Смекни!
smekni.com

Організація діяльності Тернопільтеплокомуненерго (стр. 3 из 4)

Економічні методи включають державне регулювання, економічне стимулювання і матеріальну відповідальність, комерційний розрахунок, ціноутворення і податки.

Адміністративно-правові методи управління являють собою сукупність засобів юридичного впливу на відносини людей у процесі виробництва.

Зв’язки і відносини, які виникають у процесі управління підприємством, регулюються правовими нормами: законодавчими актами, положеннями, інструкціями, наказами і розпорядженнями.

Адміністративно-правові методи передбачають організаційний і розпорядчий вплив.

Соціально-психологічні методи включають вивчення навколишнього середовища виробництва і умов життя працюючих; соціальних запитів і інтересів колективу; громадської думки; умов формування колективу і його стабільності; соціальної структури колективу, його професійної і загальноосвітньої підготовки.

Пройшовши виробничу практику на підприємстві “Тернопільміськтеплокомуненерго” я ознайомився з його структурою та організацією.

Як ми бачимо керує підприємством директор, а йому підпорядковуються всі служби, які зображені на схемі.

Розглянемо структуру та функції служб головного інженера. Головний інженер підпорядковується лише директору, а сам він керує роботою таких служб та відділів: служба пусконалагоджувальних еколого технічних випробувань, виробнича служба по ремонту, монтажу, наладці та експлуатації електрообладнання, теплова інспекція, служба КВПІА, відділ нормування обліку і використання енергетичних ресурсів, відділ проектування і будівництва, виробничо-технічний відділ, служба підготовки виробництва та аварійно-відновлювальних робіт. Також ми бачимо, що головному інженеру підпорядковуються всі теплодільниці та теплорайони. Головному інженеру не підпорядковується лише заступник директора та головний бухгалтер, і безумовно, відділи та служби, що підлягають під їх керівництво.

Отже, головний інженер повинен бути дуже відповідальною та освіченою людиною, тому що від його керівництва залежить робота та ефективність багатьох служб і відділів підприємства, а також робота всіх теплорайонів та теплодільниць.

Тому, головний інженер підприємства повинен знати:

1. Законодавчі та нормативні правові акти, що регламентують виробничо-господарську і фінансово-економічну діяльність підприємства, постанови органів державної влади та управління, які визначають пріоритетні напрямки розвитку економіки та відповідної галузі.

2. Методичні та нормативні матеріали інших органів, що стосується діяльності підприємства.

3. Профіль спеціалізації й особливості структури підприємства.

4. Перспективи технічного, економічного і соціального розвитку галузі та підприємства.

5. Виробничі потужності та кадрові ресурси підприємства.

6. Технологію виробництва продукції підприємства.

7. Податкове Законодавство України.

8. Порядок складання й узгодження бізнес-планів виробничо-господарської та фінансово-економічної діяльності підприємства.

9. Ринкові методи господарювання й управління підприємством.

10. Порядок укладання та виконання господарських та фінансових договорів.

11. Кон’юнктуру ринку.

12. Науково-технічні досягнення і передовий досвід у відповідній галузі виробництва.

13. Організацію виробництва праці.

14. Трудове законодавство.

15. Правила і норми охорони праці.

Головний інженер має такі посадові обов’язки:

1. Щоденне керівництво всіма технічними службами та підрозділами згідно структурного розподілу підприємства по забезпеченню безперебійної роботи об’єктів теплопостачання.

2. Організовує роботу й ефективну взаємодію всіх структурних підрозділів, цехів та виробничих одиниць.

3. Постійне вдосконалення техніки та технології виробництва, досягнення високих техніко-економічних показників виробництва.

4. Проведення науково-дослідних і конструкторських рішень. Впровадження у виробництво нових досягнень науки і техніки.

5. Широке впровадження комп’ютерної та вичислю вальної техніки, та інших засобів механізації і автоматизації.

6. Аналіз і використання інформацій науково-технічних досягнень.

7. Сприяння винахідництву і раціоналізаторству, всебічно допомагати в організації оформленні і технічному обґрунтуванні винаходів і пропозицій

8. Вимагає дотримання заходів по техніці безпеки, охорони праці, виробничої санітарії та охорони навколишнього середовища.

9. Організація підвищення кваліфікації інженерно-технічних працівників, службовців.

10. Організація перевірки знань працівників підприємства, працюючих на об’єктах з підвищеною безпекою.

Головний інженер має право:

1. Представляти інтереси підприємства у взаємовідносинах з громадянами, юридичними особами, органами державної влади та управління. Здійснювати виробничі операції, видавати доручення працівникам підприємства.

2. Перевіряти, направляти діяльність всіх служб, структурних підрозділів підприємства в області технічної підготовки виробництва, давати обов’язкові для всіх підрозділів підприємства розпорядження та вказівки в межах своєї компетенції.

3. Заслуховувати звіти керівників структурних підрозділів підприємства, проводити їх аналіз по питаннях виконання ними планів, завдань що до технічної підготовки виробництва.

4. Вимагати від всіх керівників служб, цехів, підрозділів і т.д. матеріалів для проведення аналітичної роботи по всіх направленнях виробничо-господарської діяльності підприємства.

5. Давати за своїм підписом розпорядження по виробництву в межах своєї компетенції.

Головний інженер несе відповідальність за:

1. За неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов’язків, передбачених цією посадовою інструкцією - у межах, визначених чинним Законодавством України.

2. За заподіяння матеріальної шкоди у межах, визначених чинним Законодавством України.

3. За неякісне і несвоєчасне виконання покладених на нього діючою посадовою інструкцією обов’язків.

2. Питомі норми палива і електроенергії на виробництво 1 Гкал тепла

Тернопільське обласне комунальне підприємство „Тернопільтеплокомуненерго” забезпечує теплом власного виробництва 20 населених пунктів області, експлуатує 62 котельні в тому числі 4 паливних і 136 км теплових мереж.

На сьогоднішній день підприємство обслуговує котли ДКВР, КБНГ, КВГ, ТВГ-4, ТВГ-8, ВК-21, ВК-22, „Факел” та ряд інших котлів, а також електричні підстанції, де застосовані багатотарифні лічильники активної і реактивної потужностей, конденсаторні установки та інші.

3.Визначення загальної довжини та стану теплових мереж по районах та дільницях

Тернопільське обласне комунальне підприємство “Тернопільтеплокомуненерго” експлуатує 136 км теплових мереж. Термін їх експлуатації приблизно становить 20-25 років. На даний момент 50%-55% цих мереж потребує повної заміни і реконструкції в зв’язку з закінченням терміну експлуатації. Через неякісну і застарілу ізоляцію мають місце значні втрати при транспортуванні енергоносія. Провівши аналіз всіх теплових мереж було зроблено висновок, що 79% з них потребують заміну ізоляції на сучасну, наприклад – поліуретанова, термін служби якої 50 років.

Проведемо тепер аналіз теплових мереж по районах.

Бережанський район – потребує 80% заміни теплових мереж.

Густинський район – потребує 30% заміни теплових мереж.

Заліщицький район – потребує 40% заміни теплових мереж.

Кременецький район – потребує 60% заміни теплових мереж.

Підволочиський район – потребує 30% заміни теплових мереж.

Теребовлянський район – потребує 50% заміни теплових мереж.

Чортківський район – потребує 70% заміни теплових мереж.

Як ми бачимо всі райони в значній мірі потребують заміни теплових мереж, що пов’язано із їх застарілістю та недосконалою ізоляцією.

Розглянемо тепер стан районних теплодільниць.

На Бучацькій теплодільниці закриті майже всі котельні. В зв’язку з складним рельєфом та роботою котелень на твердому паливі, більшість населених районів переведено на індивідуальне опалення – тобто проведена децентралізація.

Копичинська теплодільниця потребує заміну основного та допоміжного обладнання котелень, в зв’язку із їх застарілістю. Необхідна заміна котлів на більш сучасні з високим ККД.

На Збаразькій теплодільниці діє одна котельня з котлами КВГ-2,5. Так як це центральна частина міста, планується провести децентралізацію з переводом споживачів на індивідуальне опалення та будівництвом міні котелень.

На Зборівській теплодільниці планується провести децентралізацію центральної частини міста та замінити котли на більш сучасні з ККД 92%-95%.

Козівська теплодільниця реконструкції котельні з потужністю 13 Гкал на меншу потужність, в зв’язку з відсутністю споживача. Через надмірну потужність відбувається руйнація котлів.

На Лановецькій теплодільниці із-за повної заміни теплових мереж, міською радою прийнято рішення провести консервацію котельні і перейти на індивідуальне та автономне опалення.

На Почаївській теплодільниці проведена реконструкція котельні, через неповне використання виробленої потужності. Дільниця потребує заміни теплових мереж довжиною 500 м.

На Монастирській теплодільниці діє2 котельні загальною потужністю 10 Гкал. Потребується заміна теплових мереж в центральній частині міста. Необхідна заміна системи ХВО та насосної групи.

Тернопільська теплодільниця, загальною потужністю 5 Гкал, потребує реконструкції ЦТП і відновлення подачі гарячої води.

В Микулинцях проведено реконструкцію котельні з заміною котлів ВК-22 на ВК-0,34, що пов’язано з невеликою потребою споживачів тепла.