Смекни!
smekni.com

Розрахунок віброізоляції вібромайданчика та віброгасного фундаменту (стр. 2 из 2)

2. Техніка безпеки

Енергопостачання вібромайданчика здійснюється від мережі частотою 50 Гц, напругою 220/380 В. В зв'язку з застосуванням електроустаткування – ПЕОМ, систем освітлення, системи охорони, розглянемо питання електробезпечності.

По ступені небезпеки поразки електричним струмом по ПУЭ–85 приміщення відноситься до класу приміщень с підвищеною небезпекою, так як не виключена можливість випадкового одночасного дотику людини до корпусів електроустаткування та заземленим металевим конструкціям. Ознак, які можуть віднести приміщення до особливо небезпечних, не мається.

Згідно вимогам, ГОСТ 12.1.030-81. в приміщенні застосовуються наступні технічні засоби захисту від поразки електричним струмом.

Виконано зануление – навмисно электрично з'єднано з нульовим проводом мережі металевих нетоковедучих частин.

Застосований автомат захисту, що відключає ушкоджену ділянку електричного ланцюга ОП-6 УХЛ 41 П 20220 / 380 (63 А). при короткому замиканні.

Проводиться контроль ізоляції, величина якого складає 500 кОм на фазу, вимірюванням опору між фаза-ноль, фаза-фаза, згідно ПУЭ- 85. Контроль потрібно проводити 1 раз на рік.

Проводиться навчання та інструктаж. Згідно вимогам ДНАОП 0.00-4.12-99 проводяться наступні основні види інструктажу: вступний, первинний на робочому місці.

Вступний інструктаж проводиться з усіма новими робітниками прийнятими на роботу та стосується основних питань охорони праці, пожежної безпеки, режиму роботи на підприємстві.

Первинний на робочому місці інструктаж знайомить з небезпечними та шкідливими виробничими факторами, які можуть бути на робочому місці, а також методами та засобами захисту від їх впливу.

Крім того, с періодичністю 1 раз в півроку, по програмі первинного інструктажу здійснюється повторний інструктаж, а також при необхідності слідує проводити цільовий та позаплановий інструктаж.

Програма інструктажів, їх організація та порядок проведення відповідають вимогам.

Інструктажі реєструються в спеціальних журналах с підписами проводящего інструктаж та інструктіруємого. Інструктаж проводить начальник відділення.

3. Виробнича санітарія

На підставі проведеного аналізу, в даному приміщенні підвищена вібрація Проведемо розрахунок віброізоляції та віброгасного фундаменту.

Розрахунок віброізоляції із застосуванням пружинних віброізоляторів. Визначаємо динамічну силу, створювану дебалансами вібраторів:

,

де

- колова частота вібраторів,
.

Загальна жорсткість пружинних ізоляторів з врахуванням статичної деформації

.

Рис 2. Схема влаштування вібромайданчика з пружинними віброізоляторами (а) та пневмогумовими амортизаторами (б): 1 – рухома частина вібромайданчика, 2 – камера пневмогумового амортизатора, 3 – гумово-кордова оболонка пневмогумового амортизатора, 4 – нерухома частина (основа), 5 – акустичний шов, 6 – віброгасна основа (фундамент), 7 – пружинний віброізолятор


;

.

Коефіцієнт передачі розрахуємо за формулою

.

Динамічна сила, що передається на основу:

Площа основи вібромайданчика 600x240 = 144000 см2

Маса основи

.

Розрахуємо коефіцієнт жорсткості природної основи за заданим ґрунтом – піском дрібним сухим з допустимим нормативним тиском R = 2 . 105 Па; сz = 40

.

.

Власна частота коливань основи вібромайданчика визначається за формулою:


.

Амплітуда переміщень основи вібромайданчика

.

<

Таким чином, при застосуванні пружинних віброізоляторів амплітуда вібропереміщення основи вібромайданчика не перевищуватиме допустимого значения.

Розрахунок віброізоляції із застосуванням пневмогумових амортизаторів.

Визначаємо власну частоту коливань вібромайданчика, встановленого на пневмогумових амортизаторах

Визначаємо коефіцієнт передачі пневмогумових амортизаторів

Динамічна сила, котра передається на основу

.

Визначаємо амплітуду переміщень основи вібромайданчика

<

Таким чином, при використанні пневмогумових амортизаторів амплітуда переміщень фундаменту не перевищуватиме допустимої величини.

Поєднання пружинних віброізоляторів з віброгасною основою та пневмогумових амортизаторів амплітуди переміщень фундаментів не перевищують допустимих величин. Пневмогумові амортизатори більш ефективні, оскільки коефіцієнт передачі пружинних амортизаторів

,а пневмогумових амортизаторів
. При використанні пневмогумових амортизаторів немає потреби влаштовувати дорогі та складні при виготовленні фундаменти.

4. Пожежна безпека

По вибухопожежній небезпеці, виробництво в даному приміщенні відноситься до категорії В, оскільки тут застосовуються пальні речовини в холодному виді. Згідно ПУЭ-85 при пожежній небезпеці приміщення банку відноситься до класу П-ІІа. Лабораторія розташована в будинку, виконаному з будівельних конструкцій ІІ ступені вогнестійкості (цегельні стіни).

В приміщенні відділення маються наступні речовини та матеріали, які можуть горіти: папір, дерево, горючі ізоляційні матеріали. Причинами загорянь в даному приміщенні можуть бути: іскріння в комутаційній апаратурі, можливості замикання в електричних ланцюгах. Наявність системи кондиціонування представляє додаткову пожежну небезпеку, так як при виникненні пожежі вони швидко поширюють вогонь та продукти горіння по усім приміщенням та пристроям, с якими зв'язані повітряпроводи.

В відповідності з ГОСТ 12.004-91, ГОСТ 12.4.009-83 пожежна безпека забезпечується системою запобігання пожежі, системою пожежного захисту, організаційними методами.

Виконані наступні організаційні заходи:

– призначений відповідальний за пожежну безпеку в приміщенні;

– спільно с інструктажами по техніці безпеки проводяться інструктажі по пожежній безпеки;

– стан первинних засобів пожежогасіння перевіряється згідно вимог ГОСТ 12.4.009-83;

– в приміщенні на видних місцях вивісити інструкцію по пожежній безпеці та плакати, закличні не порушувати правила по пожежній безпеці.

В приміщенні 4 працюючих, час виходу не перевищує 0,5 хвилин, що значно менше норми, встановленої для даного приміщення при категорії виробництва В. Тому евакуацію при пожежі можна проводить через робочій вихід. Схема евакуації розміщена на видному місці у виходу з приміщення

5. Захист навколишнього середовища

На підприємстві, частиною якого являється приміщення, що аналізується немає промислових стоків, викидів газообразних токсичних речовин і інших подібних об'єктів забруднення навколишнього середовища, тому не проводиться огляд можливих способів зменшення їх негативного впливу.

В ході виконання роботи не проводиться розробка будь-якого пристрою, впливає на стан навколишнього середовища, в зв'язку з цим не представляється доцільним розробка заходів по захисту навколишнього середовища.


6. Цивільна оборона

В приміщенні що аналізується та місцевості, в якій воно знаходиться, імовірність виникнення будь-якої надзвичайної ситуації досить мала. Також враховуючи те, що на підприємстві вже проводяться заходи по попередженню можливості виникнення ЧС, а також те, що тема дипломної роботи не заторкує питання, пов'язані з системою загальнодержавних оборонних заходів, розробка подібних заходів не являться доцільною.

Організаційні заходи:

- спільно з інструктажами по пожежній безпеці проводяться інструктажі по техніці безпеки;

- інструктаж по наданню першої медичної допомоги.