4. Чи має розв’язок рівняння х+
+ 1 = 0?5. Додаткова вправа: № 495(а)
ІІІ. Підведення підсумків уроку.
3) IV. Домашнє завдання. № 493(в,г); з варіанта 2 завдань для самостійної роботи (с. 181) вправи 1-3. )( Литвиненко Р.М., Возняк Г.М. Математика. Пробний підручник для 8-9 класу середньої школи. – Л.: Освіта, 1996. – 287с.)
Урок 3
Тема: Графіки функцій і часткове дослідження функцій.
Мета: Формування навичок побудови графіків функцій за допомогою практичної роботи.
Учні повинні:
- Уміти будувати графіки функцій і проводити часткове дослідження функції.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання.
1. Наявність домашньої роботи.
2.Завдання до задачі записано на дошці.
Усне коментування.
3.. Складіть рівняння до задачі (с. 181, варіант 2 вправа 3).
Запишіть його в зошитах.
ІІ. Практична робота.
Робота виконується на комп'ютерах й у зошитах.
Завдання. Спростите вираження, побудуйте графік отриманої функції й проведіть її часткове дослідження: область визначення; множина значень; ріст (убивання); придбання додатніх (від’ємних) значень.
Роботи перевіряє вчитель на своєму комп'ютері.
Додаткове завдання: № 495*(в).
Після побудови графіка запропонувати учням порівняти побудований графік із графіком функції y =
(з'ясувати, як впливає вільний член -3 на разміщення графіка).ІІІ. Підведення підсумків уроку
ІV. Домашнє завдання
№ 495 (б), варіант 3 із завдань для самостійної роботи (с. 181) вправи 1-3.) (Литвиненко Р.М., Возняк Г.М. Математика. Пробний підручник для 8-9 класу середньої школи. – Л.: Освіта, 1996. – 287с.)