Закон Ухрапш “Про тваринний світ “ від 3 березня 1993 р. (ст. ст. 17—19).
Тимчасовий порядок ведення рибного господарства і здійснення рибальства. Затверджений постановою КМN° 1192від 28вересня 1996р.
Порядок здійснення любительського і спортивного рибальства. Затверджений постановою КМ № 1126 від 18 липня 1998р.
Такси для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства цінних видів риб, водних безхребетних і водних рослин у рибогосподарських водних об’єктах України. Затверджені постановою КМ № 32 від 19 січня 1998 р.
Порядок і умови використання рибних та інших водних живих ресурсів виключної (морської) економічної зони України іноземними юридичними і фізичними особами. Затверджені постановою КМ № 1490 від 13 серпня 1999 р.
інструкція про порядок установлення та розподілу лімітів використання живих об’єктів рибного господарства загальнодержавного значення і видачу дозволів на їх спеціальне використання. Затверджена наказом Мінекобезпеки України та Мінрибгоспу України № 53/69 від 6 червня 1995р.
Правила любительського і спортивного рибальства. Затверджені наказом. Аержкомрибгоспу України № 19 від 15 лютого 1999р.
Правила промислового рибальства в рибогосподарських водних об’єктах України. Затверджені наказом Аержкомрибгоспу України № 33 від 18 березня 1999 р.
Інструкція про порядок спеціального використання водних живих ресурсів. Затверджена наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Аержкомрибгоспу України № 34/13 від 10 лютого 2000р.
Наказ Мінагрополітики України “Про затвердження режимів рибальства в 2001р. № 77 від 21 березня 2001 р.
Постанова ПВС від 26 січня І990 р. № 1 “Про практику розгляду судами справ про відповідальність за порушення законодавства про охорону природи” .
Проведення вибухових робіт з порушенням правил охорони рибних запасів або диких водних тварин —
карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк від двох до п’я ти років, або позбавленням волі на строк до трьох років
1. Об’єктом злочину є порядок проведення вибухових робіт, встановлений з метою захисту і раціонального використання рибних запасів і диких водних тварин.
2. Предмет злочину — риби і дикі водні тварини, які перебувають у стані природної свободи. Про поняття риб і водних тварш; див. коментар до ст. 249.
4. Об’єктивна сторона злочину полягає у проведенні вибухових робіт з порушенням правил охорони рибних запасів та диких вод них тварин. Диспозиція ст. 250 є бланкетною і відсилає до нормативних актів, які регламентують проведення вказаних робіт.
Вибуховими вважаються роботи з використанням вибухових речовин. Про поняття вибухові речовини див. коментар до ст. 262 Застосування вибухових речовин у процесі зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом кваліфікується за ст. 249.
Злочин є закінченим з моменту проведення вибухових робіт з порушенням встановленого порядку.
5. Суб’єкт злочину загальний,
6. Суб’єктивна сторона злочину характеризується умисною або необережною формою вини,
ВК (ст.ст. 68, 95).
Прошила використання водойм, наданих колгоспам, радгоспам та іншим сільськогосподарським підприємствам і організаціям. Затверджені постановою Ради Міністрів УРСР № 402 від 23 березня 1959 р. (в редакції постанови № 275 від 21 червня 1983р.).
Положення про порядок видачі дозволу на будівельні, днопоглиблювальні і вибухові роботи, видобування піску, гравію, прокладання кабелів, трубопроводів та інших комунікацій по землях водного фонду. Затверджене наказом Держкомводгоспу України № 29 від 29лютого 1996 р.
Правила промислового рибальства в рибогосподарських водних об’єктах України. Затверджені наказом Держхомрибгоспу України № 33 від 18 березня 1999 р,