Смекни!
smekni.com

Комплексна характеристика Болгарії (стр. 7 из 7)

Основним пріоритетом у зовнішній політиці Республіки Болгарія є реалізація інфраструктурних проектів. Зокрема, Болгарія хотіла б приєднатися до угоди про так званий "трансазійський коридор", де Україна виступає в ролі депозитарія. Найбільшу питому вагу в українському експорті в Болгарію мали мінеральне паливо (кам'яне вугілля та кокс), чорні метали, залізна руда, продукція хімічної промисловості. Несподівано в червні 2001 року болгарська монархія повернулася до влади, коли колишній король Сімеон II був вибраний прем'єр-міністром.Неконтрольована інфляція, високе безробіття, недоліки в соціальному захисті привели до загальної нестійкості. Але прогрес все-таки продовжується під правлінням президента Георги Парванова, і держава дуже хоче отримати членство в НАТО і Європейському союзі

Щодо болгарського експорту в Україну, то в загальному його обсязі переважали фармацевтичні, парфумові і косметичні вироби, продукти нафтопереробки, харчової та машинобудівної промисловості. Найбільшу питому вагу в українському експорті в Болгарію мали мінеральне паливо (кам'яне вугілля та кокс), чорні метали, залізна руда, продукція хімічної промисловості. Щодо болгарського експорту в Україну, то в загальному його обсязі переважали фармацевтичні, парфумові і косметичні вироби, продукти нафтопереробки, харчової та машинобудівної промисловості


Висновки та рекомендації

З теми розрахункової економічної роботи, яка має назву «Комплексна характеристика Болгарї», можна розглянути і дати повну характеристику цієї країни, за її будовою та особливостями розміщення.Наука що займається вивченням цієї країни і інших країн світу є Країнознавство.

Країнознавство — наука про загальнi та специфiчнi закони й закономiрностi територiально органiзацй суспiльства, механiзм дiї та форми прояву теириторiальних суспiльних системах, що функцiонють у просторово-часовому географiчному просторi. Саме ця наука дає повну характеристику ціє країни, за своїми факторами та принципами розміщення. За географічним положенням Болгарія розташована на балканському півострові, омивається водами Чорного моря, більшість території гориста та горбиста. На півночі межує з румунією, на півдні з Туреччиною та Грецією, на заході з Сербією і колишньою югославською республікою Македонією, на сході омивається водами Чорного моря.Населення болгари, турки, вірмени, цигани, макдонці, росіяни. Господарський комплекс має не дуже великий напрямок бо в країні переважає видобування гірських ресурсів та туристичний комплекс. В сільському господарстві переважає вирощування фруктів, овочів та рослин для парфумів. З цієї характеристики, можна дати рекомендацію цієї країни. Цій карїні треба як найбільше займатися господарським комплексом. Це вирощування в більшій кількості овочів та фруктів, займатися транспортуванням їх за кордон, це може сприяти підвищенню економічного рівня країни.


Перелік посилань

1. Н.Г.Александрова.Країнознавство:Курс лекцій-Херсон: МУБіП,2004-132с.

2. Все про світ: Країни. Прапори.Герби: Енцикл. довід./Відп. за вик.. М.Ілляш.-К: Школа, 2001-662 с: іл.

3. Регіональна економічна і соціальна географія. Зарубіжні країни: Підручник. К: Либідь В.М.Юріковський. 2000р-416 с.

4. Дмитриев К. Болгария. - М.:Государст. соц.-экон. из-во, 1941

5. Добровольский Е., Северяк С. Болгария знакомая и незнакомая. -М.: Политиздат, 1980.

6. www.bolgary.vikipedia.ru


ДОДАТОК А. Герб та прапор Болгарії [6]

ДОДАТОК Б. Економічна карта [6]


ДОДАТОК В[6]

Столица Болгарии - София

Большинство туристов начинает свой тур с Софии. Столица Болгарии - София это 2 200-летний город с населением 1 141 000 человек. Этот город настолько богат историей, что римские руины являются частью здания универмага в центра города, а 1 800-летняя церковь Святого Джорджа (которая также служил римской баней и мечетью) находится во внутреннем дворе Шератона - одной из гостиниц столицы Болгарии. Когда туман над городом не слишком густой, то прямо с центра Софии можно разглядеть вершину Vitosha. Планируйте пробыть в столице Болгарии три ночи и три дня, одним из которых обязательно должно быть воскресенье, потому что никак нельзя пропустить церковные хоры. Если это возможно, то обязательно посетите роскошный собор Александра Невского ( его легко узнать по 12 позолоченным куполам). Если из-за вашего вероисповедания вы не можете войти внутрь, то хотя бы насладитесь его внешним видом из мрамора, на котором вырезаны бордюры, фрески и иконы. В подвалах собора находится великолепный музей икон. Главные достопримечательности столицы Болгарии расположены в центре и их легко обойти пешком, хотя полный осмотр займет по крайней мере два дня. Альтернативой пешему передвижению по Софии могут стать трамваи - это самый дешевый и легкий способ осмотра основных улиц города (из окон открывается превосходный вид на улицы и основные достопримечательности). Если вы хотите побывать в турецкой части города, то обязательно посетите несколько мечетей, среди который фаворитом является мечеть Bashi. В этой бывшей мечети теперь размещен археологический музей. Другие религиозные достопримечательности включают в себя русскую православную церковь Святого Николая и церковь Святой Софии. Бывший королевский дворец предоставляет убежище художественному и этнографическому музею, а в парке позади дворца раскинулся довольно странный скульптурный сад, в котором стоят скульптуры людей, подвергающих друг друга насилию. В столице Болгарии также находится единственная конная статуя российского царя Александра II. Болгары чтят его, как освободителя от турков. Мавзолей Джорджи Димайтрова, где находится тело прежнего коммунистического лидера, теперь закрыт, а тело "болгарского Ленина" кремировали в 1991. Также в столице Болгарии находится парк Свободы и Национальный марионеточный театр. Для вечернего времяпровождения в Софии здесь также можно найти много интересного - театр, балет или опера, посетить Национальный дворец культуры, государственный музыкальный театра им. Македонского или Национальный Академического театр оперы и балета.


ДОДАТОК Г

Болгарія[6]

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Перейти до: навігація, пошукБолгарія (болг. България), Республіка Болгарія – державау Півд.- Сх. Європі. Розташована в східній частині Балканського півострова. Межує на півночі з Румунією – вздовж Дунаю, на півдні – з Грецією і Туреччиною, на заході – з Сербією і Македонією. На сході омивається Чорним морем (протяжність берегової лінії - 378 км). Пл. 110,9 тис. км2. Населення - 8,257 млн чол.(2001). Столиця – Софія. Офіц. мова – болгарська. Грошова одиниця – лев. Болгарія – член ООН, ЄС, НАТО.[ред.]Загальна інформаціяДержавний устрій: Болгарія - республіка з парламентським правлінням (за Конституцією РБ, прийнятою 12 липня 1992 року). Глава держави - Президент, законодавчу владу здійснюють Народні збори, виконавчим органом влади є Рада Міністрів (уряд).

Мапа БолгаріїГеографічне положення: Максимальна відстань із заходу на схід 520 кілометрів, з півдня на північ - 330 кілометрів. Болгарія має спільний кордон на півночі з Румунією, на заході із Сербією та Македонією, на півдні з Грецією та Туреччиною. Чверть території займають ліси - одні з найгустіших у центральній Європі.Площа: 110,9 тис.кв.кмАдміністративний поділ: 28 областейНаселення - 7,5 млн. чол. (кінець ХХ ст.). В країні також проживають етнічні турки, цигани, греки, вірмени. Невеличка громада українців.Столиця: Софія, (1,5 млн.жителів).Найбільші міста: Пловдив(500 тис.), Варна (451 тис.), Русе (180тис).Мова: Офіційна мова - болгарська, яка належить до південної групи слов'янських мов.Релігія: Домінує православне християнство. (Дані на 2001) Ортодоксальне християнство - 82.6%, Іслам - 12.2%, Інші християнські конфесії - 1.2%, Інші релігії 4%Державне свято: 3 березня - День визволення від османського іга (1878 р.).Державний прапор: Державний прапор Болгарії складається із білої, зеленої та червоної горизонтальних смужок із гербом у лівій верхній частині. Біла смуга - символ миру та свободи, зелена - природні багатства країни, червона - символ мужності і крові патріотів, яку пролито в боротьбі за незалежність. Прапор у нинішньому варіанті існує від 1947 року.Державний герб: Герб Республіки Болгарія - це золотий коронований лев, що стоїть на задніх лапах, на червоному тлі у формі щиту, під яким напис: "Сила в об'єднанні". Щит тримають два золотих коронованих прямостоячих леви із лівої та правої сторони. Вони стоять на схрещених дубових гілках із жолудями.Державний гімн: Державним гімном є пісня "Мила Батьківщино".Горда Стара планина,до ней Дунава синей,слънце Тракия огрява,над Пирина пламеней.Приспів:Мила Родино,ти си земен рай.