Смекни!
smekni.com

Размещение продуктивных сил США (стр. 6 из 6)

Щодо третьої категорії, то можна сказати, що зменшується присутність Штатів на ринку продуктів харчування, електронного устаткування, товарів нафтохімічної і загальхімічної переробки поступово зменшується . Регресія тут складає близько 5-7% у рік. Даний факт можна вважати ознакою спаду економічного розвитку країни. Натомість ще більшого розвитку набуває роль в міжнародному поділі праці країн-суперників, тому Сполучені Штати можуть поступово втратити позицію лідера в світовій економіці.

Роблячи висновки, потрібно сказати, що вирішення екологічних соціальних та економічних проблем дозволить Сполученим Штатам Америки надовго залишатись країною з найвищим розвитком продуктивних мил.

Висновки

Сполучені Штати Америки є лідерами в багатьох галузях виробництва завдяки вигідному економіко-географічному положенню, великій кількості корисних копалин, висококваліфікованій робочій силі, а також прибутковому і високоефективному багатогалузевому господарству.

Роль продуктивних сил у розвитку господарського комплексу Сполучених Штатів Америки надзвичайно велика, адже саме вони його формують, і саме від продуктивних сил залежить загальне становище всієї країни. На природних та трудових ресурсах тримається вся промисловість та сільське господарство США, які існують для забезпечення населення, тобто споживачів.

Отже, виходячи з цього потрібно зазначити, що передумови розвитку та розміщення продуктивних сил зіграли вирішальну роль. Саме досліджуючи всі передумови становлення господарського комплексу ми можемо визначити фактори розміщення тієї чи іншої галузі господарства Сполучених Штатів.

Галузева структура господарського комплексу надзвичайно різноманітна. Вона представлена майже всіма галузями виробництва, які мають дуже великий рівень розвитку. Наприклад, Сполучені Штати знаходяться на першому місці в світі по забезпеченості власною сільськогосподарською продукцією. Високий рівень розвитку також у добувної та обробної промисловості. Оскільки країна має великий розмір, то тут надзвичайно розвинута транспортна система, що дозволяє без проблем пересуватися не лише в межах держави, а й поза нею. Важливу роль відіграє також розвинута нематеріальна діяльність у вигляді різноманітних послуг не лише для населення країни, а й для іноземців.

Ще Сполучені Штати Америки є осередком науково-дослідницької діяльності, що дозволяє передувати майже у всіх галузях господарського комплексу, тому що результати такої діяльності широко застосовуються в господарстві країни.

Маючи економічно вигідне географічне положення, велику кількість природних та трудових ресурсів США мають зовнішньоекономічні зв’язки з багатьма країнами різних частин світу. Також Сполучені Штати як країна, що має великий вплив на економіку різних країн, займає провідне місце в міжнародному поділі праці.

Та Сполучені Штати як і інші країни світу мають свої проблеми в розвитку та розміщенні продуктивних сил, але вони порівняно з проблемами інших країн дуже незначні і не заважають їм бути лідерами у виробництві та господарстві. Уряд Сполучених Штатів Америки детально розглядає всі проблеми, пов’язані з розвитком та розміщенням продуктивних сил, і шукає шляхи їх негайного вирішення.

Джерела:

1. Безуглий В. В., Козинець С. В.

Регіональна економічна та соціальна географія світу: Посібник. – К.: Видавничий центр “Академія”, 2003. – 688 с. (Альма-матер)

2. БРЕУС Олексій

Американська допомога інспекторам //"Українська газета", 2002. - №15(43) – 2002. – С. 45-46

3. Все о США: Цифры и факты. Правительство и политика. Экономика и торговля. Законодательство. Образование. – 2003. – Оптический диск.

4. Джинчарадзе В. З.

Экономическая история США. Учебное пособие. – М.: «Высшая школа», 1973. – 159 с.

5. Економіка зарубіжних країн: Підручник/ А. С. Філіпченко, В. А. Вергун, І. В. Бураківський та ін. – К.: Либідь, 1999. – 416 с.

6. Іщук С. І.

Розміщення продуктивних сил (Теорія, методи, практика). Вид 4-е, доп. – К.: Європ. Ун-т, 2001. – 216 с.

7. Ковалевський В. В.

Розміщення продуктивних сил: Підручник/ За ред. Ковалевського В. В., Михайлика О. Л., Семенова В. Ф. – 3-те вид., випр. і доп. – К.: Знання, 2001. – 353 с.

8. Кучер М.

Зернове господарство США: Реалії і тенденції// Зерно і хліб. К., 2002. - №1 (25). “1 (25). – 2002. – С. 30-31

9. Липец Ю. Г.

География мирового хозяйства: Учеб. Пособие для студентов/ Ю. Г. Липец, В. А. Пуляркин, С. Б. Шлихтер. – М.: ВЛАДОС, 2001. – 400 с.

10.Мировая экономика. Экономика зарубежных стран./ Под ред. Колесова В.П., Осьмовой М.Н. – М.: ПРОГРЕСС, 2000 г. – 435 с.

11.Перцик Е. Н.

Города мира: География мировой урбанизации: Учеб. Пособие для студ. ВУЗов. – М.: Международные отношения, 2000. – 381 с.

12.Радионова И. А.

Экономическая география: Учебно-справочное пособие/ И. А. Радионова, Т. М. Бунакова. – 6-е изд. – М.: Московский лицей, 2003. – 496 с.

13.Соціально-економічна географія світу/За ред. Кузика С. П. – Тернопіль, 1999. – 254 с.

14.Юрківський В. М.

Регіональна економічна і соціальна географія. Зарубіжні країни: Підручник. – К.: Либідь, 2000. – 416 с.

15.Эстолл Р.

География США. – М.: «Прогресс», 1999. – 427 с.

16.http://www.zn.kiev.ua/