2. Враховуючи результати проведеного аналізу видів юридичної відповідальності, було виявлено, що потребує удосконалення інститут конституційно-правової відповідальності органів державної влади в Україні та їх посадових осіб. Варто погодитись з О.В. Мельник, яка пропонує здійснити систематизацію законодавства з питань конституційно-правової відповідальності в окремому Законі «Про конституційно-правову відповідальність посадових осіб», де необхідно чітко визначити поняття конституційно-правової відповідальності, коло її суб’єктів, уніфікувати підстави застосування, а також процедуру притягнення до зазначеного виду відповідальності.
3. Аналізуючи позитивний досвід діяльності деяких органів виконавчої влади в галузі застосування матеріальної відповідальності вважаємо за доцільне розробити та прийняти Положення про матеріальну відповідальність керівників та спеціалістів ДСЗУ за шкоду, заподіяну державі.
4. Серед всього масиву видів юридичної відповідальності найменше правове забезпечення має саме дисциплінарна відповідальність. Це виявляється не в тому, що існує мала чисельність правових приписів, які регламентують процедуру притягнення до даного виду відповідальності, а втому, що вони містять колізії. При наявності суперечностей і неточностей в нормах, які регулюють механізм дисциплінарної відповідальності працівників ДСЗУ, можуть привести до таких негативних наслідків як необґрунтоване притягнення особи до дисциплінарної відповідальності або не притягнення до відповідальності дійсного правопорушника. Отже належний розгляд дисциплінарної справи, який базується на принципах справедливості та неупередженості, об'єктивності та обґрунтованості, багато в чому залежить від того, хто здійснює цей розгляд, тому вважаємо за необхідне створити дисциплінарні комісії при центрах зайнятості обласного рівня та Державному центрі зайнятості.
5. На думку автора норми, які регулюють підстави та порядок дисциплінарного провадження відносно працівників ДСЗУ, необхідно розмістити в Законі Україні «Про зайнятість» передбачивши, розділ «Дисциплінарна відповідальність». Це відповідає вимогам законодавчої техніки та повністю узгоджується із положенням п. 22 ч. 1 ст. 92 Конституції України, згідно з яким виключно законами визначаються діяння, які є дисциплінарними правопорушеннями та відповідальність за них. В розділі, який пропонується додати, вважаємо за доцільне зазначити:
1) підстави дисциплінарної відповідальності працівників ДСЗУ;
2) дисциплінарні стягнення та їх види;
3) стадії дисциплінарного провадження та розкрити їх зміст;
4) перелік суб'єктів, які можуть ініціювати дисциплінарне провадження;
5) порядок проведення службової перевірки щодо осіб, які здійснили дисциплінарний проступок та визначити коло суб'єктів, які можуть її здійснювати;
6) вимоги до документа, який буде закріплювати висновки проведеної перевірки;
7) порядок розгляду дисциплінарної справи;
8) вимоги до рішення по дисциплінарній справі;
9) порядок оскарження рішень;
10) порядок виконання рішення по дисциплінарній справі.
6. В посадових інструкціях працівників центрів зайнятості викласти пункт «Відповідальність спеціаліста центру зайнятості» в такій редакції:
Спеціаліст несе відповідальність:
- за повноту та достовірність даних, внесених до ЄІАС на підставі поданих клієнтом документів;
- за додержання чинного законодавства про зайнятість та державне соціальне страхування на випадок безробіття, про державну службу;
- за повне виконання посадової інструкції, точне додержання процедур та операцій Єдиної технології та ЄІАС;
- за додержання етики поведінки державного службовця та обмежень відповідно до законодавства України про державну службу.
юридичний адміністративний відповідальність службовець
Література
1. Коваленко А.А. Становлення і розвиток виконавчої влади в Україні: Автореф. дис. д-ра політ. наук: 23.00.02 / Коваленко Анатолій Андрійович – К., 2003. – 36 с.
2. Коваленко А.А. Розвиток виконавчої влади в Україні на сучасному етапі: теорія і практика / Коваленко Анатолій Андрійович – К., 2002. – 509с
3. Коваль Л.В. Адміністративне право: Курс лекцій. / Коваль Леонід Васильович – [3. вид.] – К.: Вентурі, 1998. – 208 с.
4. Кодекс законів про працю України: із змінами та доп. станом на 15 серпня 2008 р.:науково-практ. коментар / [Арістова І.В., Безусий В.В., Бондар С.О., Бурбика М.М., Венедіктов В.С., Веприцький Р.С.] / під ред. О.О. Погрібного – К.: «Правова єдність», всеукраїнська асоціація видавців, 2008. – 455c.
5. Козарь Т.П. Державне регулювання зайнятості населення в Україні: дис. канд. наук з держ. упр.: спец. 25.00.02 «Механізми державного управління»/ Тетяна Петрівна Козарь. – Запоріжжя, 2006. – 183
6. Козлов А.С. О концептуальности теории доказательств в юрисдикции / А.С. Козлов – Иркутск, 1984. (Актуальные проблемы теории юридических доказательств: Сб. науч. тр. С. 4.)
7. Коломоєць Т.О. Фінансове право (курс лекцій для студентів юридичного факультету) / Тетяна Олександрівна Коломоєць – Запоріжжя: Запорізький держ. ун-т, 1999. – 71 с.
8. Колот А.М. Соціальне партнерство на ринку праці (офіційні документи, досвід, рекомендації). Казановський А.В., Колот А.М. – К.: ІПК ДСЗУ, 1995. – 152 с.
9. Колпаков В.К. Адміністративна відповідальність (адміністративно-деліктне право): навч. посібник./ Колпаков Валерій Костянтинович – К.: Юрінком Інтер, 2008. – 256c.
10. Колпаков В.К. Адміністративне право України: Підручник. / Колпаков Валерій Костянтинович, Кузьменко Оксана Володимирівна. – К.: Юрінком Інтер, 2003. – 544 с.
11. Комаров С.А. Общая теория государства и права. / С.А. Комаров – М.: Юрайт, 1997.
12. Коментар до Конституції України / [Авер’янов В.Б., Бойко В.Ф., Борденюк В. І., Ворсінов Г.Т., Гринчишин В.А.] / Інститут законодавства Верховної Ради України. – 2вид., випр. й доп. – К., 1998. – 410 с.
13. Комзюк А.Т. Заходи адміністративного примусу в правоохоронній діяльності міліції: поняття, види та організаційно-правові питання реалізації: Монографія / За заг. ред. О.М. Бандурки. – Харків: Вид-во Нац. ун-ту внутр. справ, 2002. – 345 с.