Смекни!
smekni.com

Оздоровчі системи. Можливості людського організму (стр. 2 из 3)

Варіант холізму.

Визначальною властивістю живих організмів є їх постійне самовідтворення - рух з минулого в майбутнє відповідно з інформаційним полем або планом, який створюється за участю інформаційних полів навколишнього світу. Для реалізації цього плану організму необхідний певний набір функцій. Ці функції пов'язані з тілесними структурами та навичками, що відображають минуле. Втрата здатності відтворюватися означає перехід в ситуацію "не жилець". Людина помирає не від хвороб, а захворює тому, що "повинен померти". Ситуації "не жилець" передують характерні переживання (відчуття напруги, важко піддається словесному опису, тяжкі переживання і почуття безвихідності), які є ознаками стресу і відповідають "синдрому хронічної втоми".

Людина має принаймні трьома сферами мислення:

1. Підсвідомість - автономне керування по виробленим раніше програмам (рослинний розум, інстинкти, звички). Воно пов'язане з минулим і обслуговує потреби збереження (компоненти, необхідні для життя, і безпека), працює "на себе".

2. Надсвідомість - вироблення нових форм поведінки (інтуїція, космічний розум). Пов'язане з майбутнім, обслуговує потреби зростання (самоповага і повага іншими, самоактуалізація), працює "на інших". На рівні надсвідомості формується абсолютне знання.

3. Свідомість - постановка проблеми, контроль її рішення, зв'язок між людьми і поколіннями з допомогою мови (розмірковує і нерассуждающій інтелекту). Є контрольним органом, обслуговує соціальну потребу в прихильності і дружбі, підсвідомість або надсвідомість залежно від ситуації. На рівні свідомості формується відносне знання.

Відносне знання не можна застосувати до надсвідомості, тому процеси, що відбуваються на його рівні, виявляються незрозумілими свідомості. Звідси спокуса вирішення проблем шляхом формування довільних образів майбутнього благополуччя, які виявляються психологічним наркотиком. У той же час розвинена надсвідомість виступає необхідною умовою людської здатності створювати і зберігати інформаційне поле майбутнього. Звідси очевидно, що інструментом для енергоінформаційного програмування здоров'я служить особистість з розвиненою надсвідомістю.

Таким чином, для формування здоров'я необхідні:

1. Розвиток здатності до сприйняття внутрішніх процесів і зовнішнього середовища.

2. Передача програми здоров'я.

3. Виховання здатності до створення власного інформаційного поля здоров'я.

4. Забезпечення умов для ефективного відтворення організму відповідно до нового плану.

5. Попередження формування ситуації "жилець" шляхом контролю стресу і його усунення.

Головні перешкоди на шляху до здоров'я: втрата здатності до сприйняття реальності, інформаційні поля хвороб і сліди минулих потрясінь.

Програмування здоров'я будується наступним чином: початковий етап - інтуїтивна діагностика актуальних проблем при мінімумі попередніх відомостей про людину,що проходить обстеження. Її результати обговорюються з останнім, при цьому уточнюється наявність зазначених вище перешкод, пояснюється сенс програмування здоров'я і намічається індивідуальна програма виховання здоров'я.

Сприйняття поля здоров'я повністю усуває страждання, з'являються відчуття спокою, легкості, припливу енергії і душевної рівноваги, що відповідає стану самадхі, або нірвани.

Терапевтичне навчання і психофізична тренування є основними засобами виховання здатності до створення власного інформаційного поля здоров'я. Для ефективного відтворення організму необхідні: раціональний режим дня, правильне харчування і фізичні вправи. У практику виховання здоров'я природним чином вписуються традиційні оздоровчі системи.

Народний мудрець Порфирій Іванов назвав своє вчення про природний оздоровленні людини – "Детка". Це вчення грунтується на 12 рекомендаціях - правила навчання здоров'ю. Ці рекомендації добре узгоджуються з традиційними оздоровчими системами і холізм і не несуть нічого нового. У той же час використовуються терміни і поняття, окремі подання є спрощеними і наївними, розходяться з традиційними і науковими. Багато послідовники П. Іванова обожнюють його і грішать фанатизмом, що знаходиться в дисонансі з поступальним розвитком людської культури.

Слід підкреслити, що у всіх оздоровчих системах важливе місце відводиться ролі вихователя здоров'я, яким може бути високорозвинена особистість, що пройшла свій власний шлях до здоров'я. Наведений короткий огляд сучасних та традиційних оздоровчих систем свідчить про необхідність спеціальної освіти у галузі програмування і виховання здоров'я. Проблема здоров'я є медико-педагогічною, освіта в цій області має будуватися на основі інтеграції.

2. МОЖЛИВОСТІ ЛЮДИНИ

З ери індустріальної людина сміливо крокує в еру інформаційну, змінюючи тим самим свої орієнтири і все більше усвідомлюючи нескінченний потенціал можливостей свого розуму. Цей рух - невблаганний, адже збільшення своїх можливостей і бажання зробити життя більш повноцінним і комфортабельним є незмінна частина людських прагнень.

Варто тільки подумати про те, що не за горами виникнення мініатюрних нанотехнологій, біотехнологій, що дозволяють продовжити життя людини на значний термін і згодом зробити його практично безсмертним! Штучний інтелект і когнітивна наука істотно розширить можливості людського мозку і втілить у життя бажання людей бути вільними від вузьких рамок, якими їх з народження нагородила природа. Навіть фантазія не дозволяє охопити весь перелік можливостей, які можуть стати доступними для нас - і лише ми самі можемо вплинути на швидкість їх появи.

Рекорди, досягнуті людиною в тій чи іншій області, завжди привертають увагу - адже за ним кожен з нас як би приміряє свої можливості. Крім того, рекорди допомагають пізнати багаті, не розкриті поки, таємниці людського організму.

Прогноз майбутніх рекордів:

• Через 100 років рекорд забіг на 100 метрів буде становити 9,65 - 9,70 секунди, у стрибках у висоту - 2,50 - 2,55 м, у довжину -9,30 - 9,50. Це буде межа фізичних можливостей людини.

• Через сто років космічні технології дозволять довести велосипедний рекорд до 280 - 285 км на годину.

• Через сто років абсолютний рекорд світу у поштовху становитиме у чоловіків 280 - 290 кг, у жінок - 170 - 180 кг.

Найменшим дорослим, про якого є об'єктивні свідчення, є Гал Мохаммед (рік народження 1957) з Нью Делі, Індія. За результатами обстеження, проведеного 19 липня 1990 в лікарні Рам Манохар, Нью Делі, Індія, його зріст становить 57 см при вазі 17 кг. Помер в 1997 році у віці 36 років від наслідків куріння.

У 2008 році житель Китаю Хе Пінпін (He Pingping) в 20 років мав зріст 73 см. Сертифікат про своє досягнення китаєць прийняв з редакції Книги Гіннеса за 2009 рік. Для встановлення рекорду комісія тричі виміряла ріст Пінпіна - вранці, вдень і вночі. Батьки Пінпіна і 2 його сестри нормального росту. Зі слів батька рекордсмена, при народженні Пінпін був розміром з долоню дорослої людини. Зі слів лікарів, молода людина страждає рідкісним захворюванням кісток.

Найзнаменитішим ліліпутом в історії був Чарльз Шервуд Стреттон, більш відомий під кличкою Генерал Хлопчик-з-Пальчик, що народився 4 січня 1838 р. Коли він влаштувався на циркову трупу відомого Фінеаса Барнема, дату його народження змінили на 4 січня 1832 р., так що заявленийзріст у 77 см у віці 18 років насправді належав ще 12-річному Чарльзу. 10 лютого 1863 у віці 25 років він одружився на Лавінії Уоррен з того ж цирку, зріст якої був 81,3 см. Він помер у тому ж місті, де й народився - Бріджуотер, штат Коннектикут, США, від апоплексії 15 липня 1883 у віці 45 років і мав зріст 102 см при вазі 31,7 кг.

Найменша жінка - Полін Майстрі (Pauline Musters) мала зріст 61 см, голландська ліліпутка. Вона народилася в Оссендрехте 26 лютого 1876, зріст її при народженні становив 30 см. До 9 років вона доросла до 55 см при вазі 1,5 кг. Померла Полін 1 березня 1895 в Нью-Йорку, США, у віці 19 років від запалення легенів, ускладнений менінгіт, її серце було ослаблено зловживанням спиртним. Хоча стверджували, що її зріст дорівнював 48 см, медичне обстеження, проведене раніше, встановило, що насправді він становив 59 см. Під час розтину обстеження показало, що її точний зріст дорівнював 61 см (після смерті тіло трохи витягується). У зрілому віці вона важила від 3,4 кг до 4 кг, об'єм грудей, талії і стегон становив відповідно 47-48-43 см, що говорить о надмірній вазі.

Знайомтеся, "рекордсмен" з Індії у світі карликів. Дівчинці на ім'я Джоті Амгі (Jyoti Amge) вже виповнилося 14 років, але зріст її досягає всього лише 58 см, а вага не перевищує 5 кг! Ні на одному з континентів ніхто поки не виявив нікого мініатюрнішого. Найдивовижніше те, що "дюймовочка" ніколи не підросте.

Найвища людина у світі - китайський громадянин Ван Фенцзінь вважається сьогодні найвищою людиною у світі. Але найдивовижніше полягає в тому, що він продовжує рости, причому дуже швидко. 22-річний Ван може пишатися своїм зростом - 2 метри 45 сантиметрів. Але медики, постійно обстежують молодого китайця, дуже стурбовані. Справа в тому, що Ван Фенцзінь продовжує рости, і немає жодної надії на те, що це коли-небудь припиниться. Як з'ясувалося при обстеженні, в мозку Вана є пухлина, яка спровокувала зміни гіпофіза, що і стало причиною безперервного зростання.Зріст Леоніда Стадника зараз - 2 метри 55 сантиметрів 6 міліметрів, і в свої 33 роки він продовжує рости. Леоніду хочуть присвоїти звання "Гордість України", але від визнання проблем менше не стало: вони ростуть разом з рекордсменом. Найвища людина у світі ходить, все більше змушений сутулитися і присідаючи - інакше вдариться головою об стелю. Леонід ще й володар найбільшої руки: його долоню в довжину - 31 сантиметр (світовий рекорд - 27 см). Свою "велич" рекордсмен переживає за принципом "очі не бачать - серце не болить". У нього в будинку немає жодного дзеркала і ні єдиної ікони. Сам того не знаючи, Льоня навчився по-християнськи упокорюватися і по-буддистськи задовольнятися малим. "Я не п'ю і не курю, навіть пива не пробував, - говорить Льоня - Я вмію обходитися без всяких надмірностей".