Смекни!
smekni.com

Монтаж силової мережі цеху (стр. 4 из 5)

Тривалий робочий струм на шино проводі:

I=S/1,73U

Ірозр=1089 А

Приймається головний магістральний шино проводів на 1600А типу ШМА-1600, по 2шт резервуючи один одного.

2.4 Монтаж і експлуатація електроустаткування цеху

Для монтажу силової електромережі створили два ступені дії, першим являється заготовочний під час якого відбувається вимір і заготовка матеріалу потрібного для монтажу, це наприклад труби і кабелі спеціальної довжини.

Другою дією є монтаж вже заготовленого матеріалу. Силові кабелі і проводи від силових розподільчих пунктів до щитів управління двигунами прокладають по металічних трубах вмонтованих в підлогу. Труби заготовляють в монтажних майстернях, зборку труб проводять на місцях, запускаючи в труби стальну оцинковану проволоку ПСО-3 (вудочку), після закладки труб в колонах за допомогою цих проволок протягують проводи чи кабелі. Силові пункти кріпляться анкерами до колони чи до стіни на спеціальному фундаменті в якому знаходиться отвір через який до СП буде подаватися кабель, провід для підключення його.

Підготовка машин до монтажу:

- зовнішній огляд;

- очищення фундаментних плит і лап станин;

- промивку фундаментних болтів і перевірку якості різьблення (прогоном гайок);

- огляд стану підшипників, промивку підшипникових стояків і картерів;

- перевірку зазору між кришкою і вкладишем підшипника ковзання, валом і ущільненням підшипників, вимірювання зазору між вкладишем підшипника ковзання і валом;

- розкриття підшипників кочення і перевірку заповнення їх мастило

м; перевірку повітряного зазору між активною сталлю ротора і статором;

- перевірку вільного обертання ротора і відсутність зачіпань вентиляторів за кришки щитів торців;

Перед монтажем світильників визначають і маркірують фазні і нульові дроти.

Операції по монтажу світильників ЛСП складаються з установки деталей кріплення і конструкцій, кріплення світильників, приєднання до електромережі і мережі заземлення. Корпуси світильників забезпечені блоком пристрою для введення дроту. Сучасні світильники мають штепсельні з'єднання або затиски для приєднання до стаціонарної електромережі.

З’єднання різномірних проводів, а також з проводами інших металів проводять пайкою, зваркою, за допомогою болтів. Пайку алюмінію проводять спеціальними припоями з чисткою місць з’єднання опресування спеціальними кліщами великий тиск приводить до того, що алюміній пливе, як рідина, створюючи монолітне з’єднання. Застосовують також метод контактного розігріву.

В останній час почали проводити спеціальну обробку контактних поверхонь проводів та шин, на поверхні алюмінію під великим тиском накатують тонкі листи міді (лакований алюміній).

При монтажі силових щитів, розподільчих чи управління, особливу увагу звертати на правильну і акуратну розводку проводів та жил кабелів, щоб їх було добре видно, були замаркіровані, і мали деякий запас (на випадок переносу на інші зажими).

При виборі трас для прокладки кабелів і шинопроводів виводять із слідуючого: мінімальна витрата провідникового матеріалу, забезпечення його збереження від механічних пошкоджень, корозій, вібрацій, перегріву, пошкодження сусідніх кабелів. При цьому потрібно щоб проводити в кабелі по можливості не перехрещувались між собою і з трубопроводами. Кабелі вкладаються із запасом.

2.5 Експлуатація електроустаткування цеху

Надійність роботи силової мережі цеху залежить від того чи повністю дотримуються правила експлуатації силової мережі ПУЕ. Перевірка кабелів, силових пунктів, здійснюється згідно планів ППР та поточних оглядів, які оформляються головним енергетиком підприємства, узгоджених з енергетиками цехів. Кожен кабель має своє допустиме навантаження, але по цеху ці кабелі прокладені в різних умовах і мають різний ступінь охолодження. Тому враховуючи це необхідно перевіряти кабель в місцях з гіршим охолодженням. Якщо кабелі прокладені так, що з часом можуть з’явитись провисання, то необхідно слідкувати за рівнем провисання і слідкувати за тим, щоб воно не збільшувалось. Також необхідно у визначені терміни перевіряти труби в яких прокладені кабелі на наявність механічних пошкоджень. Необхідно перевіряти надійність кріплень шинопроводів та кабелів прокладених на стінах. У визначені терміни перевіряється з’єднання та очищення контактних з’єднань кабелів, місця з’єднання в СП. Якщо є розрив кабелю (заробка, муфта ), то перевіряють наявність герметичності з’єднань. Випробування проводять 1 раз на рік або в терміни призначені головним енергетиком підприємства з урахуванням правил ПТЕ для основних кабелів. Під час випробувань вимірюють опір ізоляції, він повинен бути не менше 0,5 МОм. Якщо довгий час була відключена лінія живлення електрообладнання то її перед введенням в експлуатацію проводять огляд і перевірку. Якщо на тій чи іншій лінії були перевантаження необхідно провести перевірку лінії по опору ізоляції та надійність з’єднань. Повне переобладнання мережі включаючи відновлення зношених елементів лінії живлення проводиться при капітальному ремонті.

Перевіряють наявність хорошого контакту заземлюючих провідників з корпусами верстатів. Вимірюють мегаметром на 1000В опір ізоляції, якщо ділянка має опір менший, то проводку замінюють на нову. Відкривають кришки коробок відгалуження і перевіряють відсутність вологи і пилу. Оглядають клеми і приєднані до них проводи, з’єднання, що мають сліди описання або оплавлення зачищають.

Оглядають також анкерні, крюкові та інші кріплення проводів, сам трос. Якщо є ржав чина, зачищають до блиску і покривають емаллю.

В цеху повинна бути складена місцева інструкція по експлуатації електричних машин, в якій вказується: технічна характеристика установлених двигунів, порядок підготовки їх до пуску, послідовність операцій при пуску, зупинці і технічного обслуговування під час нормальної експлуатації і в аварійних режимах, порядок допуску до огляду, ремонту і випробуванню двигунів, вимоги по техніці безпеки, вибухо- і пожежонебезпеці.

При технічному обслуговуванні апаратури управління і захисту апарат відключають від мережі і приймають міри, що виключають можливість помилкової подачі напруги, проводять його огляд; очищають від пилу і бруду; перевіряють надійність його кріплення до панелі; наявність заземлення; правильність взаємного положення деталей і їх взаємодію: спрацювання осей, кулачків та інших рухомих і нерухомих деталей; проводять необхідну регулювання. При потужному ремонті замінюють зношені деталі, звертаючи увагу що калібровані деталі (пружини, контакти, дугогасильні камери) замінюють на нові тільки заводського виконання, а конструкційні – можуть виготовлятись на своєму підприємстві. На підприємстві також перемотуються котушки, реле і т.д.

Особливу увагу звертають на щільність прилягання контактів і достатність сили їх стискання, а також їх чистота. Нещільне їх прилягання приводить до

перегріву контактів, може викликати навіть приварювання один до одного. Нагар з контактів видаляють салфеткою, змоченою в бензині, а при обгоранні їх зачищають надфілем, при товщині контактів менше 0,5мм їх замінюють. Силу натиску контактів перевіряють за допомогою стрічки паперу, яку закладають між рухомим і нерухомим контактом, при замкнутому положенні контактів. Стрічка паперу в цьому випадку повинна витягуватись з деяким зусиллям.

2.6 Заходи з енергозбереження

Кожне підприємство використовує електроенергію і чим більше воно його використовує, тим більші втрати даної енергії. До цих витрат входять не тільки втрати на транспортування та перетворення електроенергії в силових мережах, але й втрати в технологічному обладнанні. Тому кожне підприємство здійснює ряди заходів щодо економії електричної енергії, так як вартість її дуже суттєво впливає на ціну виготовленої продукції. На підприємстві ВАТ «Чернігівавтодеталь» в інструментальному цеху та в інших цехах використовується виробниче обладнання яке застаріле (40-х та 50-х років, а також 70-90-х років випуску). Це обладнання є дуже енергомістким і несе великі втрати, а продуктивність низька. Необхідно було б замінити дане обладнання на більш нове і ефективне з вищим ккд та коефіцієнтом використання. Необхідно здійснити заміну громіздких пристроїв частотного управління для регулювання обертів електродвигунів, більш сучасними і економічними. В цеху є печі які працюють від електроенергії, тому необхідно слідкувати і зменшувати віддачу тепла навколишньому середовищу за рахунок теплоізоляції. Здійснювати контроль за надійністю контактних з’єднань.

До резервів економії також належать і економія за рахунок удосконалення і модернізації електроустаткування, реконструкції і автоматизації освітлювальних мереж, зниження витрат активної потужності в електромережах.

До таких заходів належать: обмеження холостих режимів роботи електроустаткування, заміна системи Г-Д найбільш економічні та ефективні тиристорні перетворювачі, підбір ламп в освітлювальних мережах, компенсація реактивної потужності, впорядкування режимів роботи силових трансформаторів.

Існують резерви економії електроенергії й за рахунок раціонального використання вентиляційних установок.

2.7 Заходи з охорони праці, техніки безпеки та екології

В Україні основним нормативним документом, що регламентує питання охорони праці на виробництві є Закон України „Про охорону праці”. Цей Закон визначає основні положення щодо реалізації конституційного права громадян на охорону їх життя і здоров'я в процесі трудової діяльності, регулює за участю відповідних державних органів відносини між власником підприємства, установи і організації або уповноваженим ним органом і працівником з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища і встановлює єдиний порядок організації охорони праці в Україні.