на тему:
Перша шлюбна ніч
Про таїну шлюбної ночі ніхто не говорить вголос, навіть батьки скоромовкою й натяками пояснюють її молодятам. Чомусь вважають, що життя саме навчить і, наприклад, юнакові зовсім необов'язково знати про тонкощі психологічних переживань нареченої. Проте і сам наречений часто виявляється в стані повної психологічної розгубленості. Отже, грунтовно і безпомилково молодятам допомагає сама природа.
Донедавна цнотливість, дівоча і юнацька чистота, збережена до часу соціальної зрілості, в окремих представників молоді викликали іронію, насмішки, нагороджувалися епітетом «міщанство». Це знову-таки наслідок віянь зарубіжних концепцій «вільного кохання». Виразники їх не тільки надокучили, а, відверто кажучи, остогидли безідейністю, одноманітною порожнечею, протиприродним нехтуванням почуттів, демонстративним зневажанням цнотливістю, чесністю й гідністю. Навіть у буржуазному світі помітно втрачається інтерес до цього протиприродного явища.
Враховуючи нездорові віяння, ми, зобов'язані встановити тверду позицію щодо незайманості. Звичайно, дівчата, що втратили цнотливість, не повинні зазнавати зневаги. Проте незайманість, можливо, матиме все більше значення, і цьому потрібно приділити увагу.
Анатомічна будова органів жінки має свої особливості. Дівоча пліва може бути тонкою, і це одразу призводить до незначної кровотечі після першої інтимної близькості. Потовщена дівоча пліва здатна розтягуватись і надриву її може не статися. Це треба знати юнакові, який може в цьому випадку засумніватися у незайманості своєї нареченої. Він повинен враховувати й те, що в більш ранньому, дитячому чи підлітковому періоді піхвова пліва може бути випадково чимось травмована, надірвана. Взагалі ж, гадаю, юнаки не повинні впадати у відчай, коли їхні обраниці не виявилися незайманими. Головне в єднанні шлюбної пари — це повне довір'я, щирість і любов. Саме ці якості уже першої шлюбної ночі і надалі допомагають відкрити в коханому чи коханій пайвищі моральні цінності, почуття, необхідні для щасливого життя.
Зрештою цнотливиця може виявитися легковажною, розбещеною, зрадливою. Навпаки, жінка, що мала статевий досвід, здатна виявити несхитну відданість коханому.
Молодий, недосвідчений чоловік, який нерідко покладається на поради товаришів, передусім повинен враховувати особисті почуття жінки, не травмувати їх. Необхідно враховувати і деякі поради спеціалістів-лікарів. Добре, коли до шлюбної ночі молодята не посоромляться звернутися за кваліфікованим медичним інструктажем. Завдяки цьому можна уникнути не тільки значних фізичних, а й психологічних травм.
Не варто в першу шлюбну ніч чекати взаємного задоволення, втіхи, оргазму. Цьому може завадити не тільки біль при розриві пліви, а й багато інших зовнішніх обставин першого «статевого знайомства». В наступні моменти інтимного життя почне встановлюватися гармонія взаємин.
Незграбність, помилки — явище для першої шлюбної ночі природне. Стриманість, іерпіщщ і надія на повну духовну і тілесну єдність завжди приведуть до бажаних наслідків. А щодо бажаного для молодят при статевих зносинах оргазму, то у жінок він нерідко запізнюється, наступає пізніше, іноді тільки після перших пологів. Тому не слід одразу називати дружину холодною. Коли це необхідно, досвідчений лікар-гінеколог чи сексолог завжди підкажуть і позу, і техніку, при яких статевий акт стане повноцінним і породить ні з чим не зрівнянне почуття близькості закоханих.
Не менш важливий і наступний медовий місяць. Ось коли він і вона пізнають одне одного наодинці і в найнесподіваніших ситуаціях. В одному із загсів Москви протягом місяця зареєстрували шлюб трохи більше 400 чоловік, а подали на розлучення близько 300 молодят. В чому річ? В більшості заяв про розлучення було вказано на несумісність характерів. Насправді причина крилася в дивовижній подібності характерів. 60 процентів тих, що розлучалися, мали недоліки не тільки в статевому, а й у моральному вихованні. Тому у взаєминах замість гуманності, терплячості до звичок іншого, зумовлених попереднім сімейним виховним процесом, з обох боків виявлялася впертість, невміння поважати, любити одне одного. Певно, не вистачило терпіння зачекати, придивитися одне до одного, звикнути. Передчасні висновки про відсутність належного темпераменту, взаємна, нічим не стримувана дратівливість, а по суті, відсутність належного виховання, призвели до розлучення.
В минулі часи свахи цікавились не тільки багатством, матеріальною забезпеченістю нареченого й нареченої. Цікавила їх і моральна репутація, ступінь вихованості, поваги до старших і до суспільства загалом. Свахи цікавилися і здоров'ям молодих. Вони розуміли і знали, що, наприклад, у людей, які зловживають алкоголем, народжуються діти недоумкуваті, хворі, а то й виродки. Враховувалась і наявність у сім ях нервово-психичніх хворих, які нерідко залишають дегенеративний слід у потомстві, схильність до захворювань.
В наш час подібну всебічну консультацію можна безплатно дістати у лікаря. Роль свахи з успіхом могли б виконувати шлюбні бюро й консультації лікарів, юристів та інших спеціалістів. В багатьох містах подібні установи вже організовані. В нашій країні є чимало університетів педагогічних і медичних знань, гінекологічних консультацій, науково-популярної літератури, і, нарешті, кожен має особистий моральний досвід дружби й кохання. Крім того, батьки обов'язково мають позитивний чи негативний досвід кохання в минулому. Чому б батькові не поговорити зі своїм сином-підлітком, завтра юнаком, післязавтра нареченим і не поділитися думками про свої успіхи чи невдачі в моральному пізнанні найвищого із почуттів — кохання? Чи важко матері при нагоді подати дочці уроки життя, порадити, застерегти, навчити?
Кохання зміцнюється толерантністю до вад минулого виховання, прагненням не охолоджувати почуття, а підігрівати його увагою, ніжністю, бажанням зробити коханому добро. Минуть роки, закохані відкриють в собі необхідні моральні якості. Вади характеру зникнуть, помилкові судження під впливом розсудливішого партнера обов'язково зазнають позитивних змін. Моральне злиття повною мірою відбудеться тільки тоді, коли обоє будуть працювати заради сім'ї і всього суспільства. Сімейний світ, відгороджений від зовнішнього середовища, рано чи пізно зламається.
Соціологічні опитування молодих шлюбних пар приводять до висновку про те, що моральне самовиховання підвищує культуру сімейного життя. Наведемо приклад. Молодий чоловік заспав, поспішає на роботу, ще не привів себе в порядок. А дружина домагається від коханого негайних виявів почуття, обіймів, поцілунків. Звідси виникають негативні емоції, дратівливість, пов'язані з побоюванням запізнитися на роботу.
Велике значення мають увага і ніжність в інтимному житті відразу після любовних пестощів. Ніщо так не ображає жінку, як вияв чоловіком навіть хвилинного збайдужіння до її пестощів. З різних причин можуть трапитися невдачі в статевій близькості. Але вони не повинні бути темою для розмов чи докорів. Це глибоко вражає. Тактовна, любляча жінка своєю поведінкою неодмінно усуне причину невдачі чоловіка й психологічно підготує його до почуття впевненості у собі. Статеві невдачі минають безслідно, і настає гармонія статевих взаємин. Скріплюється вона щирістю, вірністю, відданістю.
Умови життя подружжя багатогранні й різноманітні. Бувають випадки, коли дитину тимчасово не можна мати. Іноді подружжя хоче спершу закінчити навчання, влаштуватися на новому місці, нерідко доводиться відмовлятися від другої дитини доти, доки підросте первісток, а іноді народження дитини доводиться відкласти до одужання когось з подружжя. Для запобігання зачаттю є чимало засобів, які у разі правильного застосування їх можуть бути для організму зовсім нешкідливими. Але перед тим, як обрати протизаплідний засіб, обов'язково слід порадитися з лікарем.
Справа в тому, що залежно від стану статевих органів жінки, наявності в них запальних процесів, положення матки призначаються відповідні протизаплідні засоби. Неприпустимо користуватися з метою запобігання вагітності такими засобами, як змащування шийки матки та ЇЇ порожнини йодом. Такі змащування призводять до запалення матки, загального отруєння організму жінки йодом. Найпростішим методом запобігання вагітності є фізіологічний. Зачаття може статися лише протягом кількох днів менструального циклу. Запліднення відбудеться лише тоді, коли сперматозоїди зустрінуться із зрілою яйцеклітиною.
Пам'ятаючи, що сперматозоїди зберігають здатність до запліднення в статевих органах жінки більше 2 діб, а яйцеклітина гине після овуляції на 3 —4-й день, то стає зрозумілим, що зачаття можливе найпізніше на 6-й день після овуляції. Отже, якщо статевий акт був раніше ніж за 2—3 дні до овуляції (час життєздатності сперматозоїдів) або через 6 днів після неї, то зачаття не буде. Складніше точно визначити настання овуляції. Для цього можна використати щоденний запис температури тіла. Першого дня овуляції температура тіла жінки звичайно підвищується на 0,5—0,8 градуса. Це підвищення температури тримається до менструації. Якщо в жінки менструація з'являється через певну кількість днів і підвищення температури припадає також на певний день, то впевненість у точному визначенні настання овуляції майже не викликає сумніву. Складніше, мякщо менструація проходить через різні проміжки часу. Тоді користуватися цим методом майже неможливо.