«Переферійні пристрої ПК» ПЛАН 1. Системні периферійні пристрої……………………………………………..31) Відеомонітори2) Клавіатура3) Принтер4) Накопичувачі а) на гнучких магнітних дисках б) на жорстких магнітних дисках 2. Додаткові периферійні пристрої………………………………………….14 1) Графобудівник 2) Миша 3) Модем 4) Сканер 5) Аудіоплата 6) Пристрій для читання ком пакт-дисків 7) Адаптери каналів зв’язку 1. Системні периферійні пристрої
Основне призначення периферійних пристроїв(ПП) - забезпечити надходження в персональний комп’ютер (ПК) з навколишнього середовища програм і даних для обробки, а також видачу результатів роботи ПК у вигляді, придатному для сприйняття людини або для передачі на іншу ЕОМ, або в іншій, необхідній формі. ПП в чималому ступені визначають можливості застосування ПК.
Периферійні пристрої можна розділити на кілька груп за функціональним призначенням:
1. Пристрої введення-виведення - призначені для введення інформації в ПК, виведення в необхідному для оператора форматі або обміну інформацією з іншими ПК. До такого типу ПУ можна віднести зовнішні накопичувачі (стрічкові, магнітооптичні), модеми.
2. Пристрої виводу - призначені для виведення інформації в необхідному для оператора форматі. До цього типу периферійних пристроїв відносяться: принтер, монітор (дисплей), аудиосистема.
3. Пристрої введення. Пристроями введення є пристрої, за допомогою яких можна ввести інформацію в комп'ютер. Головне їхнє призначення - реалізовувати вплив на машину. До такого виду периферійних пристроїв відносяться: клавіатура (входить в базову конфігурацію ПК), сканер, графічний планшет і т.д.
4. Додаткові ПП - такі як маніпулятор «миша», який лише забезпечує зручне управління графічним інтерфейсом операційних систем ПК і не несе яскраво визначених функцій введення або виведення інформації; WEB-камери, які здійснюють передачу відео та аудіо інформації в мережі Internet, або між іншими ПК. Останні, щоправда, можна віднести і до пристроїв введення, завдяки можливості збереження фото, відео та аудіо інформації на магнітних або магнітооптичних носіях.
Кожні з перерахованих груп пристроїв виконують певні функції обмежені їх можливостями і призначенням.
1)ВідеомоніторВідеомонітор (дисплей або просто монітор) - пристрій відображення текстової та графічної інформації в стаціонарних ПК - на екрані електроннопроменевої трубки, а в портативних ПК - на рідкокристалічному плоскому екрані.
Монітори бувають кольоровими і монохромними, можуть працювати в одному з двох режимів: текстовому або графічному. У текстовому режимі екран монітора умовно розбивається на окремі ділянки - символомісця, частіше за все на 25 рядків по 80 символів (знакомест). У кожне символомісце може бути виведений один з 256 заздалегідь заданих символів. У число цих символів входять великі і малі латинські букви, цифри, символи:! @ # $% ^ & * () - + =? {} [ ]:; "'<> / | \., ~`, А також псевдографічний символи, використовуються для виведення на екран таблиць і діаграм, побудови рамок навколо ділянок екрана. У число символів зображуваних на екрані в текстовому режимі можуть входити і символи кирилиці (літери російського алфавіту).
На кольорових моніторах кожному символомісцю може відповідати свій колір символу і свій колір фону, що дозволяє виводити красиві кольорові написи на екран. На монохромних моніторах для виділення окремих частин тексту і ділянок екрана використовується підвищена яскравість символів, підкреслення і інверсія зображення (темні символи на світлому тлі).
Графічний режим монітора призначений для висновку на екран графіків,
малюнків. Зрозуміло, в цьому режимі можна також виводити і текстову
інформацію у вигляді різних написів, причому ці написи можуть мати
довільний шрифт, розмір букв.
У графічному режимі екран монітора складається з точок, кожна з яких може бути темною або світлою на монохромних моніторах, або одного з декількох квітів - на кольоровому. Кількість точок по горизонталі та вертикалі називається роздільною здатністю монітора в даному режимі. Наприклад, вираз "роздільна здатність 640 (200" означає, що монітор в даному режимі виводить на екран 640 точок по горизонталі та 200 пікселів по вертикалі. Слід зауважити, що роздільна здатність не залежить від розміру екрана монітора, подібно тому як і великий, і маленький телевізори мають на екрані 625 рядків розгорнення зображення. Сучасні монітори володіють роздільною здатністю до 1024 (768 або 1248 (1024 точок).
Важливою характеристикою монітора, що визначає чіткість зображення на екрані, є розмір крапки на екрані. Чим менше вона, тим вище чіткість. Зазвичай величина точки коливається від 0,41 до 0,18 мм.
До іншим характеристикам монітора можна віднести: наявність плоского або опуклого екрану, рівень високочастотного радіовипромінювання, частоту оновлення зображення на екрані, наявність системи енергозбереження.
2)Клавіатура3)Принтер Принтер (або друкуючий пристрій) призначений для виведення інформації
на папір. Всі принтери можуть виводити текстову інформацію, багато хто з них
можуть виводити також малюнки і графіки, а деякі принтери можуть виводити
і кольорові зображення.
Існує кілька тисяч моделей принтерів, які можутьвикористовуватися з ПК. Як правило, застосовуються принтери наступних типів:матричні, струменеві та лазерні, однак зустрічаються й інші (світлодіодні,термопринтери і так далі).
Матричні (або точково-матричні) принтери - найбільш поширенийдо недавнього часу тип принтерів для IBM PC. Принцип друку цихпринтерів такий: друкуюча головка принтера містить вертикальний рядтонких металевих стрижнів (голок). Головка рухається уздовж друкованоїрядки, а стрижні в потрібний момент ударяють по паперу через фарбувальну стрічку.Це і забезпечує формування на папері символів і зображень.
У дешевих моделях принтерів використовується друкуюча головка з дев'ятьмастрижнями. Якість друку у таких принтерів посереднє, але його можнадещо поліпшити за допомогою друку, у кілька проходів (від двох дочотирьох).
Більш якісна і швидка печатка забезпечується принтерами з 24друкуючими голками (24-точковими принтерами). Бувають принтери і 48голками, вони забезпечують ще більш якісний друк.