У західній стіні кімнати на відстані 1 м одне від одного розташовані вікна розміром 120x150 см. Кватирки на вікнах у зачиненому стані, на вікнах ніяких порушень та слідів немає. Вікна розташовані на висоті 80 см від підлоги. На вікнах є штори з матерії синього кольору. На правій шторі на правому вікні на відстані 20 см від нижнього краю штори і 25 см від правого є пляма невизначеної форми від рідини темио-бурого кольору, схожої на кров. Найбільша ширина плями - 15 см, довжина - 24 см. У цьому місці тканина штори зім'ята, як при витиранні об неї рук.
Під лівим вікном, впритул до стіни стоїть кухонний стіл.
Посеред столу стоять три порожні пляшки місткістю по 0,5 л з-під горілки «Гайдамацька». Із пляшок відчувається запах алкоголю. На столі також стоять три порожні 200-грамові склянки, три тарілки із залишками їжі: квашених огірків, смаженої картоплі та рибних консервів - «Кілька в томатному соусі». При обробці пляшок, склянок та зовнішньої поверхні тарілок, магнітним порошком чорного кольору на склянці під № 1 (номерки наклеювались на внутрішню поверхню стінки склянок) виявлено сліди від трьох пальців руки. Сліди петльові ульнарні. На склянці під № 2 також виявле-
но три сліди пальців руки - два з яких завиткові, а один - петльо-вий, петля якого дельтою спрямована вбік великого пальця руки. На склянці під № 3 виявлено два сліди пальців руки - великого та вказівного. Слід, залишений великим пальцем - завитковий, а вказівним - дуговий.
На пляшці під № 1 (аркуші паперу з номерами наклеєні експер-том-криміналістом на внутрішню бокову поверхню шийок пляшок) виявлено сліди від п'яти пальців руки. Чотири сліди - петльові ульнарні, а слід великого пальця - завитковий.
На пляшці під № 2 виявлено два сліди від пальців рук - сліди петльові ульнарні.
На пляшці під № 3 та на зовнішніх поверхнях тарілок будь-яких слідів не виявлено.
Всі сліди вилучені з допомогою дактилоплівки білого кольору із кожного об'єкта і вкладені в окремі конверти, які заклеєні, підписані слідчим, понятими та опечатані печаткою слідчого № 23. Усього вилучено 15 слідів пальців рук.
Зліва від столу, під південною стіною кімнати стоїть диван-ліжко, на якому розкидана постіль: дві подушки, ковдра та простирадло. Біля дивана лежать перекинуті два стільці. Стільці пофарбовані фарбою білого кольору. Під час обробки поверхні ніжок стільців магнітним порошком чорного кольору слідів рук не виявлено. З лівого боку південної стіни кімнати стоїть шафа для одягу на два відділення. В лівому відділенні розташовані чотири полиці, на яких лежать чотири чоловічих сорочки б/в, по п'ять чоловічих майок та трусів -усі вони б/в, дві пари старих шкарпеток. У правому відділенні -пальто чоловіче б/в, плащ чоловічий б/в та чоловічий костюм б/в -весь одяг 48 розміру, 3 росту.
У кімнаті не прибрано, на підлозі нечіткі сліди від взуття. Ці сліди непридатні для ідентифікації.
При огляді кухні встановлено: кухня розміром 250x300 см. Біля північної стіни кухні стоїть сервант, на двох полицях якого вісім скляних чарок, дві склянки, три глибоких тарілки та п'ять мілких. Полиці серванта покриті пилом, шар пилу рівний. Слідів відсутності пилу, які свідчили б про те, що звідти забирали посуд, на полицях немає. У правому верхньому ящику серванта виявлено тринадцять виделок та одинадцять ложок (всі вони із металу білого кольору, покриті корозією). В середньому ящику лежить металевий молоточок для відбивання м'яса, два столових ножі з металу білого кольору з надписом «нерж.». На ножах жодних слідів не виявлено. У нижньому ящику - дві пачки з надписом «Чай грузинський №36».
Пачки в закритому стані, при перевірці в них справді виявлено чай. У лівому відділенні серванта - три пачки вермишелі, дві банки рибних консервів «Кілька в томатному соусі». У східній стіні розташоване вікно розміром 115x135 см. Під вікном стоїть кухонний стіл, на якому лежить півхлібини та кухонний ніж. Хліб покритий пліснявою. Кухонний ніж загальною довжиною 28 см, довжина леза -17 см, ширина - 3,2 см, довжина ручки - 10 см. Ручка ножа дерев'яна, кріпиться з допомогою двох заклепок із металу білого кольору. На ножі жодних слідів не виявлено. Біля південної стіни кухні зліва розміщено газову 4-конфоркову плиту, на лівій ближній конфорці якої стоїть порожня 3-літрова каструля емальована синього кольору. Праворуч від газової плити на відстані 95 см розміщена мийка, в якій є дві ганчірки. Під час огляду на кухні слідів від рідини темно-бурого кольору, схожих на кров, не виявлено.
Праворуч від кухні розташовані двері, які ведуть у кімнату, де розміщені ванна та санвузол. Стіни кімнати облицьовані кахелем білого кольору. Кімната має форму прямокутника розміром 200x250 см. Двері, які ведуть до ванної кімнати, розташовані в її північній стіні. У правому куті, утвореному між північною та західною стінами, розташований санвузол, лівіше від нього мийка, а впродовж південної стіни - ванна. Підлога у ванній кімнаті також викладена кахелем. На підлозі біля мийки лежить вафельний рушник, довжина якого - 110 см. На рушнику є пляма невизначеної форми, темио-бурого кольору. Пляма слабовидима, її довжина -32 см та ширина - 21 см.
В одному із кутів рушника є відбиток штампу у вигляді квадрата із сторонами 2x5 см. На відбитку фарбою чорного кольору зроблено напис «в/ч 32212». Тут само, у ванній кімнаті, у відрі для сміття міститься повістка в Малинський військкомат Житомирської області на ім'я Гречкіна Петра Васильовича.
Місце події сфотографовано фотоапаратом «Зеніт-Е» з допомогою фотоспалаху «Луч» при діафрагмах «5,6, 8», витримці «В», на фотоплівку 56 одиниць.
З місця події вилучено:
1. Дактилоплівки з 15 слідами пальців рук;
2. Ватний тампон зі слідом рідини темно-бурого кольору, схо
жою на кров;
3. Повістку до військкомату на ім'я Гречкіна П. В.;
4. Рушник, на якому є штамп «в/ч 32212»;
5. Пляшки з-під горілки (3 шт.);
6. Три склянки;
7. Недопалки сигарет зі столу у кімнаті та пачка з-під сигарет «Президент» з однією сигаретою.
Упаковки з вилученими переліченими вище предметами (конверти, картонний ящик, в який упаковані пляшки, та картонний ящик з-під взуття, в який упаковані склянки), опечатані печаткою слідчого та підписані слідчим, понятими й експертами.
Огляд місця події проводився у денний час за природного освітлення, у період з 12-ї години 35 хв до 17 години 12 хв.
Від понятих та учасників огляду місця події заяв, доповнень та клопотань не надійшло.
Протокол прочитаний слідчим вголос, записано правильно.
Поняті: Експерт-криміналіст Судмедексперт Оперативні уповноважені Слідчий майор міліції |
Підпис (Кривенко А. М.) Підпис (Андрійчук А. Г.)
Підпис (Дорошенко О. О.) Підпис (Карпенко А. В.)
Підпис (Мисько О. М.) Підпис (Гончаренко С. О.)
Підпис (Сюравчик В. Г.)
Примітка. Поняті підписують кожну сторінку протоколу огляду місця події.
Зразок протоколу відтворення обстановки та обставин події
ПРОТОКОЛ
відтворення обстановки та обставин події
10 квітня 2006 р.
м. Київ
Ст. слідчий слідчого відділу Шевченківського РУ ГУ МВС України у м. Києві капітан міліції Стеценко Б. І. за участю обвинуваченого Рогоденко 11. К., його захисника - адвоката юридичного об'єднання № 1 Шевченківського району Матвієнка А. П., у присутності понятих:
1. Горшкова Дмитра Карповича, який мешкає у м. Києві, вул. Саратовська, 17, кв. 196;
2. Буркова Івана Михайловича, який мешкає у м. Києві, вул. Щербакова, 91, кв. 13,
та конвою - міліціонерів Патика В. О. та Остапчука К. Р., керуючись статтями 127, 194 та 195 КПК України, провів відтворення обстановки та обставин події, які відображені у протоколі допиту обвинуваченого Рогоденка П. К. від 9 квітня 2006 р. у кримінальній справі № 12-248.
Перед початком відтворення обстановки та обставин події його учасникам роз'яснено, що вони мають право робити зауваження, які підлягають занесенню до протоколу, а понятим Горшкову Д. К. та Буркову І. М., крім цього, роз'яснено, що згідно із ст. 127 КПК України вони зобов'язані засвідчити факт, зміст та результати відтворення обстановки й обставин події.
Метою відтворення обстановки та обставин події є перевірка достовірності показань обвинуваченого Рогоденка П. К. про те, що він з метою крадіжки державного майна, приблизно о другій годині ночі, 28 березня 2006 р., без сторонньої допомоги, через отвір у стінці підвалу, проник до складського приміщення магазину № 29 «Госптовари», який розташований за адресою: вул. Щербакова, 24 у м. Києві, звідки вчинив крадіжку державного майна на загальну суму 17 000 гри.
З пропозицією слідчого відтворити обстановку й обставини події - показати, як саме він проник до складського приміщення магазину № 29, обвинувачений Рогоденко П. К. погодився.
Після цього обвинувачений Рогоденко П. К., поняті, слідчий, адвокат та міліціонери Патик В. О. і Остапчук К. Р. сіли в автобус марки «ГАЗ-652» з державним номерним знаком 25-45 КІМ, яким керував міліціонер-водій Скиба П. Г.
Обвинувачений Рогоденко П. К. попросив водія відвезти учасників відтворення обстановки й обставин події до магазину № 29 «Госптовари».
Від Шевченківського РУ ГУ МВС України у м. Києві, яке знаходиться в будинку на вул. Баумана, 4, учасники відтворення обстановки і обставин події вказаним вище автобусом виїхали на вул. Естонську і повернули ліворуч. По вул. Естонській проїхали до перехрестя з вул. Щербакова. На вул. Щербакова повернули праворуч і поїхали у напрямку вул. Стеценка. Поблизу будинку № 24, вул. Щербакова міліціонер-водій Скиба П. Г. на прохання обвинуваченого Рогоденка П. К. зупинив автобус. Коли всі учасники відтворення обстановки й обставин події вийшли із автобуса, обвинувачений Рогоденко П. К. показав на будинок № 24, на першому по-