Проголошення Незалежності України
Л. Кравчук. Присяга Президента України. 5 грудня 1991 року
Щоб весь народ і кожен громадянин країни почувався захищеним перед численними зовнішніми та внутрішніми погрозами, необхідно створити власну незалежну державу.
Складним і тривалим був шлях України до незалежності. Державотворенню століттями протидіяли сильні та войовничі сусіди.
Безперервність процесу державного будівництва на території України переконливо засвідчено всім ходом історичних подій.
У 1862 році відомий український ет національного гімну законом, виданограф Павло Чубинський написав ним ще при гетьмані П. Скоропадвірш «Ще не вмерла України ні сла ському в травні 1918 року. І тільки ва, ні воля». Музику до цих віршів на 16 січня 1992 року Незалежна Укписав грекокатолицький священик раїна відновила в правах державний отець М. Вербицький. Перша части гімн. остаточно його текст і музика на пісні «Ще не вмерла Україна» була були затверджені в 2003 році Верзатверджена в якості українського ховною радою України.
Герб Галицького Герб
князівства Тризуб був родовим знаком правлячої на Русі династії Рюриковичів. Знаки відмінності у виді тризуба носили українські січові стрільці в роки Першої світової війни (1914— 1918). А 12 лютого 1918 року був затверджений новий герб УНР — золотий тризуб на синьому фоні. І нарешті 19 лютого 1992 року Верховна рада України затвердила тризуб як малий герб України. Давньоруські князі часто використовували як герб образ архангела Державний герб УкраїниЖовтоблакитний прапор став сим Синьожовтий прапор був також волом українського народу ще в прийнятий у якості державного при 1848—1949 роках. Кольори цього утворенні в 1939 році Карпатської прапора відповідали кольорам гер України. ба Галицького князівства — на ньому 4 вересня 1991 року над будинком був зображений золотий лев на си Верховної ради було піднято небесньому полі. нопшеничний прапор, а 28 січня
Центральна рада 22 березня 1918 1992 року він був визнаний державроку прийняла закон про державний ним прапором України, і цей факт прапор України — жовтоблакитний. закріпила Конституція країни.
кожна держава має священні символи, пов’язані з її історією. найголовніші з них — герб, прапор і гімн. сучасна державна символіка України
має довгу історію. Її
джерела можна простежити ще в часи давньої русі.
П. Чубинський М. Вербицький
Михайла. У козацьку епоху образ архангелавоїна став загальнонаціональним гербом України. У XIX столітті образ архангела Михайла став символом соборної єдності всіх українських земель. У 1917 році керівництво УНР прийняло як державний герб зобра жен ня козака з мушкетом — «лицарякозака зо самопалом». За свідченнями літописців, печатка з таким зображенням була дарована запорожцям ще польським королем Стефаном Баторієм.
Державний прапор України
Спроби створення основного закону нараховують майже три сторіччя. Це й конституція Пилипа орлика (1710), і проекти конституції члена КирилоМефодіївського товариства Г. Андрузького, М. Міхновского (1905), М. Грушевського (1905), і Конституція УНР, так і не судилося бути введеною в дію (1918).
М. Грушевський У ніч з 27 на 28 червня 1996 року відбулася історична подія, що ввійшла в новітню історію як «Конституційна ніч». Було прийнято нову Конституцію нашої держави. Для цього знадобився наполегливий тиск Президента країни, який заявив, що у випадку, якщо погоджений варіант проекту буде відкинуто, він винесе його в іншому варіанті на всенародний референдум. Історичне значення Конституції 1996 року полягає насамперед у тому, що в ній задекларовано намір України розвиватися на основі цінностей європейської цивілізації. |
Серед колишніх республік СРСР Україна прийняла Конституцію останньою. Майже шість років знадобилося для розробки і прийняття основного закону нашої держави. Вихідним документом для створення Конституції послужила «Декларація про державний суверенітет України», прийнята 16 липня 1990 року. З вересня 1994 року напружено працювала Конституційна комісія на чолі з Президентом України Л. Кучмою і головою Верховної ради України о. Морозом, і зрештою на розгляд депутатів Верховної ради України було представлено кілька проектів.
Конституцію України прийнято. 28 червня 1996 року
114 ЧАСТИНА II НЕРОЗГАДАНА ТАЄМНИЦЯ УКРАЇНИ
Розвиток науки визначає й досягнення в економічній, соціальній та духовній сферах життя людей.
Видатними центрами української науки стали створені в ХІХ столітті університети в Харкові, Києві, Львові, одесі, де закладалися основи вітчизняної наукової школи. Більшість українських учених присвячували себе дослідженням у галузі суспільних, природничих наук та медицини. На розвинутій математичній базі університетів проводили дослідження механіки М. остроградський та о. Ляпунов, фізики М. Шиллер та Л. Мандельштам, астроном Л. Струве, хімік М. Бекетов.Подією історичного значення для України стало створення за наказом гетьмана Скоропадського в листопаді 1918 року Української академії наук (з 1994 року — Національна академія наук України — НАНУ). Першим президентом академії був видатний учений В. І. Вернадський.
Перший прообраз сучасного компактдиска (CD) був розроблений у середині 60х років ХХ століття тодішнім аспірантом Київського інституту кібернетики В. Петровим. Від відомого нам диска він відрізнявся лише тим, що був не пластиковим, а скляним. |
Сьогодні НАНУ являє собою величезний науковий механізм, до складу якого входять 170 наукових закладів, у тому числі п’ять міжнародних. Тут проводяться розробки з матеріалознавства та механіки, кібернетики та фізики, клітинної біології та генної інженерії. Українським ученим належать видатні наукові досягнення в галузі космічної
університет
академік Є. патон є автором теорії електрозварювання металів під шаром флюсу. цей винахід витримав випробування не лише в промисловості, але й у бойових умовах — автоматичне зварювання корпусів танків т-34, артилерійських систем, авіабомб істотно поліпшило їхні бойові якості.
науки, захисту навколишнього середовища та екології. Науковий потенціал України на світовому рівні традиційно є досить високим і конкурентоспроможним. |
За проектом Є. патона в 1953 році в києві збудовано унікальний суцільнозварний міст довжиною 1492 м і вагою 10 тис. т, який отримав ім’я свого творця.
Промисловість України складають усі притаманні сучасній індустрії галузі з добре розвинутою інфраструктурою. якщо на початку ХХ століття істотна частина промислової продукції вироблялася кустарноремісничими підприємствами, то вже до 90х років у країні було створено близько 300 галузей промислового виробництва, основними з яких є провідні галузі важкої промисловості — металургія, паливна промисловість та машинобудування.
У перші роки незалежності темпи їхнього розвитку загальмувалися через порушення партнерських взаємовідносин із підприємствами країн колишнього Радянського Союзу та, зокрема, Російської Федерації. однак незважаючи на всі труднощі перехідного періоду останніми роками українська промисловість зазнає істотних змін. У її численні галузі залучаються іноземні інвестиції. Нові спільні та приватизовані підприємства неухильно нарощують обсяги виробництва. особливо істотними ці зміни є в автомобілебудуванні, авіаційній та космічній промисловості.