Смекни!
smekni.com

Історія розвитку корпорації Microsoft (стр. 1 из 3)

Коломийський коледж комп’ютерних наук

Реферат

на тему:

“Історія розвитку корпорації Microsoft”

Коломия - 2001

Вільям Генрі Гейтс III народився в 1955 році в Сіетлі в родині юриста і шкільної вчительки. Доля помістила Білла в престижну приватну школу, де відкрилася його схильність до математики і відповідні неабиякі здібності. Там же відбулося знайомство з Полом Аленом - і той , і іншої захоплювалися фантастикою .Трохи пізніше в місцевому обчислювальному центрі утворився дитячий кружок , у який негайно записалися Підлога і Білл.

Інтерес до програмування спричинив за собою тенденцію до систематичного прогулювання шкільних уроків - весь вільний час (а часто і невільне) хлопці щедрою рукою відправляли в пащу обчислювальних машин .

Перейшовши у восьмий клас , Білл уперше приступив до заробляння грошей шляхом створення програм для своєї першої alma mater . Тобто не те що зовсім грошей ... праця оплачувалася машинним часом , що , у свою чергу , використовувалося для нових розробок ...

Останній клас містер Гейтс акуратно прогуляв , тому що до того моменту улаштувався програмістом в аерокосмічну корпорацію TRW і одержував 20 тисяч доларів щорічно.

Якось заволодівши журналом Popular Elerctonics , Гейтс і Аллен вивудили відтіля статті про настільний комп'ютер Altair , створений на основі Іntеl'івського процесора 8080. Машина комплектувалася 4-ма кілобайтами пам'яті , а її виробник , компанія MITS , бажала придбати мову програмування, що дозволила б фахівцям працювати на "Альтаірі".

Хитруни Піл і Білл негайно зв'язалися з MITS і повідали, що на даний момент мають відмінну версію мови Бейсік, якого, скажемо відверто, у них не було й у спомині. Однак, крім хитрості, Білл і Пол мали в розпорядженні три тижні, після яких повинний був відбутися очний контакт із представниками MITS. Залишалася дрібниця - скласти сам інтерпретатор. А через три тижні літак уже ніс друзів, назустріч успіху.

Спочатку справи у фірми йшли не дуже. Гейтс, Аллен і їхні соратники працювали цілодобово, але не мали в розпорядженні сил і засобів для створення скільки-небудь геніального продукту. Можливостей (а може бути, і таланта) у той час діставало на всякі подробиці: приміром, були внесені удосконалення в Бейсик. Компанія не могла дозволити собі найм менеджера по збуту продукції; цим займалася мати Білла, пропонуючи програми Microsoft таким величезним корпораціям, як IBM і AT&T. 1977.

Липень. Microsoft починає продаж своєї другої мови програмування - FORTRAN. 1978. 11 квітня. Початок продажів третьої мови програмування COBOL-80 для мікропроцесорних систем 8080, Z-80 і 8085.

Жовтень. Фірми Radio Shack і Apple купують у Microsoft ліцензію на Бейсік. 1979.

4 квітня. BASIC 8080 першим із програмних продуктів отримав премію ICP у мільйон доларів. Ця нагорода, вручена Полу, стає першою нагородою Microsoft. 18 червня. Microsoft представляє BASIC для комп'ютерних систем на мікропроцесорі 8086. Це перша резидентна мова високого рівня, що з'явивилася для 16-бітних машин. З цього моменту починається широке поширення даного процесора.

Усе це добре, однак дійсне сходження на Еверест почалося, коли в надрах International Business Machines дозріло рішення всерйоз зайнятися виробництвом персональних комп'ютерів. У 1980 році IBM запропонувало Microsoft почати розробку базової операційної системи для усіх випущених нею PC. До того моменту в Microsoft працювало вже 39 чоловік - компанія розробляла і поставляла IBM мови програмування, але необхідної ОС у Біла не виявилося. Йому довелося порекомендувати IBM звернутися до суперника Microsoft, фірми Digital Research, що вже мала у своєму розпорядженні досить популярну систему CP /M, встановлену на багатьох 8-розрядних комп'ютерах. Свідомо посприявши успіху конкурента, Гейтс відразу виправився: керівництву IBM була направлена ціла дисертація про необхідність переходу на більш могутній 16-розрядний процесор 8080 від Intel. Текст виявився переконливим, унаслідок чого CP /M була відкинута, і з Digital Research уклали договір на розробку нової операційної системи (утім, деякі достовірні джерела стверджують, що IBM вже мала у своєму розпорядженні процесор 8085А, цілком 16-рязрядний, за винятком 8-рязрядної шини даних; де правда, судити не беремося.)

У Microsoft з'явився час, щоб випередити DR, і фірма не упустила ні секунди. Тим більше, що доля була більш ніж поблажлива: Пол Аллен установив контакт із маленькою компанією Seattle Compute Products, що мала потрібну операційну систему, але елементарно ще не встигла оптимізувати її до моменту появи IBM PC, "реліз" якого повинен був відбутися через місяць. До придбання розробки Seattle Computer, 86-DOS, Microsoft запросила на роботу Тіма Паттерсона, її творця. Гейтс і компанія активно доводили до розуму викуплену в Seattle Computer ОС, працюючи по 25 годин на добу. Другий раз поталанило, коли вдалося загітувати IBM укласти контракт із Microsoft на постачання нової операціонної системи.

Умови контракту, що менеджери вивчають тепер як приклад класичної помилки, були виконані. Відповідно до нього, IBM узяла на себе видатки на виробництво системи і пообіцяла продавати комп'ютери тільки з PC-DOS (перша версія MS-DOS), перераховуючи при цьому Microsoft відсотки з кожної проданої машини.

1975. 25 червня. Microsoft стає приватною корпорацією, керівництво якої беруть на себе Білл Гейтс, голова правління, і Пол Аллен, виконавчий віце-президент. 2 серпня. IBM представляє свій ПК, у якому використовується 16-бітна операційна система Microsoft - MS-DOS 1.0, а також BASIC, COBOL, Pascal і інші програмні продукти Microsoft Inc.

1982. 1 квітня. Відкрито перше представництво по збуту і маркетингу в Європі, а також перше іноземне відділення компанії - у Великобританії.

27 квітня. Microsoft повідомляє про BW-BASIC, продукт для підтримки графіки, що дає більше можливостей для роботи разом з Microsoft BASIC.

Листопад. Швидко росте кількість інсталяцій MS-DOS - за перші 16 місяців ліцензію в Microsoft на цю 16-розрядну операційну систему купили 50 виробників комп'ютерів.

Залежність Microsoft від однієї тільки IBM суперечила волелюбному духу Гейтса. Наступне напрямок патронам великий лист був присвячений доцільності продажу MS-DOS по ліцензії іншим виробникам комп'ютерів. "Поширення MS-DOS допоможе бороти з впливом головного конкурента, Apple Computer" - IBM здалася перед цим аргументом. Але це було ще не усе.

З початку вісімдесятих років виробництво комп'ютерів на Заході починає рости, можна сказати в геометричній прогресії. IBM поки зберігало лідерство, однак, уже не могла вважатися монополістом: була утворена і почала активно розвиватися Compaq, ринок PC привернув увагу Hewlet-Packard, Texas Instruments. Але представляється малоймовірним, що ці фірми змогли б вдало конкурувати з IBM. Вловивши актуальність моменту, Білл призвав деяких ведучих виробників PC ( Наприклад, Compaq ) створювати продукцію, розраховану на повну сумісність з машинами IBM - для того, щоб будь-яка програма, написана для IBM, могла бути використана на цих комп'ютерах. Дарунок переконання Гейтса привів до того, що MS-DOS стали скуповувати оптом і вроздріб, ледве не встаючи за нею в чергу - на 80 % усіх ПК була встановлена саме MS-DOS, завдяки чому і виникло поняття "IBM-сумісність". Успішне просування MS-DOS стало першим кроком Microsoft до монополії.

Зрозумівши, до яких результатів привів договір з Microsoft, керівництво IBM спробувало домогтися перегляду умов угоди. Але оскільки для цього були підстави тільки морального порядку, спроби ні до чого не привели.

Початок 1983 року було ознаменовано випуском персонального комп'ютера Lisa від Apple, на якому - не дуже, щоправда, успішно - використовувався графічний інтерфейс. Нестабільність роботи і висока ціна "Лайзы" визначили її неуспіх серед користувачів , зате створений у 1984 році з урахуванням наробітків проекту Lisa комп'ютер Macintosh розійшовся "тиражем" більш 100 тисяч екземплярів за перший же рік продажів. Успіхом Apple негайно скористалася Microsoft - її перші продук- ти з графічним інтерфейсом, Word і Excel, були розроблені саме для Macintosh.

Над графічною оболонкою Lisa і PC адепти Dos просто сміялися, називаючи її WIMP-інтерфейсом (window, Icons, Mice, Pointers, wimp у перекладі - "занудотний"). Папки і довгі імена файлів, що є нині невід'ємною частиною Windows, також ведуть своє походження з комп'ютерів від Apple, що лише в 1990-м року догадалася подати на Microsoft у суд, обвинувачуючи ту в "плагіаті". 1983. Квітень. У Microsoft створено засіб уведення, що уміщається в руці, у комп'ютер Microsoft Mouse, що має дуже низьку ціну. 23 вересня. Microsoft представляє публіці Microsoft Word - текстовий редактор для MS-DOS. 10 вересня. Microsoft анонсує Windows, розширення операційної системи для MS-DOS, що представляє собою универ- сальне операційне середовище для графічних прикладних програм. Програма Windows була показана на виставці COMDEX за підтримкою 23 виробників комп'ютерної техніки і декількох великих постачальників прикладного програмного забезпечення.

Засновано підрозділ Microsoft Press, що займається випуском книг. 1984. Січень. Microsoft займає лідируюче місце серед виробників програмних продуктів для комп'ютерів Apple Macin- tosh. Apple повідомляє про використання BASIC і Multiplan для своїх комп'ютерів на презентації PC Macintosh.

Квітень. У Microsoft створюється новий підрозділ - Hardware and Peripherals, для розширення продажів на ринку комп'ютерної техніки, що використовує програмні продукти Microsoft. Травень. Відбувається передача інструментарію для розвитку Windows виробникам комп'ютерної техніки і незалежних продавців програмного забезпечення. У цьому місяці Microsoft також представляє на ринку ПО Project, програму для розміщення і розподілу ресурсів.

Липень. Продовжує збільшуватися число інсталяцій MS-DOS - ліцензію придбало вже 200 виробників комп'ютерної техніки.

Август. IBM випускає остаточну версію IBM PC AT із системним програмним забезпеченням Microsoft - MS-DOS 3.0, MS-DOS 3.1 і XENIX. Корпорація Microsoft повідомляє про продажі графічної програми для бізнесу Chart.

Жовтень. Microsoft створює і починає продажу програм File і Word для PC Macintosh.

Користувачам Windows 1.0, нарешті, представляється можливість працювати одночасно з декількома програмами і вільно переключатися між ними. Правда, перекриття вікон не допускається, що різко знижує зручність середовища. До того ж, для Windows 1.0 пишеться досить таки мало програм, у підсумку вона не одержала поширення на ринку.