Смекни!
smekni.com

Утворення Директорії (стр. 6 из 6)

Сподівання на допомогу з боку Антанти не справди­лися. Переслідувані радянськими військами, петлюрівці 6 березня покинули Вінницю. Черговою резиденцією уря­ду УНР стала Жмеринка.

Висновки:

Отже, початок 1919 р. характеризувався великими невдачами українського національно-визвольного руху. На передній план виходили нерозв'язані завдання соці­альної революції. Трудящі пішли за більшовиками, які проголошували їхні власні гасла: землю — селянам, фабрики — робітникам! Одначе більшовики незабаром запропонували масам радянську форму державності і свою програму соціально-економічних перетворень, далекі від інтересів трудящих.

Зростаюча невдоволеність населення України своїм становищем підштовхнула його до зміни своїх поглядів на владу. Це призвело до приєднання партизан до радянських військ та захоплення росіянами території України. Директорія припинила своє існування як реальна політична сила.

На мою думку – Україна могла б стати незалежною країною тільки за умов єдності народу. Роздробленість, конкуренція в гілках влади та в середині самих партій, неспроможність домовитись із самими собою та дійти компромісу – звели нанівець всі зусилля, які були покладені заради свободи та добробуту.


ЛІТЕРАТУРА

1. Історія України. Нове бачення.Т.2. - Київ, 1996 р. - С.76.
2. В.Іванис. "Симон Петлюра - президент України". - Київ, 1993 р.-С.84.
3. Н.Полонська-Василенко "Історія України". - Київ, 1993 р. - С.305.
4. І.Нагаївський. "Історія української держави ХХ-го століття". - Київ, 1993 р. - С.200.
5. М.Коваль, С.Кульчицький, Ю.Курносов "Історія України". - Київ, 1992 р. - С.112.