5)Аудіоплата Аудіоплата дає можливість виконувати музику і відтворювати звуки здопомогою комп'ютера. Разом з аудиоплатой зазвичай поставляються звуковіколонки, а часто і мікрофон. Аудіоплата представляє засоби запису, відтворення і редагування музики і мовних повідомлень. Багато програм, особливо ігрові, використовують аудіоплати длявиведення музичного супроводу, звукових, в тому числі мовних, ефектів.
6)Пристрій для читання компакт-дисків Пристрій для читання компакт-дисків дозволяє читати дані зспеціальних компакт-дисків (CD-ROM). Ці компакт-диски більш надійні іможуть зберігати значно більше інформації, ніж дискети, тому вНині на заході багато великих програмні комплекси, базиданих, мультимедіа-програми поширюються на компакт-дисках.
7)Адаптери каналів зв'язкуАдаптери каналів зв'язку призначені для здійснення обмінуінформацією між професійними комп'ютерами, як розташованими вбезпосередній близькості один від одного, та і віддаленими на великувідстань. Крім того, з їх допомогою здійснюється зв'язок окремихпрофесійних комп'ютерів з іншими малими та великими ЕОМ. Типовимприкладом у цьому випадку є використання професійного комп'ютерав якості "інтелектуального" терміналу, через який здійснюєтьсядоступ до різних видів мереж ЕОМ. Використовуються два види адаптерів каналів зв'язку - асинхронні тасинхронні.
Асинхронний адаптер виявляється підключеним до системної шиникомп'ютера, коли на ньому встановлений роз'єм приєднання до передавальноїсередовищі.Асинхронний адаптер виконує всі функції по здійсненню зв'язку,передачі потрібного символу з відповідною швидкістю, формуваннястартового і стопового бітів, контролю, а також виявлення стартового бітапри прийомі, розпізнавання прийнятого символу і подання йоговідповідної обслуговуючої програмі і так далі. Асинхронний адаптер може використовуватися як для локальної, так і длядистанційного зв'язку. При локальній зв'язку через такий адаптер допрофесійному комп'ютера можуть підключатися різні периферійніпристрої, що мають засоби підтримки асинхронного режиму (наприкладпринтер або термінал). Безпосередній зв'язок через інтерфейс в асинхронному режиміявляє собою найпростіший спосіб зв'язку двох ПК між собою. Привикористанні модемів в такому режимі можуть зв'язуватися і комп'ютери,знаходяться на відстані сотень кілометрів один від одного. При цьому зв'язокможе бути організована по виділеній лінії (некомутовані зв'язок), так із використанням коштів існуючої телефонної мережі (комутована
зв'язок). Використання телефонної мережі дозволяє зв'язувати між собоювелике число комп'ютерів, з яких у кожен момент пов'язані між собоютільки два. Слід зазначити, що при асинхронному режимі передачі даних швидкостіобміну порівняно невеликі - до декількох тисяч біт в секунду, чого вбільшості практичних застосувань виявляється недостатньо. Синхронний адаптер також підключається до системної шини. Для ньогохарактерний синхронний режим роботи, при якому інформація передається в
вигляді послідовності символів, що представляють частину повідомлення або цілеповідомлення. При цьому початок і кінець кожної окремої послідовностівідзначаються службовими символами. При синхронній передачі передачівикористовуються різні правила діалогу між комп'ютерами, якіскладають так званий протокол обміну. Залежно від використовуваногопротоколу службові символи називають "прапорами" або "сінхросімволамі".Існують два типи протоколів синхронного зв'язку - побітове-і побайтовоорієнтовані. У професійних комп'ютерах передбачені окреміадаптери каналів зв'язку для обслуговування найбільш поширенихпредставників двох типів протоколів. Синхронні адаптери використовуються насамперед для підключенняпрофесійних комп'ютерів до великих ЕОМ або до мереж ЕОМ.
Література
1.Ахметов А. Н., Борзенко А. В. Современный персональный компьютер. – М.: Компьютер Пресс, 2003.-317 с.
2.Мухин И. А. Как выбрать ЖК-монитор?. Компьютер-бизнес-маркет №4(292), январь 2005. С. 284—291.
3.Компьютер Пресс//М.: Компьютер Пресс – 2002.
4.Скотт Мюллер Модернизация и ремонт ПК = UpgradingandRepairingPCs. — 17 изд. — М.: «Вильямс», 2007. — С. 1257-1298.
5. Ковтанюк Юрий Славович. Библия пользователя ПК. — М.: «Диалектика», 2007. — 992 с.
6.Авторский коллектив ММТ и ДОМультимедиа Технологии и Дистанционное Обучение2000.