Підпис (Іваненко В. П.)
Ставити запитання один одному допитувані відмовились.
Підпис (Іваненко В. П.) Підпис (Колоденко М. С.)
Разом з тим підозрюваний Колоденко М. С. попросив доповнити протокол очної ставки такими його показаннями:
На попередніх допитах та під час цієї очної ставки я давав неправдиві показання, заперечуючи вчинення крадіжки. Я повністю
підтверджую показання свідка Іваненка П. В. Все було так, як розповів він. Справді, коли я намагався пробратися до секції, щоб подивитись, який одяг там продається, я побачив розкриту сумочку у однієї із жінок. У сумочці лежала косметичка, яку я взяв і поклав у праву кишеню штанів. Навіщо я це зробив, пояснити не можу. Інших доповнень не маю.
Підпис (Колоденко М. С.) Протокол прочитаний слідчим уголос, записано правильно.
Підозрюваний Слідчий майор міліції |
Свідок Підпис (Іваненко П. В.)
Підпис (Колоденко С. В.) Підпис (Харченко П. Г.)
Примітка. Учасники очної ставки (свідки, потерпілі, підозрювані та обвинувачені) підписують кожну сторінку протоколу та свої відповіді.
Зразок клопотання про забезпечення заходів
безпеки
Слідчому слідчого відділу Печер-ського РУ ГУ МВС України у м. Києві капітану міліції Романенку М. В.
КЛОПОТАННЯ
про забезпечення заходів безпеки
20 грудня 2005 р. близько 21-ї години я був свідком, як поблизу буд. № 15 на вул. Володимирській у м. Києві мій знайомий Шевчук Г. М. і ще якийсь незнайомий заподіяли тілесні ушкодження і відібрали хутряну шапку, шкіряну куртку та наручний годинник у незнайомого мені хлопця. Про цей злочин я повідомив в органи міліції телефоном «02», при цьому не назвав свого прізвища. Я бачив, як прибули працівники міліції і затримали незнайомого, який разом із Шевчуком вчинив злочин. Шевчук з місця вчинення злочину втік.
23 грудня 2005 р. по телебаченню у рубриці «Кримінальна хроніка» працівники органів внутрішніх справ розповіли, що за цим фактом порушено кримінальну справу, і звернулися з проханням до
людей, які були очевидцями цього злочину, дати свідчення про те, що вони бачили.
Я погоджуюсь дати свідчення по цій кримінальній справі за умови, що мені буде забезпечено безпеку, тому що я боюсь за своє життя, якщо злочинцям стане відомо мої прізвище, ім'я, по батькові та місце мешкання.
11 січня 2006 р. |
Підпис (Короленко А. П.)
Зразок протоколу оголошення і роз'яснення
прав та обов'язків особі, щодо якої здійснюються заходи забезпечення безпеки
ПРОТОКОЛ
оголошення і роз'яснення прав та обов'язків особі, щодо якої здійснюються заходи забезпечення безпеки
м. Київ 12 січня 2006 р.
Слідчий слідчого відділу Печерського РУ ГУ МВС України у м. Києві капітан міліції Романенко М. В., у кабінеті слідчого, в період з 14-ї години 20 хв до 14-ї години 50 хв оголосив та роз'яснив свідку Короленку А. П., що він як особа, щодо якої здійснюються заходи забезпечення безпеки, згідно зі ст. 15 Закону України «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві», та ст. 52-2 КПК України має права:
а) подавати клопотання про вжиття заходів безпеки або про їх
скасування;
б) знати про застосування щодо нього конкретних заходів без
пеки;
в) вимагати від органу дізнання, слідчого, прокурора, суду засто
сування додаткових заходів безпеки або скасування здійснюваних
заходів;
г) оскаржити незаконні рішення чи дії органів, які забезпечують
безпеку, до відповідного органу вищого рівня, прокурора або суду.
А також зобов'язаний:
а) виконувати умови здійснення заходів безпеки і законні вимо
ги органів, які здійснюють заходи безпеки;
б) негайно інформувати зазначені органи про кожний випадок
погрози або протиправних дій щодо нього;
в) поводитися з майном та документами, виданими йому у тим-
часове користування органом, який забезпечує безпеку, згідно з установленими законодавством правилами.
Права та обов'язки особи, щодо якої здійснюються заходи забезпечення безпеки, мені оголошені та роз'яснені. Окрім цього, я попереджений, що згідно з п. 2 ст. 25 Закону України «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві», за розголошення відомостей про заходи безпеки я можу бути притягнутий до адміністративної відповідальності, а якщо це призведе чи може призвести до тяжких наслідків,- до кримінальної відповідальності.
Протокол мною прочитаний, записано правильно.
Свідок Протокол склав слідчий капітан міліції |
Підпис (Короленко А. П.) Підпис (Романенко М. В.)
Зразок протоколу пред'явлення для впізнання особи поза її візуальним спостереженням
ПРОТОКОЛ
пред'явлення для впізнання особи поза її візуальним спостереженням
м. Київ І.'! січня '.'()()(і 11
Слідчий слідчого відділу Печерського РУ ГУ МИС України у м. Києві капітан міліції Романенко М. В., керуючись вимогами ста тей 85, 127, 174, у присутності понятих:
1. Осипенка Павла Романовича, який зареєстрований та мешкає
у м. Києві, вул. Комінтерна, 128, кв. 43;
2. Голуба Григорія Михайловича, який зареєстрований та меш
кає у м. Києві, вул. Гоголя, 11, кв. 126;
3. Михайлова Геннадія Григоровича, який зареєстрований та
мешкає у м. Києві, вул. Артема, 195, кв. 1;
4. Романюка Йосипа Павловича, який зареєстрований та мешкає
у м. Києві, вул. Астраханська, 212, кв. 173, та оперативного уповно
важеного відділу карного розшуку Печерського РУ ГУ МВС Украї
ни у м. Києві ст. л-нта міліції Попова А. С. у спеціально обладнаному
кабінеті районного управління при природному освітленні провів
пред'явлення свідку Коваленку Віктору Івановичу, який мешкає у
м. Києві, вул. Прорізна, 4, кім. 43, у групі:
5. Брюханова Петра Васильовича, 1971 р. народження, який за
реєстрований та мешкає у м. Києві, вул. Кравцова, 8, кім. 23 (гурто
житок), одягнутого у шкіряну куртку чорного кольору, темноволо
сого, круглолицього, червонощокого, зріст - 178 см.
6. Півня Семена Дмитровича, 1970 р. народження, який зареєст
рований та мешкає у м. Києві, вул. Кравцова, 8, кім. 23 (гуртожи
ток), одягнутого в куртку із шкірозамінника чорного кольору, тем
новолосого, круглолицього, червонощокого, зріст -180 см.
7. Обвинуваченого Рибака Григорія Васильовича, 1971 р. наро
дження, одягнутого у шкіряну куртку чорного кольору, темноволо
сого, круглолицього, червонощокого. На правій вилиці Рибака є
шрам завдовжки близько 1-0 см, який проходить зверху вниз, зріст -
179 см.
До кабінету, спеціально обладнаного для проведення впізнання поза візуальним спостереженням особи, яку впізнають, був доставлений обвинувачений Рибак Г. В., а також запрошені гр. Брюханов П. В. та Півень С. Д., поняті: Осипенко П. Р. і Голуб Г. М., а також ст. л-нт міліції Попов А. С.
Вказаним учасникам цієї слідчої дії слідчий Романенко роз'яснив суть та порядок проведення впізнання поза візуальним спостереженням обвинуваченого Рибака Г. В., а понятим - що вони повинні засвідчити відповідність записів у протоколі виконаним діям.
Після цього слідчий вийшов із зазначеного кабінету і в кабінеті слідчого роз'яснив суть впізнання поза візуальним спостереженням особи, яку впізнають, понятим Михайлову і Романюку та свідку Коваленку В. І., якого попередив про кримінальну відповідальність за давання завідомо неправдивих показань за ст. 384 КК України та за відмову від давання показань за ст. 385 КК України.
Підпис (Коваленко В. І.)
Понятим Михайлову Г. Г. та Романюку Й. П. було роз'яснено, що вони повинні засвідчити відповідність записів у протоколі виконаним діям.
У відсутність слідчого оперативний уповноважений відділу карного розшуку ст. л-нт міліції Попов А. С. запропонував особам, які пред'являлись для впізнання, сісти на три стільці, які були розставлені навпроти дверей кабінету, які мали вічко. Причому обвинуваченому Рибаку було запропоновано сісти на будь-який із трьох стільців, і він спочатку сів крайнім справа, а потім пересів на середній стілець. Після цього ст. л-нт міліції Попов телефоном сповістив слідчого, що можна розпочинати впізнання. Слідчий, свідок та
поняті підійшли до дверей кабінету, в якому перебували особи, що пред'являлись для впізнання, і слідчий запропонував свідку Коваленку В. І. через вічко оглянути осіб, які пред'являються йому для впізнання, і сказати, чи немає серед них того молодого чоловіка, який 20 грудня 2006 р. ввечері вчинив розбійний напад на гр. Карнаухова.
Свідок Коваленко В. І., оглянув пред'явлених йому на впізнання осіб і через слідчого попросив їх встати зі стільців, повернутися до нього правим боком. Слідчий голосно передав це прохання особам, які пред'являлись на впізнання. Оглянувши їх, свідок заявив, що серед осіб, пред'явлених йому на впізнання, він впізнає молодого чоловіка, який стоїть посередині, як того, що 20 грудня 2005 р. близько 21-ї години поблизу буд. № 15 вул. Володимирській у м. Києві в присутності двох невідомих осіб бив громадянина Карнаухова і відібрав у нього шкіряну куртку. Впізнає його по зовнішньому вигляду, статурі, а також по обличчю з шрамом на правій вилиці та по витягнутому вперед підборіддю.
Після цього слідчий та поняті Михайлов і Ромашок через вічко подивились в кабінет і переконалися, що на відстані трьох метрів від дверей правим боком до них стояли три молодих чоловіки, на обличчі чоловіка, який стояв середнім, виділявся шрам, а підборіддя було дуже витягнуте вперед. Після цього слідчий оголосив, що свідок опізнав молодого чоловіка, який стоїть посередині, як того, що 20 грудня 2005 р. близько 21-ї години вчинив розбійний напад нагр. Карнаухова, і попросив його назвати своє прізвище. Молодий чоловік назвався: «Рибак Григорій Васильович».