Тести.
1. Які є джерела покриття бюджетного дефіциту?
А) Державний кредит, податки, прибуток, інвестиції.
Б) Державна позика, грошова емісія.
В) Надзвичайний податок, комерційний кредит, амортизаційні відрахування.
Г) Міжнародний кредит, валютний фонд держави, монетарні метали.
Д) Євровалюта, промислове золото, діаманти, національний дохід.
Згідно ст.15 Бюджетного Кодексу України джерелами покриття бюджетного дефіциту є державний кредит, податки, прибуток, інвестиції, тобто правильна відповідь А.
2. Що таке бюджетна позичка?
А) Безвідсоткове, безстрокове надання коштів з бюджетів вищого рівня бюджетам нижчого рівня на проведення цільових заходів.
Б) Надання коштів з бюджетів вищого рівня бюджетам нижчого рівня на покриття дефіциту відповідного бюджету.
В) Передача коштів з одного бюджету до іншого на поворотній основі з метою збалансування бюджету.
Г) Надання коштів з бюджетів вищого рівня бюджетам нижчого рівня на покриття тимчасового касового розриву.
Д) Передача коштів з бюджету вищого рівня до бюджету нижчого рівня з метою надання фінансової допомоги.
Відповідно до ст.73 Бюджетного Кодексу України бюджетна позичка - це надання коштів з бюджетів вищого рівня бюджетам нижчого рівня на покриття тимчасового касового розриву. Правильна відповідь Г.
3. Які заклади належать до системи соціального забезпечення?
А) Дитячі заклади-інтернати (для дітей з різними відхиленнями здоров'я), дитячі заклади-інтернати профільні (спортивні, мовні), будинки-інтернати для пристарілих та інвалідів.
Б)Дитячі дошкільні заклади, притулки для неповнолітніх.
В) будинки-інтернати для пристарілих та інвалідів, притулки для неповнолітніх, дитячі заклади-інтернати (для дітей з різними відхиленнями здоров'я).
Г) Санаторії та профілакторії.
Д) Заклади охорони здоров'я.
Згідно п.9 ст.87 Бюджетного Кодексу України до системи соціального забезпечення належать будинки-інтернати для пристарілих та інвалідів, притулки для неповнолітніх, дитячі заклади-інтернати (для дітей з різними відхиленнями здоров'я), тобто правильна відповідь В.
Задача.
Під час перевірки одного з підприємств державною податковою адміністрацією було виявлено, що бухгалтерський облік ведеться з порушенням установленого порядку, мають місце перекручення бухгалтерських звітів, які в свою чергу подаються несвоєчасно і не за встановленою формою. З'ясувалось, що все це відбувалось з вини директора з економіки та головного бухгалтера.
У якому розмірі в даному випадку можуть бути накладені адміністративні штрафи на цих посадових осіб?
Відповідь
У даному випадку в діях посадових осіб підприємства - директора та головного бухгалтера вбачається склад правопорушення, передбачений ст. 164-2 ч. 1 КУпАП - ведення бухгалтерського обліку з порушенням установленого порядку, внесення неправдивих даних до фінансової звітності, неподання фінансової звітності. Відповідальність за вказане правопорушення передбачає накладення штрафу від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Література
1. Закон України "Про місцеві Ради народних депутатів та місцеве самоврядування".
2. Закон України "Про Державну контрольно-ревізійну службу
України".
3. Закон України "Про аудиторську діяльність".
4. Закон України "Про Державну податкову службу України".
5. Закон України "Про Рахункову палату".
6. Конституція України.
7. Науково-практичний коментар Бюджетного кодексу України.
8. Фінансове право: Курс лекцій / В.А.Предборський (наук.Керівник авт. Колективу, Жук Л.А., Зюнькін А.Г. та ін. -К.:Правові джерела, - 1998. - 319с.
9. Фінансове право: Підручник/(Алісов Є.О., Воронова Л.К., Кадькаленко С.Т. та ін.); Керівник авт. колективу і відп.ред. Л.К.Воронова. - X.: Фірма "Консум", 1998. - 496с.
10. Чернадчук В.Д., Сухонос В.В.Фінансове право України.Загальна частина: Навч. посібник. - Суми: Університетська книга, 2003. - 213 с.