Смекни!
smekni.com

Основні правила безпеки під час обслуговування електроустановок (стр. 2 из 2)

9. Оперативні працівники під час свого чергуван­ня є відповідальними за правильне обслуговування та безаварійну роботу всього устаткування на закріпленій за ними дільниці.

10. Старший в зміні оперативний працівник або
одноособово, або спільно з адміністрацією підприємства
(цеху, дільниці) повинен виконувати обґрунтовані вимо­ги працівників енергопостачальної організації.

11. Старший в зміні оперативний працівник зо­бов'язаний негайно повідомити диспетчера енергопоста­чальної організації про аварії, які спричинили відклю­чення однієї або кількох ліній електропередачі, що жив­лять підприємство.

Список працівників, які мають право проведення оперативних переговорів з енергопостачальною організа­цією, визначається особою, відповідальною за електро­господарство, затверджується керівником, погоджується

12. В разі порушення режиму роботи, пошкод­женні чи аварії електроустаткування оперативний прац­івник зобов'язаний негайно вжити заходів з відновлен­ня схеми нормального режиму роботи і повідомити проте, що сталося, безпосередньо старшому у зміні праців­нику або особі, відповідальній за електрогосподарство.

У випадку неправильних дій оперативних працівників під час ліквідації аварії старший в зміні оперативний працівник зобов'язаний прийняти на себе керівництво і відповідальність за подальший перебіг ліквідації аварії.

13. Оперативні працівники повинні проводити
обходи та огляди устаткування і виробничих приміщень
на закріпленій за ними дільниці.

Огляд електроустановок може виконуватись одноосібно:

- адміністративно-технічним працівником з групою V
в електроустановках понад 1000 Віз групою IV - в
електроустановках до 1000 В;

- оперативним працівником, який обслуговує цю еле­ктроустановку.

Огляд електроустановок неелектротехнічними праців­никами та екскурсії, за наявності дозволу керівництва підприємства, можуть провадитись під наглядом праці­вника з групою IV, який має право одноосібного огляду.

Огляд повинен провадитись згідно з вимогами цих Правил.

Список адміністративно-технічних працівників, яким дозволяється одноосібний огляд, встановлюється особою, відповідальною за електрогосподарство, і затверджуєть­ся керівником підприємства.

14. Під час огляду в електроустановках понад
1000 В забороняється відкривати двері приміщень, ко­мірок, що не обладнані сітчастими огорожами або бар'є­рами, якщо відстань між дверима і струмовідними час­тинами менша за зазначену в таблиці 2.3. Перелік та­ких приміщень і комірок затверджується особою, відповідальною за електрогосподарство.

В електроустановках понад 1000 В, в яких вхід до приміщень, комірок обладнаний сітчастими огорожами або бар'єрами, під час огляду забороняється відкривати двері сітчастих огорож і проникати за огорожі чи бар'­єри.

15. Забороняється під час огляду електроустано­вок виконувати будь-яку роботу.

16. Огляди, виявлення і ліквідація несправнос­тей в електроустановках без місцевих чергових праців­ників виконуються централізовано виїзними працівни­ками, що здійснюють нагляд і роботи на об'єкті (групиоб'єктів). Періодичність цих робіт встановлюється
особою, відповідальною за електрогосподарство, залеж­но від місцевих умов. Результати оглядів фіксуються в оперативному журналі.

17. Працівники, які не обслуговують дану елек­троустановку, допускаються до огляду з дозволу особи,
відповідальної за електрогосподарство підприємства, це­ху, дільниці.

18. Двері приміщень електроустановок (щитів,збірок тощо) мають бути постійно замкнені.

Для кожного приміщення має бути не менше двох комплектів ключів, один з яких є запасним. Ключі від приміщень РУ не повинні пасувати до дверей комірок і камер.

19. Ключі повинні бути пронумеровані і перебу­вати на зберіганні в оперативних або в адміністративно-технічних працівників. В електроустановках без місце­вих оперативних працівників ключі повинні перебуватина пункті керування у оперативного працівника, який є старшим по зміні. Ключі слід видавати під розписку:

- під час огляду працівникам, яким дозволено одно­
особовий огляд, та оперативно-ремонтним працівникам,
в тому числі й тим, що не перебувають на зміні, під час
виконання ними робіт в електроустановках за нарядом чи розпорядженням;

- на час виконання робіт за нарядом чи за розпоряд­женням – керівнику робіт, до пускачеві або наглядачеві.

Ключі підлягають поверненню щоденно після закін­чення роботи.

Під час виконання робіт в електроустановках без місцевих оперативних працівників ключі підлягають поверненню не пізніше наступного дня після повного закінчення робіт.

20. Особисті ключі для входу в приміщення доз­воляється мати тільки оперативним працівникам, які приймають і здають зміну по телефону.

В приміщеннях електроустановок забороняється збе­рігання матеріалів та інструментів, що не належать до даної електроустановки.