Смекни!
smekni.com

Склад і структура управлінських інформаційних систем (стр. 4 из 5)

Основні технічні характеристики «Галактики» подано в табл. 2.1.

Таблиця 2.1. Основні технічні характеристики системи «Галактика»

Використовувана СУБД Btrieve 6.15.451 Btrieve 7.0 MS SQL Server 7.0 Oracle 7.3.4 Oracle8.05.22, 8.06, 8.i.x
Операційна система мережі з виокремленим сервером Nevell NatWare 3.11 (Upgrade Brieve 6.15); Windows NT Server 3.51, 4.0 Windows NT Server 4.0, 2000 Понад 80 операційних систем, зокрема 40 варіантів UNIX; Alpha-VMS OS/390; Novell NetWare; Windows NT, 2000
Операційна система клієнта мережі з виокремленим сервером MS DOS, Windows 3.11; Windows for Workgroups; Windows NT Workstation 3. 51,4.0 Windows 95, 98; Windows NT Workstation 4.0: Windows 2000 Professional Windows 95, 98; Windows NT Workstation 3.51, 4.0; Windows 2000 Professional
Операційна система немережево-го клієнта (локальний варіант) Windows 95, 98; Windows NT Workstation Windows NT Workstation 4.0; Windows 2000 Professional Windows 95, 98; Windows NT Workstation 3.51, 4.0; Windows 2000 Professional
Блокування даних у разі сумісного використання На рівні запису На рівні запису На рівні запису
Структура класифікатора Крім стандартної класифікації клас – підклас – група і т. д. можна використовувати власний ієрархічний багаторівневий класифікатор
Кількість одиниць виміру, підтримуваних класифікатором для кожного об'єкта обліку Без обмежень
Розмежування прав доступу користувачів На рівні елемента меню, таблиці бази даних, полів і за відповідними умовами
Мінімальні вимоги до сервера P‑233/64/1G P‑233/128/2G P-HI/256/20G
Мінімальні вимоги до робочих станцій Р‑100/32/500 (Windows) Р‑100/32/500
Пропонована кількість робочих станцій у мережі До 300 До 100 300–500
Визначається технічними характеристиками сервера, типом вибраної ОС, пропускною спроможністю мережевого устаткування

Інформаційна система Miracle V

Інформаційна система Miracle V є інтегрованою інформаційною системою управління бізнес-процесами, що базується на найновітніших технологіях і сучасних методах інформатизації. Система працює в середовищі MS Windows.

Система Miracle надає повний набір інструментів для швидкого розроблення користувацьких додатків та їх експлуатації. Практично це інструмент, який дозволяє автоматизувати бізнес-операції з урахуванням специфіки й особливостей ведення справ на конкретному підприємстві. Основний принцип роботи системи Miracle – це цілковите візуальне управління всіма процесами – від проектування віконних форм, звітів і компонування додатків до моделювання бізнес-процесів, складання алгоритмів оброблення інформації, управління рівнями доступу користувачів до інформації та програмних рішень. Розроблення програмних рішень інформаційної системи проводиться різними інструментальними засобами Miracle:

- конструктор бази даних – Miracle I Base Constructor;

- генератор віконних форм – Miracle Form Generator;

- генератор додатків (рішень) – Miracle Task Generator;

- конструктор алгоритмів – Miracle Mathematic;

- конструктор звітів – Miracle Report.

У Miracle V немає формального чи наперед заданого рішення. З бібліотеки довідкових (референтних) моделей підприємство обирає те, що найкраще відповідає його вимогам. Довідкова модель у Miracle V – це повнофункціональна та внутрішньо узгоджена інформаційна система. Там, де процеси, функції та структури не повною мірою відповідають потребам підприємства, вони можуть бути змінені та модифіковані за допомогою інструментарію Miracle V. За допомогою Miracle V, або, точніше, її засобів для розробників, підприємство створює власну цілком відповідну його потребам та вимогам інформаційну систему. Усі процеси моделюються графічно, подібно до блок-схеми, і потім уводяться до системи. Структури даних та їхні зв'язки можуть за потреби змінюватися. За допомогою дизайнера форм їх можна змінювати та створювати наново. Інструмент запитів дозволяє впроваджувати запити на будь-якій стадії упровадження системи або пізніше.

Усі визначення та описи (процеси, форми, документи, структури даних і т. д.) інтерактивно взаємопов'язані. Вони функціонують як правила роботи для інформаційної системи й докладно описуються у власній базі даних, яка називається Repository (сховище). Вони також можуть змінюватися чи розширюватися в будь-який час. Структури Repository контролюють усю виконавчу систему Miracle V. Repository є «вихідним кодом» для системи.

У наш час успіх підприємства великою мірою залежить від його здатності швидко реагувати на зміни. Звідси випливає, що бізнес-процеси також мають адаптуватися, щоб відповідати новим умовам. Перепроектування організацій та процесів потребує наявності інформаційних інструментів для підтримки здійснення відповідних завдань. Додаток Miracle V відповідає таким вимогам. Business Process Modeller забезпечує підтримку управлінської діяльності, дозволяючи створювати нові процеси й адаптувати наявні. За допомогою симуляції наслідків втілення нових ідей різні варіанти можна тестувати, перш ніж упроваджувати їх на підприємстві. Перепроектування бізнес-процесів отримує хорошу підтримку завдяки здатності їх симулювати. Усе досконаліші аналітичні засоби можуть генерувати надійні результати лише тоді, коли вони постійно використовуються в повсякденній діяльності підприємства. Саме тому організація та інформаційна система мають працювати злагоджено. Філософія Miracle V базується на цій ідеї, оскільки виконуються лише процеси, необхідні в щоденній роботі підприємства.

За допомогою компонента Miracle V Business Process Modeller усі процеси відображаються графічно і водночас здійснюється безпосередній вплив на інформаційну систему. Це означає, що доповідна документація, згенерована Process Modeller, у будь-який момент залишається актуальною. Оскільки процеси відомі інформаційній системі, а вся відповідна інформація (про виконані завдання) реєструється, ефективність процесів може аналізуватися на основі бази поточних даних. Динамічна система підтримки користувача також користується інформацією від Process Modeller. Вона завжди показує користувачам, у якому процесі вони перебувають, попередні та наступні завдання і відповідальних за них.

Основні компоненти системи Miracle V такі: репозитарій, у якому зберігаються всі визначення, правила та описи об'єктів (включаючи зв'язки та відносини між ними), та інструменти ділових процесів, до яких належать: Business Process Modeller, Business Process Executer, Business Process Analyzer та Business Process Simulator. Modeller визначає процеси на різних рівнях абстракції. Під час моделювання процеси відкриваються та виконуються компонентом Executer. Уся інформація, зібрана під час роботи, може бути вивчена за допомогою компонента Analyzer. Simulator створює сценарії на зразок «що, коли…?» для всіх процесів або їхніх частин.


Інформаційна система ММІІ

Система ММІІ дозволяє в комплексі розв'язувати задачі з планування й управління у виробництві, постачанні та збуті, а також задачі бухгалтерського обліку і фінансів. Пакет ММІІ охоплює такі програмні модулі підсистеми:

- управління матеріально-технічними ресурсами (ММ/3000);

- управління виробництвом (РМ/3000);

- управління технічним обслуговуванням і ремонтом устаткування (MNT/3000);

- управління придбанням ПКВ (РО/3000);

- управління збутом продукції (SOM/3000);

- складання кошторису витрат (СА/3000);

- ведення бухгалтерської та фінансової звітності (FA/3000).

Використовуючи модульну структуру ММІІ, можна комбінувати різну її конфігурацію. Вона має багаторівневу систему меню, меню допомоги, оперативну актуалізацію бази даних, оперативну реєстрацію даних, їх попередню обробку і коригування помилок за допомогою системи VPLUS/3000, ефективні засоби захисту даних, автоматичне виконання рутинних диспетчерських функцій, а також дає можливість користувачеві взаємодіяти із системою рідною мовою. Крім того, надається широкий набір засобів підтримки системи й консультаційних послуг.

4. Характеристика змін в системі управління в результаті впровадження обраної інформаційної системи управління

Проаналізувавши запропоновані інформаційні системи керівництво обрало систему Галактика.

Після впровадження цієї системи організація управління установою значно поліпшилася.

Так, наприклад адміністративний контур, дозволив розв'язати такі основних задачі:

1. Складання планів структурних підрозділів і окремих виконавців за напрямами діяльності.

2. Розрахунок необхідних ресурсів для виконання накреслених планів.

3. Узагальнення планів структурних підрозділів в один господарський план корпорації.

4. Пов'язання робіт в один календарно-сітковий графік.

5. Формування планів робіт виконавців на заданий період.

6. Реєстрація в пам'яті ПК процесу виконання планів, ведення журналу організованих заходів.

7. Контроль за виконанням планів управлінським персоналом, ведення документообігу за структурою господарського плану.

Поліпшив організацію управління установою і модуль управління документообігом, призначений для обліку, зберігання й оброблення документів (договорів, листів, наказів, протоколів, нарядів і т. ін.) в електронному вигляді, а також для організації спілкування користувачів під час вирішення виробничих завдань. Документи, що входять до документообігу, можуть бути отримані за допомогою електронної пошти, скановані з паперових документів або підготовлені за допомогою різних текстових редакторів.

Основні можливості модуля такі:

- створення і ведення номенклатури справ фірми;

- створення документів за допомогою вбудованого текстового процесора «Бізнес-текст» або іншого зовнішнього редактора;

- ведення стадій оброблення документів і контролю за їх виконанням;

- пошук документів за заданими критеріями, просування документів за маршрутом оброблення, масове розсилання документів у підрозділи;