Мета підтримки екосистеми озера Онтаріо. Екосистемі озера Онтаріо обов'язково потрібно уділяти достатній вплив. Озеро вимагає відновлення і підтримки його стану на належному рівні. Такі заходи необхідно робити для того, щоб підтримувати різні біологічні підекосистеми, що самовідтворюються. Наявність забруднюючих речовин у воді озеро не повинна жодним чином відображатися на середовищі незаселеного риби. Також, води озера Онтаріо повинні бути такої «якості», щоб не заподіювати шкоди здоров'ю людей і не впливати негативно на стан рослин і тварин. Люди, як суспільство, визнають свою здатність привнести достатньо істотні зміни в екосистеми. Вже зараз створюються різні об'єднання, діяльність яких направлена на управління екосистемою озера Онтаріо.
Водні співтовариства (бентос). Води озера Онтаріо повинні бути такої якості, щоб підтримувати відтворювання різних видів організмів і найпростіших, а також морських рослин. При цьому, потрібно досягти такого балансу, щоб екосистема вод озера, функціонувала чітко і злагоджено, з поправкою на пори року і сезони.
Жива природа. Жива природа, що оточує озеро Онтаріо, справді унікально. Тут ви можете знайти самі різні види тварин і птахів, а також, звичайно ж, рослин. Обов'язково потрібно зберегти ту болотисту місцевість, яка така характерна прибережній зоні озера. Причому, потрібно не тільки зберігати озеро в його нинішньому вигляді, необхідно, також, прикласти максимум зусиль для того, щоб види озера Онтаріо радували нас протягом ще багатьох літ.
Здоров'я людини. Вода, рослини і тварини, яким стане «легше жити» у випадку, якщо озеро Онтаріо «назавжди розпрощається» із забруднюючими речовинами, також привнесуть свій позитивний внесок в здоров'ї людини. Так відбудеться тому що людина – це неподільна частина екосистеми. Крім того, що люди зможуть не тільки поправити своє здоров'я, оскільки зникнути шкідливі випаровування з дзеркала озера, також, люди зможуть насолоджуватися прекрасним виглядом, який тут відкривається.
Місце проживання. Видалені і прибережні території озеро Онтаріо, а також його притоки, служать житло для безлічі риб, тваринних, тут, також, ростуть різноманітні рослини. Саме тому, необхідно докласти максимальні зусилля для того, щоб підтримати екосистему не тільки озера Онтаріо, але і в прилеглих до нього районах.
Управління. Всі дії і рішення людини повинні бути направлений на те, щоб зберегти в первозданному або, хоча б в нинішньому вигляді середовище незаселеного озера Онтаріо. Не варто забувати, що природа, все-таки, дозволяє нам, тобто людям існувати, відповідно, потрібно відноситися до неї, до природи з повагою і пошаною, етично.
На його території розташовуються Великі американські озера: Верхнє, Гурон, Онтаріо, Мічиган, Ері, Велике Ведмедяче, Велике Невільниче. В світі налічується біля двухсотпятидесяти озер – 9 понад 500 км 2, половина з них знаходиться в США. Це крупні тектонічні озера, які розташовуються на поверхні найстародавніших ділянок суші – щитів. В результаті тектонічних розломів тут виявилися опущеними окремі ділянки щитів, де сформувалися озерні улоговини. Правда, під улоговинами цих озер пізніше багато пропрацював льодовик, неодноразово покриваючий дану територію. Останній льодовик тут розтанув близько 12 тисячі років тому. Озера ці справедливо називають «Великими». Найменше з них – Онтаріо – має площу більше 9 тисяч кв. кілометрів, а найбільше – Верхнє – понад 80 тисяч кв. км.
Список використаної літератури:
1. Алисов Н.В., Хорев Б.С. Экономическая и социальная география мира (общий обзор): Учебник. – М.: Гардарики, 2001. – С. 16–57.
3. Безуглий В.В., Козинець С.В. Регіональна економічна та соціальна географія світу: Посібник. – К.: Видавничий центр „Академія”, 2003. – С. 36–101.
4. Витвер И.А. Историко-географическое введение в экономическую географию зарубежного мира. – М.:Географгиз, 1963. – 366 с.
5. Джигирей, Віктор Степанович Екологія та охорона навколишнього природного середовища: Навчальний посібник.- 3-тє вид., випр. І доп.- К.: Знання, 2004.- 312с.
6. Дуднікова Ірина Ігорінва Екологія і безпека життєдіяльності.- К.: Вища школа, 2005.- 247с.
7. Економічна і соціальна географія світу..- К.: Артек, 2000.- 288с.
8. Колосов В.А., Мироненко Н.С. Геополитика и политическая география: Учебник для вузов. – М.: Аспект Пресс, 2001. С. 174–189.
9. Конох, Анатолій Петрович Екологічний туризм: Навч. посіб. для студ. фак. фізичн. вихован./ А.П. Конох, Ф.Ф.Товстопятко, С.А.Некрасов.- Запоріжжя: ЗНУ, 2005.- 68с.- 10.80 журналістика
10. Котлер Филип, Боуэн Джон, Мейкенз Джеймс. Маркетинг. Гостеприимство и туризм.- М: ЮНИТИ, 1998.- 787с.
11. Кузик Степан, Книш Мирослава Економічна і соціальна географія Америки.- Львів: ЛНУ ім. І.Франка, 1999.- 300с.
12. Лазаревич К. С. Физическая география: Пособие по географии для учащихся и поступающих в вузы. -М.: Моск. лицей, 1995. -155 с.
13. Максаковский В.П. Историческая география мира: Учеб. пособие для вузов. – М.: Экопрос, 1997. – 584 с.
14. Максимов Н.А. Хрестоматия по физической географии: Пособие для учителей. -М.: Просвещение, 1980. -176 с.
15. Мусієнко Микола Миколайович, Серебряков Валентин Валентинович, Брайон Олександр Володимирович Екологія. Охорона природи.- К.: Знання, 2002.- 550с.
16. Родионова И.А., Бунакова Т.М. Экономическая география: Учебное пособие. –М.: Московский лицей, 1998. – С.6–80.
17. Сіденко В.М. Практикум з фізичної географії материків. Америка. -Кіровоград: РВЦ КДПУ ім. В. Винниченка, 2001. -33, с.
18. Скуратович О.Я., Коваленко Р.Р., Круглик Л.І. Географія: Загальна географія. 6кл..- К.: Зодіак-Еко, 2000.- 223с.
21. Социально-экономическая география зарубежного мира/ Под ред.В.В. Вольского. – М.: КРОН-ПРЕСС, 1998. – С.115–190.
22. Соціально-економічна географія світу: Загальна частина/ За ред. С.П. Кузика. – 2-ге вид., перероб. і доп. – Тернопіль: Підручники і посібники, 1998. – С. 56–99.
23. Страны мира. 2000. Статистический справочник ООН/ Пер. с англ. – М.: Изд-во «Весь Мир», 2001. – 240 с. – (Мир в цифрах).
24. Топчієв О.Г. Основи суспільної географії: Навчальний посібник. – Одеса: Астропринт, 2001. – С. 325–329, 406–424.
25. Физическая география материков (с прилегающими частями океанов): -М.: Просвещение, 1986 - Ч.1: Евразия, Северная Америка. -1986. -415 с.