Державна митна служба України
кафедра цивільно – правових дисциплін
з дисципліни: Організація правової та претензійно – договірної роботи митних органів
на тему:
« Організація діяльності юридичної служби в процесі здійснення кадрової роботи митних органів »
Виконав: курсант гр. П03 - 3
Головатський К.М.
Перевірив: доц. Зуєв В.А.
ДНІПРОПЕТРОВСЬК
2008
План роботи
І.Вступ
ІІ. Основна частина:
Розділ І. Державна кадрова політика: кадрова робота (забеспечення) державноїслужби в Україні:
1.1 Загальні положення державної кадрової політики
1.2 Правові засади системи роботи з кадрами державної служби
1.3 Організаційна система кадрової роботи в державній службі
1.4 Організація роботи з кадрами державної служби
1.5 Пропозиції з удосконаленя системи роботи з кадрами державної служби
Розділ ІІ. Кадрова робота (забезпечення) в митній службі України:
2.1 Основні поняття та терміни в кадровому забезпеченні в митній службі України
2.2 Основні елементи роботи з кадрами в митній службі, їх характеристика, актуальні проблеми та шляхи їх вирішення
2.3 Шляхи і форми реалізації кадрового забезпечення в митній службі України
Розділ ІІІ. Діяльність юридичної служби в процесі здійснення кадрової роботи митних органів:
3.1 Правове забезпечення дотримання законодавства в процесі трудовоїта службової діяльності
3.2 Участь юридичних служб при заохоченні працівників митних органів
3.3Участь юридичних служб в процесі притягнення працівників до дисциплінарної відповідальності
3.4 Участь юридичних служб в проведені службового розслідування, щодо посадових осіб митного органу:
3.4.1 Підстави для проведення службового розслідування в митних органах та його мета
3.4.2 Юридичне забезпечення організації роботи комісії з проведеня службового розслідування:
3.4.2.1 Організаційний аспект роботи комісії з проведеня службового розслідування
3.4.2.2 Права й обов’язки членів комісії, призначеної для проведенняслужбового розслідування
3.4.2.3 Права посадової особи митного органу, стосовно якої проводиться службове розслідування
3.4.3 Участь юридичної служби в процесі з'ясування причин та мотивів, що сприяли скоєнню порушень
3.4.4 Завершення службового розслідування та юридичне значення його висновків
3.5 Участь юридичних служб в процесі оскарження рішень атестаційних комісій
3.6 Участь юридичних служб в процесі звільнення працівників за дисциплінарні порушення
Висновок
Список використаної літератури
Вступ
кадрова робота митна служба
Розробка концептуальних засад і на їх базі сучасної державної кадрової політики є об'єктивною потребою та важливою умовою успішного реформування адміністративної системи України, переходу до демократичних принципів управління соціальними процесами та ринкових умов господарювання.
Головною метою державної кадрової політики є прогнозування та програмування кадрового забезпечення, визначення стратегічного бачення формування, професійного розвитку та раціонального використання кадрів, всіх трудових ресурсів України.
Людські ресурси у державній митній службі є чи ненайголовнішим ресурсом і чинником, від якого залежить реалізація державної митної політики. Тому зрозумілою є потреба в наукових та практичних дослідженнях у цій сфері.
Діяльність юридичних служб в митних органах має важливе значення в процесі здійснення кадрової роботи в митній службі України.
Тема моєї роботи: ”Організація діяльності юридичної служби в процесі здійснення кадрової роботи митних органів”.
Предмет дослідження: елементи кадрової роботи державної служби ( в тому числі митних органів), еволюція розвитку та структури, участь юридичних служб митних органів в процесі здійснення даної діяльності, щодо кожного з елементів.
Завдання роботи: висвітлити та дослідити діяльність юридичної служби в процесі здійснення кадрової роботи в митних органах в наступних сферах: добір та розстановки кадрів; облік кадрів; підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації кадрів; умови праці; контроль за дотриманням вимог щодо виконання службових обов'язків, правил поведінки державного службовця; прийняття та звільнення з роботи посадових осіб митних органів; спеціальні обмеження для державних службовців; застосування заохочень та дисциплінарних стягнень; організація та безпосередня участь у роботі зі всією документацією, яка проходить в кадровій роботі; проведеня службових розслідувань;. оскарження рішень атестаційної комісії.
Розкриваючи тему курсової роботи: ”Організація діяльності юридичної служби в процесі здійснення кадрової роботи митних органів”, я вирішив піти методом дедукції: від загального до конкретного. В своїй роботі я вирішив розкрити:
кадрову роботу державної служби в Україні кадрову роботу в митній службі Українидіяльність юридичної служби в процесі здійснення кадрової роботи в митних органах
ІІ. Основна частина
Розділ І. Державна кадрова політика: кадрова робота (забеспечення) державної служби в Україні:
1.1 Загальні положення державної кадрової політики.
Формування державної кадрової політики - досить складний та багатогранний процес, в якому взаємодіють об'єктивні та суб'єктивні фактори. Він включає в себе послідовне здійснення законодавчих, організаційно-управлінських, науково-дослідних та інших заходів. У ході реалізації всього спектру заходів важливо зберегти оптимальне співвідношення новацій та спадкоємності, перспективності та прагматизму. Кадри є найбільш стабільним соціальним елементом суспільства й держави, носієм їх традицій та досвіду. Саме кадри державної служби мають зберігати ці якості навіть при зміні суспільно-політичного спрямування державних інститутів та їх структури.[1;66]
У кадрових процесах потрібно відрізняти стратегію - «кадрову політику» від тактики - «кадрової роботи». Кадрова робота - це діяльність багатьох суб'єктів з реалізації кадрової політики (сукупність технологій, способів, механізмів її реалізації; це організація роботи з кадрами).
Під державною кадровою політикою (де суб'єктом виступає держава) розуміють державну стратегію, що виражає волю народу, політичний курс роботи з кадрами на загальнодержавному рівні, стратегію формування, розвитку та раціонального використання кадрів, всіх людських ресурсів держави.
Тільки на загальнодержавному рівні кадрова політика, як частина державної політики в цілому, є інтегральним відображенням групових, місцевих, корпоративних та інших інтересів, стає власне політичною стратегією.
У структурно-змістовному значенні державна кадрова політика - це система офіційно визнаних цілей, задач, пріоритетів і принципів діяльності держави з організації та регулювання кадрових процесів і відносин. Ці принципи, в свою чергу, визначають і головні критерії оцінки кадрів, шляхи удосконалення підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації персоналу, раціонального використання кадрового потенціалу держави.[1;67]
Кадрова політика як наука покликана на основі ідей, принципів, критеріїв відображати виявлені закономірності розвитку реальних кадрових процесів, стійкі зв'язки та відносини, що надають їм певну якісну характеристику, визначають основні риси і принципи кадрової роботи.
У той же час державна кадрова політика суб'єктивна за формами, механізмами, технологіями відбиття та реалізації, що в основному визначається суб'єктивними діями окремих осіб - лідерів, керівників державних структур, залежить від образу мислення. Тому важливо на концептуальному рівні захистити її від проявів волюнтаризму, вольового адміністрування.
Державна кадрова політика та діяльність щодо її реалізації - це процес, що свідомо регулюється цілеспрямованим і високо організованим інструментом влади (правовими актами), одним із найважливіших управлінських важелів.[1;69]
Державна кадрова політика пов'язує в єдине ціле різні організаційні заходи і дії стосовно підбору та розстановки керівних кадрів із соціально-економічними, політичними, управлінськими, культурно-духовними підсистемами українського суспільства, з традиціями та стереотипами, що історично склалися в масовому усвідомленні. У цьому значенні кадрова політика держави є сукупністю різноманітних соціальних функцій; визначає шляхи і засоби кадрового забезпечення реформ, професіоналізм їх здійснення; є важливим фактором збереження та зміцнення цілісності держави, соціально-політичної стабільності суспільства і виступає елементом регулювання життєдіяльності населення.
Об'єктом свого впливу держава вважає весь кадровий потенціал суспільства, всі людські ресурси. Разом з тим об'єктом безпосереднього державного управління є кадри державної служби, які складають основу апаратів органів державної влади. Механізми управління державними службовцями на відміну від процесів організації кадрового потенціалу виробничих, підприємницьких, фінансово-банківських структур мають свої особливості і жорстко регламентуються системою нормативно-правових актів держави, що обумовлює необхідність побудови чіткої схеми супроводження системи роботи з кадрами.
Конституцією України визначено курс на розбудову демократичної, правової, соціальної держави, яка спрямовує свою діяльність на становлення соціально орієнтованої ринкової економіки та демократичних інститутів за умов розвитку всіх форм власності.[4;3]