕС,

Держінспекції, Держстандарті, торгівлі і т.д. – 5,0 тис. грн.

3. Виготовлення експериментальних зразків – 1,0 тис. грн.

4. Лабораторні дослідження – 1,5 тис. грн.

5. Закупка добавок – 23,5 тис. грн.

6. Інші витрати – 0,5 тис. грн.

Всього – 32,0 тис. грн.

Біологічні добавки.

До біологічних добавок відносять: соєвий концентрат, соєвий текстурат, фосфати, пекельфіт, ферментований рис, різні спеції і т.д.

Оптимальним поєднанням м’ясопродуктів з білковмісними натуральними інгредієнтами дає змогу одержувати поживну продукцію з меншими затратами, максимально зберегти смакові властивості продуктів.

У розвинутих країнах, де м’ясо традиційно вважається основним джерелом майже всіх білків, помітно зріс інтерес до білків з нижчим вмістом холестерину й жиру. Спочатку біологічні добавки використовували як наповнювач, який дає змогу збільшити вихід продукту і здешевити м’ясні вироби. Останнім же часом біологічні добавки застосовують для підвищення харчової цінності м’ясопродуктів. Втім не тільки для цього. Приміром, за нинішніх екологічних умов, пов’язаних з наслідками аварії на ЧАЕС, особливо важливо забезпечити населення України профілактичними вітамінізованими харчовими продуктами для зміцнення організму, стійкості його до різних захворювань. Наприклад, у структурній основі соєвого білка – 20 амінокислот, 11 з яких життєво необхідні, чим і зумовлюється висока харчова цінність біологічних добавок. Інший важливий аспект – засвоюваність організму.

З цією метою вдосконалюється технологія виробництва напівкопчених варених ковбас та сосисок, м’ясних консервів, напівфабрикатів, делікатесних м’ясних продуктів з яловичини і свинини, завдяки використанню високопродуктивних біодобавок.

Нові види ковбас, у виробництві яких використовують біологічні добавки: Екстра, Білоруська, М’ясна, Гуцульська, Туристична, сосиски Ніжні, сосиски Степові.

Розрахунок оптової і відпускної ціни на ковбасу “Екстра” варену І сорту.

Вихід – 125%

Кількість сировини на одну тонну – 1000/125=800

Сировина: яловичина жиловина І сорту – 65%*800=520*4,625=2402,4

свинина напівжирна – 15%*800=120*6,31=757,2

свинина жирна – 20%*800=160*4,41=705,6

3865,20

Допоміжні матеріали: сіль (кг) – 2,2*0,15=0,33

нітріт (гр) – 5*6,16=0,03

докторвурст (гр) – 100*30,80=30,80

31,16*800=249,28

шпагат – 2,0*3,45=6,90

256,18

Оболочка: білкозин d-50 – 644*0,32=206,08

Сировина 3865,20
Допоміжні матеріали 256,18
Оболочка 206,08
Затрати на виробництво і реалізацію 629,8
Собівартість без позабюджетних фондів 4957,26
Рентабельність, % 5
Оптова ціна 5336,4
Позабюджетні фонди 131,28
ПДВ, % 20
Відпускна ціна за тонну 6403,68
Ціна за 1 кг 6,4

Отже, виробництво ковбас з біодобавками є вигідним як для підприємства (рентабельність з 2% зростає до 5%), так і для споживача, тому що ціна такої ковбаси є нижчою, ніж ціна звичайної (без біодобавок).

Адаптація підприємства до можливих ризиків та страхувань.

У процесі реалізації даного проекту можливе виникнення типових для підприємства даного плану розвитків. До них слід віднести: суттєві зміни у чинному законодавстві, що стосується фінансового, виробничого та організаційно-правового аспектів діяльності підприємства; непереборні обставини, що можуть стати завадою для нормального функціонування підприємства (війна, стихійні лиха та епідемії, економічне ембарго та ін.).

Спростування цих ризиків забезпечується гарантіями держави щодо адекватного та ефективного відшкодування збитків завданих зміною діючого законодавства, дотримання виважених значень коефіцієнтів ліквідності, а також укладанням договору про страхування із страховою компанією.

Висновки.

При аналізі виробничо-господарської діяльності ВАТ “Золочівський м’ясокомбінат” в даному дипломному проекті виявлено, що підприємство поступово адаптується до роботи в ринкових умовах. Ведеться значна робота по підвищенню технічного рівня виробництва і продукції, що випускається, по покращенню її якості і випуску нових видів більш конкурентноспроможної продукції, шляхом проведення реконструкції.

В даний час ВАТ “Золочівський м’ясокомбінат” перебуває у задовільному фінансовому становищі, однак є ряд суттєвих причин, які негативно впливають на фінансовий стан. Це, насамперед, спричинено нестабільною заготівлею сировини протягом року і великими затратами на її транспортування, що є негативним фактором в роботі підприємства, який характеризує його роботу як нестабільну. Це веде до падіння обсягів виробництва і, відповідно, до зниження обсягів реалізації товарної продукції. Ще однією причиною незадовільного стану на підприємстві є значна зношеність основних фондів. Мають місце такі фактори діяльності підприємства, як незадовільна робота окремих підрозділів, зокрема відділу збуту в організації реалізації продукції, досліджень ринків збуту.

Отже, для зміцнення положення на ринку необхідно провести ряд заходів щодо оздоровлення фінансового та технологічного стану підприємства.

У 2000-му році ВАТ “Золочівський м’ясокомбінат” повинен виконати:

- збереження спеціалізації, технології та майнові цільності підприємства;

- здійснити перехід на технологію випуску ковбасних виробів із застосуванням біологічних добавок;

- впровадження виробництва м’ясних консервів в закупівельній жерстяній банці з послідовним монтажем обладнання для виробництва жерстяної банки;

- встановлення в ковбасному цеху вакуумного кутера;

- придбати устаткування для нарізки та упакування м’ясопродуктів;

- розширення фірмової торгівлі шляхом створення додаткових фірмових магазинів.

Для здійснення реорганізації основних заходів підприємства та проведення в життя нових напрямків діяльності планується здійснити інвестиції в розмірі 172,9 тис. грн.

Запроектовані заходи включають:

- алгоритм проектування логістичних рішень в збуті, який грунтується на досягненні компромісу між ефективністю виробництва та рівнем виконання замовлень і виявлення окремих цільових протиріч між бажанням оптимального задоволення потреб клієнтів і мінімізацією витрат;

- обгрунтування необхідності переходу підприємства із збутової орієнтації на маркетингову;

- удосконалення планування збуту, в основі якого покладені не виробничі завдання підприємства, а портфель замовлень споживачів. При цьому саме планування здійснюється як ітеративний процес послідовного наближення бажаного результату з реальними можливостями підприємства.

- впорядкування структури управління підприємством.

Запроектовані заходи дозволяють підвищити ступінь конкурентноздатності як окремого виду продукції, так і підприємства в цілому; проводити збір та обробку інформації про ринок, контролювати ситуацію на ринку, збільшити долю задоволення споживчого ринку на вироби підприємства.

Таким чином в разі здійснення запропонованих заходів ВАТ “Золочівський м’ясокомбінат” зможе досягнути якісно нових показників у своїй діяльності.