ВСТУП
Машинобудування є великою комплексною галуззю обраної промисловості України. В ній зайнята понад третина промислового персоналу. Машинобудування є основою технічного і технологічного прогресу.
В Україні розвинуте широко профільне машинобудування, підприємства якого формують складний взаємопов’язаний машинобудівний комплекс. До його складу входять усі основні галузі машинобудування. Провідне місце посідають приладобудування, тракторне і сільськогосподарське машинобудування, де зайнято близько п’ятої частини тих, хто працює в машинобудуванні. Розвиваються транспортне машинобудування, промисловість металевих конструкцій, конструкцій, верстатобудівна та інструментальна тощо.
Характерною особливістю галузі є розширення випуску виробів, що раніше доставлялися з-за кордону, підвищення якості деяких видів продукції. Проте машинобудування не поминули кризові явища, які призвели до значного скорочення випуску продукції, погіршення зв’язків, розбалансування виробництва.
ВИСНОВОК
Розглядаючи питання свої курсової: “Машинобудівний комплекс України”, висвітливши основні проблеми та особливості його розвитку, я виділила, що машинобудування. Як важлива галузь промисловості, має велике значення в народному господарському комплексі. А рівень його розвитку є одним з основних показників економічного і промислового розвитку України.
Зараз, коли Україна є незалежною і суверенною державою, має власний ринок, вона має досить сприятливі умови для розвитку основних галузей машинобудування: транспортне і сільськогосподарське машинобудування, виробництво промислового технологічного та будівельного обладнання.
У переважній більшості розвинутих країн провідне місце в структурі транспортного машинобудування займає автомобілебудування. Автомобілебудування - це відносно молода галузь машинобудування України, яка виникла в 50-60-ті роки. Україна має досить сприятливі передумови для його розвитку: достатнє виробництво металу, розвинута хімічна промисловість, науково-дослідна база. Але слід відзначити, що розвиток автомобілебудування в Україні не задовольняє потреби держави у власній продукції, а рівень його розвитку значно відстає від розвинутих країн світу. Автомобілебудування України потребує іноземних інвестицій і використання передових технологій у виробництві автомобілів.
Сільськогосподарське машинобудування традиційно займає важливе місце в структурі машинобудівного комплексу. Воно орієнтується на райони виробництва сільськогосподарської продукції, а його розміщення пов’язане із зональною спеціалізацією сільського господарства.
Слід зазначити, що в Україні добре розвинуте виробництво обладнання для різних галузей народного господарства, зокрема: виробництво приладів, інструментів і механізмів, електронне та радіотехнічне машинобудування. Зазначимо, що найбільшими центрами електронної та радіотехнічної промисловості Київ, Харків, Одеса, Львів; радіо електротехніки – Львів, Суми.
Виробництво приладів та інструментів має експоутворююче значення.
У перспективі машинобудування повинно зайняти більш вагоме місце як у структурі промисловості, так і у формуванні експорту України. Необхідно удосконалювати галузеву структуру, розширювати асортимент його продукції за рахунок підвищення питомої ваги галузей, що виробляють товари народного господарства.
ЗМІСТ
Вступ
1. Роль і місце в народногосподарському комплексі.
2. Технологія виробництва машин, спеціалізація і кооперування в машинобудуванні.
3. Принципи, умови і чинники розвитку та розміщення.
4. галузева структура машинобудування України.
5. Сучасний стан та особливості розміщення основних галузей машинобудування України.
6. Проблеми і перспективи розвитку машинобудування України.
Висновок