постановив:
1. Змінити запобіжний захід - особисту поруку стосовно обви
нуваченого Кравченка Петра Павловича, 20 січня 1961 р. народжен
ня, уродженця м. Києва, несудимого, обвинуваченого у вчиненні
злочину, передбаченого ст. 166 КК України, що мешкає у м. Києві,
вул. Чубаря, 8, кв. 195, на підписку про невиїзд з місця постійного
проживання або місця тимчасового перебування без дозволу слід
чого.
2. З даною постановою ознайомити обвинуваченого Кравчен
ка П. П.
3. Копію цієї постанови направити прокуророві Печерського ра
йону м. Києва.
Слідчий
ст. лейтенант міліції Підпис (Шмаков В. А.)
Постанову мені оголошено ЗО квітня 2006 р.
Підпис (Кравченко П. П.)
Зразок постанови про застосування
запобіжного заходу у вигляді підписки
про невиїзд
ПОСТАНОВА
про застосування запобіжного заходу у вигляді підписки про невиїзд
м. Київ 17 квітня 2006 р.
Слідчий слідчого відділу Солом'янського РУ ГУ МВС України у м. Києві капітан міліції Король В. В., розглянувши матеріали кримінальної справи № 1921 за обвинуваченням гр. Лиштви Івана Івановича у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України,
встановив:
12 квітня 2006 р., близько 11-ї години, неповнолітній Лишт-ва 1.1., 14 січня 1989 р. народження, в універмазі «Україна», розташованому на пл. Перемоги у м. Києві, таємно викрав у гр. Михаленко О. П. портмоне вартістю 12 грн., в якому зберігалися гроші у сумі 711 грн., на загальну суму 723 грн.
Беручи до уваги, одо Лиштва у вчиненому щиро розкаявся, працює, позитивно характеризується за місцем реєстрації та за місцем роботи, є неповнолітнім, раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, шкода, завдана потерпілому, відшкодована в повному обсязі, керуючись статтями 148, 150 та 151 КПК України,
постановив:
1. Застосувати до Лиштви Івана Івановича, 14 січня 1989 р. народження, уродженця м. Києва, який зареєстрований і проживає у м. Києві, вул. Якіра, 1, кв. 47, працює слюсарем на заводі «Транссигнал», обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, запобіжний захід - підписку про невиїзд з м. Києва, про що йому оголосити.
Слідчий
капітан міліції Підпис (Король В. В.)
Підпис (Лиштва II.) |
Постанову мені оголошено 17 квітня 2006 р.
Зразок підписки про невиїзд
ПІДПИСКА
про невиїзд
м. Київ 17 квітня 2006 р.
Я, Лиштва Іван Іванович, зареєстрований та проживаю у м. Києві, вул. Якіра, 1, кв. 47, даю цю підписку слідчому слідчого відділу Со-лом'янського РУ ГУ МВС України у м. Києві капітану міліції Королю В. В. про те, що зобов'язуюсь до закінчення досудового слідства та суду по кримінальній справі з обвинувачення мене у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, не відлучатися з місця постійного проживання або з місця тимчасового перебування без дозволу слідчого.
Мені оголошено, що у разі порушення даної мною підписки про невиїзд вона може бути замінена відповідно до вимог ст. 151 КІІК України більш суворим запобіжним заходом.
Обвинувачений Підпис (Лиштва І. І.)
Підписку відібрав слідчий
капітан міліції Підпис (Король В. В.)
Зразок зобов'язання обвинуваченого з'являтися
за викликом і повідомляти про зміну свого
місця перебування
ЗОБОВ'ЯЗАННЯ
обвинуваченого з'являтися за викликом і повідомляти про зміну свого місця перебування
м. Київ 10 лютого 2006 р.
Я, Васюков Петро Степанович, зареєстрований та мешкаю у м. Києві, вул. Потапенка, 31, кв. 12, відповідно до ч. З ст. 148 КПК України зобов'язуюсь до закінчення досудового слідства і розгляду справи за обвинуваченням мене у вчиненні злочину, передбаченого ст. 195 КК України, у суді, при зміні місця мешкання негайно повідомляти про це слідчого чи суд, а також своєчасно з'являтися до слідчого і в суд за їх викликом.
Обвинувачений Підпис (Васюков П. С.)
Зобов'язання відібрав
слідчий лейтенант міліції Підпис (Зелінський О. П.)
Зразок клопотання (заяви) слідчому щодо
обрання стосовно обвинуваченого
(підозрюваного) запобіжного заходу
у вигляді застави
Ст. слідчому СВ Шевченківського РУ ГУ МВС України в м. Києві майору міліції Педешку О. М.
гр. Радченко Раїси Іванівни, яка зареєстрована і мешкає в м. Києві, вул. Пушкіна, 33, кв. 1
ЗАЯВА
У зв'язку з розслідуванням кримінальної справи відносно мого сина - Радченка Володимира Павловича, який затриманий за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 189 КК України, та вирішенням питання щодо обрання стосовно нього запобіжного заходу, прошу Вас не застосовувати до сина запобіжний захід - тримання під вартою, а обрати запобіжний захід у вигляді застави і вважати мене добровільним заставодавцем. Зобов'язуюся суму застави внести у встановлених законом розмірі і строк.
Заставодавець Підпис (Радченко Р. І.)
1 серпня 2005 р.
Зразок постанови про застосування
до обвинуваченого запобіжного заходу
у вигляді застави
ПОСТАНОВА
про застосування запобіжного заходу у вигляді застави
м. Київ 1 серпня 2005 р.
Ст. слідчий слідчого відділу Шевченківського РУ ГУ МВС України в м. Києві майор міліції Педешко О. М., розглянувши матеріали кримінальної справи № 101001 за обвинуваченням Радченка Володимира Павловича, 18 червня 1972 року народження, уродженця м. Севастополя, українця, громадянина України, має освіту середню, не працює, одруженого, має на утриманні трьох неповнолітніх дітей, раніше не судимого, який зареєстрований і мешкає
в м. Києві, вул. Пушкіна, 33, кв. 1, у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 189 КК України,
встановив:
28 липня 2006 р. близько 23-ї години в квартирі № 3 будинку № 6, на вулиці Гречка у м. Києві Радченко В. П. під погрозою насильства над гр. Майстренком С. П. та членами його сім'ї вимагав передачі йому 4000 гри.
ЗО липня він був затриманий в порядку ст. 115 КПК України.
1 серпня 2005 р. Радченку В. П. було пред'явлено обвинувачення у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 189 КК України.
Цього ж дня від захисника Радченка В. П.- адвоката Київської обласної колегії адвокатів, Листухи А. М., надійшло клопотання про обрання стосовно Радченка В. П. запобіжного заходу у вигляді застави. Аналогічне клопотання надійшло і від матері Радченка В. П.-Радченко Р. І., яка взяла на себе зобов'язання заставодавця.
Беручи до уваги, що Радченко В. П. зареєстрований і має постійне місце проживання, на його утриманні перебуває троє неповнолітніх дітей, раніше не судимий, страждає на захворювання серцево-судинної системи, вважаю, що його явка до слідчого і в суд може бути забезпечена запобіжним заходом у вигляді застави, і ці клопотання підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 148, 150, 154-1
КПК України,
постановив:
1. Застосувати до обвинуваченого Радченка Володимира Павло
вича запобіжний захід у вигляді застави.
2. Установити суму застави у розмірі 17 000 грн. (сімнадцять ти
сяч) гривень, які підлягають внесенню в касу фінвідділу Шевчен
ківського РУ ГУ МВС України в м. Києві для зарахування на депо
зитний рахунок № 003035304015 в Київському міському управлін
ні НБУ в триденний термін з часу оголошення.
3. Роз'яснити Радченку В. П., що в разі невнесення застави в
триденний термін, відлучення з постійного місця проживання без
дозволу слідчого чи суду, неявки без поважних причин до слідчого
чи в суд, а також перешкоджанні встановленню істини в криміналь
ній справі, вчиненні іншого злочину, цей запобіжний захід може бу
ти змінено на більш суворий - взяття під варту, а внесена застава
звернена в дохід держави.
4. Постанову оголосити обвинуваченому Радченку В. П. та заста
водавцеві Радченко Р. І.
5. Копії постанови направити у фінвідділ Шевченківського
РУ ГУ іМВС України в м. Києві для прийняття застави на депозит, а також прокурору Шевченківського району м. Києва.
Ст. слідчий Шевченківського РУ ГУ МВС
України із м. Києві майор міліції (Підпис) Педешко О. М.
(Підпис) Радченко В. П. (Підпис) Радченко Р. І. |
Постанову мені оголошено 1 серпня 2005 р.
Постанову мені оголошено 1 серпня 2005 р.
Примітка.
20 листопада 1996 року Законом України № 530/96-ВР, із змінами, внесеними згідно із Законом № 2670-111 від 12.07. 2001 р., Кримінально-процесуальний кодекс України доповнено ст. 154-1, якою розширено перелік запобіжних заходів пунктом 3 ст. 149 КПК України - застава.
Як і інші запобіжні заходи, заставу слід застосовувати з урахуванням тяжкості вчиненого злочину, особи обвинуваченого, його віку, стану здоров'я, сімейного стану.
Важливою обставиною при обранні запобіжного заходу у вигляді застави, є матеріальне становище особи, стосовно якої він застосовується.
Застава як запобіжний захід полягає у внесенні на депозитний рахунок органу досудового розслідування або суду підозрюваним, обвинуваченим, підсудним, іншими фізичними чи юридичними особами грошей чи передачі їм інших матеріальних цінностей з метою забезпечення належної поведінки, виконання зобов'язання не відлучатися з місця постійного проживання або з місця тимчасового перебування без дозволу слідчого чи суду, явки за викликом до органу розслідування і суду особи, щодо якої застосовано запобіжний захід.
Предметом застави можуть бути як грошові суми, так і інші матеріальні цінності (рухоме і нерухоме майно). Якщо предметом застави є майно, слід пересвідчитись, що воно належить заставодавцеві.