Смекни!
smekni.com

Основи електроніки (стр. 4 из 4)


Таблиця 10.3а

Номер відповіді Відповідь
1. Шари, які знаходяться по краях транзистора, називають колектором і емітером, а середній шар називають базою.
2. Режим відсічки (режим закритого транзистора) – на обидва переходи подається зворотна напруга; режим насичення (режим відкритого транзистора) – на обидва переходи подається пряма напруга; активний режим – на емітерний перехід подається пряма напруга, на колекторний перехід подається зворотна напруга; інверсний режим – на емітерний перехід подається зворотна напруга, на колекторний перехід подається пряма напруга.
3.
4.
5. Відношення зміни сили струму, що протікає в колекторі (DIк), до зміни сили струму, що протікає в базі (DIб), при незмінній напрузі між емітером і колектором:
.
6.
7. Напівпровідниковий керований елемент, що має два р-шари та два n-шари, із трьома електронно-дірковими переходами (р-n-переходами) і трьома виводами.
8. Як електричний ключ або для регулювання напруги.
9. Напівпровідниковий елемент, який призначений для підсилення електричного сигналу (струму, напруги), що має два р-шари та один n-шар, або один р-шар і два n-шари, з 2-ма електронно-дірковими переходами (р-n-переходами) і 3-ма виводами.
10.
11.

Якщо керуючий електрод не підключений до мережі, то один з р-n- переходів закритий і тиристор працює на 1-й ділянці ВАХ. Значне збільшення напруги призводить до того, що тиристор починає працювати на 2-й ділянці ВАХ. У результаті напруга на тиристорі падає, а струм через нього збільшується, що призводить до роботи тиристора на 3-й ділянці ВАХ. Тому відсутність прямої напруги на керуючому електроді призводить до того, що тиристор переходить у відкритий стан при значній напрузі. Якщо керуючий електрод підключений до мережі та на нього подана пряма напруга, то тиристор відразу починає працювати на 3-й ділянці ВАХ.

Експериментальне дослідження:

1. Скласти принципову електричну схему кола, яке складається з лабораторного автотрансформатора, рубильника, включеного у первинне коло автотрансформатора для комутації, діодного моста, підключеного до його вторинних затисків, амперметра, включеного послідовно з додатковим резистором і навантажувальним резистором. Напругу з додаткового резистора необхідно подати на вхід осцилографа.



2. Зібрати схему цієї експериментальної установки.

3. Включити установку на змінну напругу (50 Гц) і здійснити візуальне спостереження миттєвого струму.