Для модему на базі Rockwell дайте модему команду AT+A8E=,,,0.
В інших випадках див. інструкцію до модему.
13. Модем "не ловить Busy"
Досить часто модем "не розуміє" сигнал зайнятий. Інакше кажучи "не ловить бізі". З чого треба почати в рішенні цієї проблеми. В перших треба з'ясувати, що сигнал зайнятий модему дозволено узагалі визначати. Переконаєтеся, що після ініціалізації в конфігурації модему коштує X3 чи X4. При ініціалізації по заводських установках AT&F автоматично встановлюється X4 (що є правильно). Тому переходимо до наступного етапу - спробуємо замінити країну. Але спочатку з'ясуєте поточну країну. Код країни показується по команді ATI5 (у модемах Diamond Supra ATI6). Подивитеся за списком країн що це за країна. Найчастіше зустрічається 22 - Америка. У цьому випадку варто уважно глянути на відповідь модему на команду ATI3. Якщо вона має приблизно такий вид:
>>>ATI3
>>>V1.120 022-001-K56_DLP
>>>OK
те нема рації шукати інші країни в цьому прошиванні, тому що вона має тільки одну країну - США. Пропустите наступні пункти і переходите відразу до заміни прошивання. Якщо ж надія ще є, то спробуйте дати модему наступні команди.
ATI100. Іноді у відповідь він може видати приблизно слідуюче.
>>>ATI100
>>>UK-16,AT-01,BG-02,DM-03,FN-04,FR-05,GM-06,IT-08
>>>NL-10,NW-11,SP-13,SD-14,SW-15,AU-40,SA-99
>>>OK
Цифри, це і є коди країн, які потрібно спробувати використовувати. Підставляйте їх замість xx у команду AT*NCxx. (Іноді користувачі не дуже уважні до команд і замість AT*NC16 дають команду AT*NC=16. Це не те саме! Правильний тільки перший варіант.)
AT*NC? може дати приблизно така відповідь:
>>>AT*NC?
>>>022 US 011
>>>001 AUS 00
>>>002 BLG 00
>>>003 DEN 009
>>>004 FIN 990
>>>005 FR 19
>>>006 GER 00
>>>007 IRE 353
>>>008 IT 00
>>>010 NL 09
>>>011 NOR 095
>>>OK
У такому випадку для зміни країни використовуйте перші цифри в рядках.
Якщо на 1 і 2 модем відповість ERROR, то цих команд немає й у Вас їсти шанс знайти можливі країни тільки методом перебору кодів країн від 1 до 40. Якщо також крім ERROR Ви нічого не побачите, то змісту перебирати далі немає.
Наступним кроком є недавно відкрита зміна вмісту ОЗУ. Виробляється це за допомогою дедокументованої команди AT!, що на жаль є присутнім не у всіх прошиваннях. Перевірити її наявність легко - у термінальці дайте модему команду AT!0000 якщо у відповідь Ви побачите
AT!0000
0000: DE FF FF 6D FF 40 FF 8B
чи щось схоже, то Вам повезло (для виходу з цього режиму натисніть пробіл). Якщо Ви побачили ERROR, то на жаль, єдиним виходом стає заміна пошивки.
14. Модем часто кидає трубку. Найчастіше це походить від різного тлумачення v34, коли модеми щось обговорюють на цьому протоколі, приходять до угоди, а потім кожний робить по своєму. Для рішення в IDC є спеціальні алгоритми для роботи з деякими неправильними (з його погляду) модемами. Крім того в документації є опис типових проблем зв'язку, наприклад, з модемами USR, і їхніх рішень.
15. Традиційна проблема Sportser'ов - утрата з'єднання. Не менш традиційний і, нерідко, дуже ефективний рецепт - ATS10=255 - заборона для модему роз'єднуватися в тому випадку, якщо загублена несуща. Дивишся, і знайдеться.
16. Якщо модем при з'єднанні починає гнати по екрані сміття , значить з'єднання відбулося без корекції помилок і потрібно скомандувати йому з'єднуватися винятково з корекцією. Те ж саме, імовірно, робить і прапорець "Контроль помилок при з'єднанні" у драйвері Windows95, але це питання темний.
17. Внутрішні модеми регулярно зависають при роботі з QuickLink чи Trumpet Winsock і іншими “звонилками”. Перевантажувати комп'ютер при цьому завжди дуже кривдно, але це проблема зважується просто - акуратним звертанням з відповідними програмами. Говорячи неформально, вони дуже не люблять, коли їхню діяльність грубо переривають у деякі критичні моменти. Наприклад, при ініціалізації для повторного набору. А Trumpet Winsock для 95-х норовить підвісити модем, якщо йому не зробити зайвий раз "bye" при припиненні набору.
18. Якщо модем прощається із сеансом зв'язку в момент підняття трубки і радісно повідомляє "No dialtone", то потрібно заборонити йому шукати це саме діалтон, установивши ATX3, а щоб він устигав таки діалтона дочекатися, додайте в рядок префікса одну чи кілька ком - наприклад, от так: ATDP,,
19. Якщо модем прощається із сеансом зв'язку в момент підняття трубки зовнішнім хостом, можливо, проблеми десь зовсім близько – спробуйте відєднати запаралелений АОН, наприклад, чи бабусин телефон старого зразка.
20. Відображаються подвійні символи
а) Як програмне, так і модемна локальна луна включені. Ви можете виключити луну в програмному забезпеченні, чи відключити луна модему направивши модему команду АТЕ0.
б) Локальна луна Вашого модему включено, і вилучений комп'ютер також повертає луна. Єдина можливість виправити ситуацію - перевести модем назад У режим Команд (секунду не передавати дані, увести +++, почекати ще секунду). Потім увести команду, що відключає Ваша луна (AT F1 <Enter>).
21. З проблемами, описаними вище, користувачі зустрічаються досить часто. Якщо ці ради не вирішили Ваших проблем, спробуйте наступне:
а) Більш ретельно переглянете інструкцію на випадок, якщо Ви що-небудь упустили.
б) Зв'яжіться з постачальником. Можливо, він зможе Вам допомогти.
2. ТЕСТУВАННЯ МОДЕМУ
2.1. ПРОГРАМНІ СПОСОБИ І ЗАСОБИ ТЕСТУВАННЯ
2.1.1 Діагностика COM-порту
Якщо модем чи не функціонує це відбувається не коректно, то насамперед варто упевнитися в працездатності COM-порту.
У Windows 95 їсти можливість перевірити функціонування модему. Якщо тест пройде, то тим самим його пройшов і порт, і його спеціально можна не перевіряти.
У випадку більш старих ОС, чи коли тест у Windows 95 не пройшов і треба окремо перевіряти і порт і модем, придатися викладений отут матеріал.
Порти (як і всі чіпи) чуттєві до електростатичної напруги і тому можуть згоріти, якщо підключення периферійних пристроїв виробляється неправильно. Тому, якщо їсти підозра потрібна перевірити СОМ порт. У залежності від доступних засобів перевірка може бути:
· неповна, за допомогою миші;
· практично повна, за допомогою петлевої заглушки.
Помітимо, що зовсім уже повну перевірку можна виконати тільки спеціальним тестером, що дозволяє перевірити всі сигнали RS232C і їхня полярність. Деякі тестери вставляються в ланцюг між портом і модемом. Їхні індикатори показують наявність сигналів. Існують також тестери з довільною комутацією сигналів. Перевірку тестером не будемо розглядати в зв'язку зі складністю, з одного боку, і практичною достатністю перевірки за допомогою петлевої заглушки, з іншої.
Неповна перевірка за допомогою миші
Перевірка мишею є неповної, тому що вона використовує не всі сигнали RS232C (а тільки 4 з 8). Наприклад, в автора був на комп'ютері рознімання з відламаною голкою Tx, а миша працювала, як ні в чому не бувало. Тому мишею можна тільки чи переконатися в повній непрацездатності порту, чи одержати надію, що порт у порядку.
Для перевірки мишею потрібно спочатку підключити цей пристрій до порту. правила підключення). Якщо у вас драйвер Microsoft 8.20 чи більш свіжий, то більше нічого робити не треба, тому що настроювання миші на порт буде зроблена автоматично. Якщо ж номер порту задається як опція запуску драйвера, то цей номер треба правильно задати.
Якщо миша працює, то (часткова) перевірка пройшла успішна.
Перевірка петлевою заглушкою (loop-back)
Практично повну перевірку порту можна виконати за допомогою петлевої заглушки - loop-back і тестуючої програми. При цьому не буде перевірений тільки сигнал Ring, але він дуже рідко використовується комунікаційним софтом.
Петлева заглушка являє собою відповідне рознімання, у якого контакти передавальних сигналів з'єднані з відповідними приймаючими, наприклад, RTS з CTS, для організації петлі. Тестуюча програма, що використовує заглушку, подає вхідні сигнали, а потім перевіряє і відображає відповідні вихідні. Відсутність вихідних сигналів говорить про несправність.
Заглушку можна чи придбати виготовити самостійно. Досить мати тільки 25-контактну заглушку, а для 9-контактного рознімання використовувати її разом з прехідник 9-25. Варто тільки мати на увазі, що ці перехідники бувають "неповні" — для миші і "повні", що передають усі сигнали. Перехідник для миші не годиться. Звичайне призначення перехідника можна взнати по надпису на ньому.
Петлевая заглушка для СОМ порту являє собою відповідне рознімання, контакти якого з'єднані відповідно до приведеної схеми (малюнок 9).
Малюнок 9 – Схема петлевої заглушки для СОМ порту
Як видно, що передають сигнали з'єднані з приймаючими, що показано стрільцями, Сигнал RI задіяти в заглушці необов'язково, тому що в порту комп'ютера він не використовується і невідома програма, що використовує чи тестує цей сигнал.
Розподіл по контактах 9 сигналів для 25- і 9-контактного рознімань приведено в таблиці 10.
Таблиця 10 – Розподіл по контактах сигналів
для 25- і 9-контактного рознімань
Сигнал | Контакти DB9 | Контакти DB25 |
DCD | 1 | 8 |
RxD | 2 | 2 |
TxD | 3 | 3 |
DTR | 4 | 20 |
GND | 5 | 7 |
DSR | 6 | 6 |
RTS | 7 | 4 |
CTS | 8 | 5 |
Rl | 9 | 22 |
У якості тестуючих програм можна рекомендувати Checkit і Norton Diagnostics (з Norton Utilities). Остання вимагає більше вільної пам'яті. Потрібно надягти заглушку на порт, вибрати в програмі перевірку даного порту з опцією loop-back. Без цієї опції неможливо перевірити вихідні ланцюги. Так, не виявляється обрив до Tx. Внутрішні ланцюги і регістри UART будуть перевірені, Повинні бути успішно пройдені тести всіх ланцюгів.