Мною, слідчим слідчого відділу Шевченківського РУ ГУ МВС України у м. Києві старшим л-нтом міліції Пащенком О. Г, в ході розслідування кримінальної справи № 12251 за фактом крадіжки майна гр. Мельник О. І., порушеної 1 березня 2006 р. за ознаками злочину, передбаченого ч. З ст. 185 КК України, встановлено:
1 березня 2006 р., приблизно о 18-й годині, неповнолітній Дмит-ренко Микола Павлович, перебуваючи у приміщенні універмагу «Україна», розташованого на пл. Перемоги у м. Києві, вчинив крадіжку майна у гр. Мельник Олександри Іванівни, за що був затриманий працівниками міліції.
З березня 2006 р. Дмитренку М. П. було пред'явлено обвинувачення у вчиненні злочину, передбаченого ч. З ст. 185 КК України. У цей самий день щодо нього було застосовано міру запобіжного заходу - підписку про невиїзд. У даний час Дмитренко М. П. переховується від органів досудового слідства.
Враховуючи, що про місце свого перебування, він може сповістити, використовуючи поштово-телеграфну мережу, своєму батькові Дмитренкові Павлу Миколайовичу, керуючись ст. 187 КПК України, вважаю за доцільне накласти арешт на поштово-телеграфну кореспонденцію, яка надходить на ім'я Дмитренка Павла Миколайовича до відділення зв'язку № 135 за місцем його проживання м. Київ, вул. Косіора, 18, кв. 194 та на головпоштамт м. Києва з позначкою «до запитання».
На підставі викладеного прошу Вас розглянути подання та
винести постанову про накладення арешту на кореспонденцію -листи всіх видів, які надходять на ім'я Дмитренка Павла Миколайовича до відділення зв'язку № 135 та на головпоштамт м. Києва з позначкою «до запитання».
Слідчий
Підпис (Пащенко О. Л.) |
ст. лейтенант міліції
10 березня 2006 р.
Коментар.
Відповідно до ст. 187 КПК України арешт на кореспонденцію і зняття інформації з каналів зв'язку може бути застосовано лише за наявності достатніх підстав вважати, що у листах, телеграфній та іншій кореспонденції підозрюваного чи обвинуваченого іншим особам або інших осіб підозрюваному чи обвинуваченому, а також у інформації, якою вони обмінюються з допомогою засобів зв'язку, містяться дані про вчинений злочин або документи і предмети, що мають доказове значення, і якщо іншими способами одержати ці дані неможливо.
До кореспонденції, на яку може бути накладено арешт, належать листи всіх видів, бандеролі, посилки, поштові контейнери, перекази, телеграми, радіограми тощо.
Арешт на кореспонденцію і зняття інформації з каналів зв'язку з метою запобігти злочину може бути застосовано до порушення кримінальної справи.
За наявності підстав слідчий за погодженням з прокурором звертається з поданням до голови апеляційного суду за місцем провадження слідства про накладення арешту на кореспонденцію чи зняття інформації з каналів зв'язку. Голова суду чи його заступник розглядає подання, вивчає матеріали справи, за необхідності вислуховує слідчого, вислуховує думку прокурора, після чого залежно від підстав для прийняття такого рішення виносить постанову про накладення арешту на кореспонденцію чи зняття інформації з каналів зв'язку або про відмову в цьому. Постанова оскарженню не підлягає, на неї не може бути внесено подання прокурором.
У постанові про накладення арешту на кореспонденцію зазначаються кримінальна справа і підстави, з яких провадитиметься ця слідча дія, прізвище, ім'я та по батькові особи, кореспонденція якої має затримуватися, точна адреса цієї особи, види поштово-телеграфних відправлень, на які накладається арешт, термін, протягом якого зберігається арешт, назва установи зв'язку, на яку поклада-
ється ооов язок затримувати кореспонденцію і повідомляти про цс слідчого.
У постанові про зняття інформації з каналів зв'язку зазначаються кримінальна справа і підстави, з яких провадитиметься ця слідча дія, прізвище, ім'я та по батькові особи, з каналів зв'язку якої має зніматись інформація, точна адреса цієї особи, види цих каналів, термін, протягом якого знімається інформація, назва установи, на яку покладається обов'язок знімати інформацію і повідомляти про це слідчого.
Постанова про накладення арешту на кореспонденцію чи зняття інформації з каналів зв'язку направляється слідчим начальнику відповідної установи, для якого вона є обов'язковою.
Начальник відповідної установи затримує кореспонденцію або знімає інформацію з каналів зв'язку і протягом доби повідомляє про це слідчому.
Зразок протоколу огляду і виїмки поштово-телеграфної кореспонденції
ПРОТОКОЛ
огляду і виїмки поштово-телеграфної кореспонденції
м. Київ 24 квітня 2006 р.
Слідчий слідчого відділу Шевченківського РУ ГУ МВС України у м. Києві старший л-нт міліції Пащенко О. І., у кабінеті начальника 135-го відділення зв'язку м. Києва за адресою: м. Київ, бульвар Шевченка, 15, у період з 12-ї години ЗО хв до 13-ї години 20 хв, при денному освітленні у присутності понятих:
1. Кравченко Віри Адамівної, яка мешкає за адресою: м. Київ,
вул. Конотопська, 15, кв. 36, та працює начальником відділу достав
ки 135-го відділення зв'язку Шевченківського району м. Києва;
2. Вихристенко Поліни Василівни, яка мешкає за адресою: м. Київ,
вул. Берегова, 15, кв. З, та працює начальником 135-го відділення
зв'язку, з додержанням вимог статей 85, 127, 187, 187-1 КПК Укра
їни та на підставі постанови Голови Апеляційного суду м. Києва від
8 квітня 2006 р., провів огляд і виїмку листа, який надійшов на ім'я
Дмитренка Павла Миколайовича за адресою: вул. Косіора, 18,
кв. 194, про що склав цей протокол.
Перед початком огляду і виїмки понятим роз'яснено їх право бути присутніми при діях слідчого і заявляти клопотання чи заяви.
які підлягають обов язковому занесенню до протоколу, а також їхній обов'язок засвідчити факт, зміст і результати огляду та виїмки.
Оглядом встановлено: кореспонденція, адресована Дмитренку П. М., міститься в конверті з надписом: «Пошта Росії». На конверті є три марки Росії, по одному рублю кожна та одна марка вартістю 5 рублів. Марки погашені штемпелем. Згідно з датою на поштовому штемпелі кореспонденція відправлена із 1-го відділення зв'язку м. Михайлівни Волгоградської обл. 14 квітня 2006 р. Зворотна адреса не вказана. На момент огляду конверт був у заклеєному стані. З метою перевірки його змісту верхній клапан конверта був відклеєний. У конверті міститься аркуш паперу із учнівського зошита в клітинку, розміри якого 10x10 см. На аркуші паперу написаний такий текст: «Тату, не хвилюйся, я буду жити у тьоті Валі. Микола».
Конверт разом з листом вилучений для приєднання до кримінальної справи.
Заяв та клопотань у зв'язку з оглядом та виїмкою кореспонденції не надійшло.
Протокол прочитаний слідчим уголос, записано правильно.
Підпис (Кравченко В. А.) Підпис (Вихристенко П. В.) |
Поняті:
Слідчий
ст. лейтенант міліції
Підпис (Пащенко О. І.)
Копію протоколу огляду і виїмки 24 квітня 2006 р. одержав начальник відділення зв'язку № 135.
Підпис (Вихристенко П. В.)
Зразок постанови про скасування арешту на поштово-телеграфну кореспонденцію
ПОСТАНОВА
про скасування арешту на поштово-телеграфну кореспонденцію
м. Київ 4 квітня 2006 р.
Слідчий слідчого відділу Шевченківського РУ ГУ МВС України у м. Києві ст. л-нт міліції Пащенко О. І., розглянувши матеріали кримінальної справи № 12251 за фактом крадіжки індивідуального майна гр. Мельник О. І.,
встановив:
1 березня 2006 р., приблизно о 18-й годині, неповнолітній Дмит-ренко Микола Павлович, перебуваючи у приміщенні універмагу «Україна», розташованого на пл. Перемоги у м. Києві, вчинив крадіжку індивідуального майна у гр. Мельник О. І.
3 березня 2006 р. Дмитренку М. П. пред'явлено обвинувачення у
вчиненні злочину, передбаченого ч. З ст. 185 КК України, та засто
совано щодо нього запобіжний захід - підписку про невиїзд.
6 березня 2006 р. Дмитренко М. П. покинув місце постійного мешкання і почав переховуватися від органів слідства.
8 березня 2006 р. було оголошено його розшук і в цей самий день Головою Апеляційного суду м. Києва винесено постанову про накладення арешту та виїмку поштово-телеграфної кореспонденції на ім'я Дмитренка її. М.- батька обвинувачуваного Дмитренка М. П.
4 квітня 2006 р. обвинувачений Дмитренко М. П. затриманий
працівниками міліції.
Беручи до уваги, що потреба в арешті та виїмці поштово-телеграфної кореспонденції, яка надходитиме гр. Дмитренку П. М. відпала у зв'язку з затриманням обвинувачуваного, керуючись ч. 9 ст. 187 КПК України,
постановив:
1. Скасувати арешт на поштово-телеграфну кореспонденцію
гр. Дмитренка Павла Миколайовича, який мешкає за адресою:
м. Київ, вул. Косіора, 18, кв. 194.
2. Копії постанови направити начальникам відділення зв'язку
№ 135 Шевченківського району та головпоштамту м. Києва для ви
конання та прокурору Шевченківського району м. Києва для відома.
Слідчий
ст. лейтенант міліції Підпис (Пащенко О. І.)
Коментар.
Арешт накладений на кореспонденцію відповідно до ст. 187 КПК України скасовується, а зняття інформації з каналів зв'язку припиняється після закінчення терміну, встановленого для виконання цих слідчих дій постановою судді. Слідчий скасовує арешт, накладений на кореспонденцію, або припиняє зняття інформації з каналів зв'язку, коли у здійсненні цих заходів відпадає необхідність, при закритті кримінальної справи або при передачі її прокуророві в порядку, передбаченому ст. 225 цього Кодексу.
Постанова виноситься в режимі, який забезпечує нерозголошення даних досудового слідства або оперативно-розшукової діяльності.
Зразок постанови про проведення обшуку за санкцією прокурора