Щоб краще зрозуміти цю теорію , розглянемо один із прикладів Мінського , оснований на зв'язку між чеканням , відчуттям і почуттям людини , коли він відчиняє двері і входить у кімнату . Припустимо , що ви збираєтеся відчинити двері і зайти в кімнату незнайомого вам дома . Знаходячись у будинку , перед тим як відчинити двері , у вас єпевніуявлення про те, що ви побачите , увійшовши в кімнату . Наприклад , якщо ви побачите деякий пейзаж чи морський берег , то спочатку ви майже не впізнаєте їх . Потім ви будете здивовані , і зрештою дезорієнтовані , оскільки ви не зможете пояснити інформацію, що надійшла, і зв'язати її з тими уявленнями , що у вас були до того . Також у вас виникнуть ускладнення з тим , щоб предбачитиподальшийхід подій. З аналітичної точки зору це можна пояснити як активізацію фрейма кімнати в момент відчинення дверей і його головної ролі в інтепретації інформації, що надходить . Якби ви побачили за дверми ліжко , то фрейм кімнати придбав би більш вузьку форму і перетворився б у фрейм ліжка . Іншими словами , ви б мали доступ до найбільш специфичногофрейму з усіх доступних . Можливо, б що ви використовуєте інформацію , що міститься у вашомуфреймі кімнати для того щоб розпізнати меблі , що називається процесом зверху-униз , або в контексті теорії фреймовфреймодвижущім розпізнанням . Якби ви побачили пожежний гідрант , то ваші відчуття були б аналогічні першому випадку. Психологи помітили , що розпізнавання об'єктів легше проходить у звичайному контексті, ніж у нестандартній обстановці . З цього прикладу ми бачимо , що фрейм - це модель знань , що активізується у визначеній ситуації і служить для її пояснення і придбачення . У Мінського були достатньо розпливчасті ідеї про саму структуру БД, що могла б виконувати подібні речі . Він запропонував систему , що складається з пов'язаних між собою фреймів , багато з яких складаються з однакових підкомпонентів , об'єднаних у мережу . Таким чином, у випадку , коли будь-хто входить у будинок , його чекання контролюються операціями , що входять у мережу системи фреймов . У розглянутому вище випадку ми маємо справу з фреймовою системою для будинку , і з підсистемами для дверей і кімнати . Активізовані фрейми з додатковою інформацією в БД про те, що ви відчиняєте двері , будуть служити переходом від активізованого фрейма дверей до фрейму кімнати . При цьому фрейми дверей і кімнати будуть мати однакову підструктуру . назвав це явище поділом терміналів і вважав його важливою частиною теорії фреймів .
Мінський також впровадив термінологію , що могла б використовуватися при вивченні цієї теорії ( фрейми , слоти , термінали і т.д.). Хоча приклади цієї теорії були розподілені на мовні і перцептуальні , і Мінськийрозглядав їх як так, що мають загальну природу , у мовіє більш широка сфера її застосування . Як правило більшість досліджень було зроблено в контексті загальновживаної лексики і літературної мови .
Як найбільше доступну ілюстрацію розпізнанню , інтепретації і припущенню можна розглянутидві послідовності речень, взятих із Шранка й Абельсона . На глобальному рівні послідовність А явно відрізняється від В.
A John went to a restaurant
He asked the waitress for a hamburger
He paid the tip & left
B John went to a park
He asked the midget for a mouse
He picked up the box & left
Хочавсіціреченнямаютьоднаковусинтаксичнуструктуруітипсемантичноїінформації , розумінняїхкардинальновідрізняється. Послідовність А має доступ до деякого виду структури знань вищого рівня , а В не має . Якби А не мало такого доступу, то її розуміння зводилося б до рівня В і характеризувалося б як дезорієнтоване. Цей контраст є наочним прикладом миттєвої роботи вищого рівня структури знань .
Була запропонована програма за назвою SAM , що відповідає на питання і видає утримання таких розповідей . Наприклад , SAM може відповісти на такіпитання , відповіді на який не дані в тексті , за допомогою доступу до запису згаданих подій , що передують обіду в ресторані .
Did John sit down in the restaurant ?
Did John eat the hamburger ?
Таким чином, SAM може розпізнати описану ситуацію як обід у ресторані і потім предбачити оптимальний розвиток подій. У нашому випадку розпізнання не було тяжким, але в більшості випадків воно досить непросте і є самою важливою частиною теорії .
Розглянемоінший приклад :
C He plunked down $5 at the window .
She tried to give him $ 2.50 , but he wouldn't take it .
So when they got inside , she bought him a large bag of popcorn .
Вінцікавийтим , щовбільшостілюдейвінвикликаєциклповторюванихнеправильнихабонезакінченихрозпізнаваньіреінтерпретацій .
У випадках із багатозначними словами, багатозначність розв’язується за допомогою активізованого раніше фрейму. Для цих цілей необхідно створити лексикон до кожному фрейму . Коли фрейм активізується, відповіднному лексикону віддається превага при пошуку відповідного значення слова . У контексті ТФ - це розпізнавання процесів , контрольованих фреймами , які , у свою чергу , контролюють розпізнавання вхідної інформації . Іноді це називається процесом зверху-вниз фреймодвижущого розпізнавання.
Застосування цих процесів знайшло відбиття у програмі FRAMP , що може сумувати газетні зведення і класифікувати їх у відповідність із класом подій , наприклад тероризм або землетруси . Ця програма зберыгає набір об'єктів , що повинні бути описані в кожному різновиді текстів , і цей набір допомагає процесу розпізнання подій, що описуються.
У літературі є багато міркувань із приводу процесів , що стосуються розпізнання фреймов і доступу до структури знань вищого рівня . Незважаючи на те , що люди можуть розпізнати фрейм без особливих зусиль , для комп'ютера, в більшості випадків, це досить складна задача . Тому питання розпізнавання фреймов залишаються відкритими і важкими для вирішення за допомогою ШІ .
Розмір фрейму набагато більш тісно пов'язаний з організацією пам'яті , ніж це здається на перший погляд . Це відбувається тому , що в розумінні людини розмір фрейма визначається не стільки семантичним контекстом , але і багатьма іншимичинниками. Розглянемофрейм візиту до доктора, що складається з підфреймів , одним із яких є кімната чекання. У такий спосіб ми можемо сказати , що розмір фрейму не залежить від семантичного значеня поданого фрейма / такого , як , наприклад , візит до лікаря / , але залежить від того , які компоненти описової інформації у фреймі / такому , як кімната чекання / використовуються в пам'яті. Це означає , що коли певний набір знань використовується пам'яттю більш ніж в одній ситуації, система пам'яті визначає це, потім модифікує цю інформацію у фрейм, і реструктруює вихідний фрейм так , щоб новийфрейм використовувався як його підкомпонента.
Перераховані вище операції також залишаються відкритими питаннями в ТФ .
Рош запропонував три рівні категорій представлення знань: базову , субординатну і суперординаційну. Наприклад у сфері меблювання концепція крісла являє приклад категорії основного рівня, а концепція меблів - це приклад суперординаційної категорії. Мовапредставлення знань схильний до впливу цієї таксономії і включає їх як різноманітні типи даних. У сфері людського спілкування категорії основного рівня є найпершими категоріями , що дізнається людина , інші ж категорії випливають із них. Тобто суперординаційна категорія - це узагальнення базової , а субординатна - це підрозділ базової категорії .
приклад суперординатної ідеї події
базова події дії
субординатна дії прогулянка
Кожнийфрейм має свійвизначений так називанийслот . Так , для фреймадіяслот може бути заповнений тільки деяким виконавцем цієї дії , а сусідні фрейми можуть успадковуватицейслот .
Деякі дослідники припускають, що випадки граматикивідмінків збігаються зі слотами в ТФ , і ця теорія була названа теорією ідентичності слота і відмінку . Була запропонована кількість таких відмінків , від 8 до 20 , але точне число не визначене . Однак, якщо агентив цілком збігається зі своїм слотом , то інші відмінки викликали суперечки . І дотепер точно не встановлено , скільки усього існує відмінків.
Також встворював ускладнення той факт , що слоти не завжди можуть бути перехідними. Наприклад , у відповідністю із ТФ можна сказати , що фреймодухотворений предмет може мати слотживий, фрейм людина може мати слотчесний, а фреймблоха не може мати такийслот , і він до нього ніколи не перейде .
Іншими словами , зв'язки між слотами в ТФ не є досліджуваними до кінця. Слоты можуть передаватися, можуть бути багатофункціональними , але в той же час не розглядаються як функції . Гібридні системи СФ іноді адаптуються для побудови описів або визначень . Була створена змішана мова , названа KRYPTON , що складається з фреймових компонентів і компонентів предикатних числень , що допомагають робити певнівисновки за допомогою термінів і предикатів. Коли активізується фрейм , факти стають доступними користувачу . Також існує мова Loops , що об'єднує об'єкти , логічне програмування і процедури .
Існують також фреймоподібнімови , що за вихідну позицію приймають один тип даних у пам'яті , певну концепцію , а не дві / наприкладфрейм та слот / , і уявлення цієї концепції в пам'яті повинно бути суцільним .
Паралельно з мовамифреймів існують об’єктно - орієнтовані програмні мови , що використовуються для упорядкування програм , але мають деяківластивостімовфреймів , такі , як використання слотів для детальної , прискіпливої класифікації об'єктів. Відмінність їх від мовфреймів полягає у тому , що фреймовімовиспрямовані на більш узагальнене уявлення інформації про об'єкт .
Однією з тяжких сторінуявлення знань і мовифреймівє відсутність формальної семантики . Це ускладнює порівняння властивостей представлення знань різноманітних мовфреймів , а також повне логічне пояснення мовифреймів .