міліції |
Підпис (Соловей А. А.)
Зразок обвинувального висновку
«ЗАТВЕРДЖУЮ»
Прокурор Шевченківського району
м. Києва старший радник юстиції
Петров К. П.
«__ » травня 2006 р.
ОБВИНУВАЛЬНИЙ ВИСНОВОК
по кримінальній справі № 12-2449 за обвинуваченням Баранова Володимира Миколайовича, Трохименка Дмитра Олександровича та Колотова Григорія Леонідовича у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України
Цю кримінальну справу порушено 24 березня 2006 р. слідчим відділом Шевченківського РУ ГУ МВС України у м. Києві.
Приводом до порушення кримінальної справи стало повідомлення гр. Шевченко Н. Г. про відкрите заволодіння грошима гр. Дідика Д. В.
Підставою до ЇЇ порушення стала наявність складу злочину у діях гр. Баранова В. М., Трохименка Д. О. та Колотова Г. Л.
Проведеним по кримінальній справі досудовим слідством встановлено:
23 березня 2006 р. близько 13-ї години неповнолітні Баранов В. М., Трохименко Д. О. та Колотов Г. Л. приїхали на станцію метро «Берестейська» у м. Києві. Прогулюючись, вони підійшли до зупинки трамваю маршруту № 14, що на вул. Табірній, 46/48. Перебуваючи на зупинці трамваю, вони побачили кількох людей, які стояли поблизу пункту обміну валют, розташованого поруч із зупинкою.
Баранов В. М., який мав при собі купюру в 1 дол. США, запропонував Трохименкові Д. О. та Колотову Г. Л. заволодіти грошима когось із людей, що стояли поблизу пункту обміну валют. Трохименко та Колотов з цією пропозицією погодились. Вони розподілили ролі кожного з них у вчиненні злочину, згідно з цим Баранов В. М. повинен підійти до пункту обміну валют, імітуючи намір придбати валюту у когось із громадян, що стоять біля пункту. За умови, що йому передадуть для огляду валюту, Трохименко Д. О. та Колотов Г. Л. повинні були підійти до нього, і, відволікаючи увагу громадянина, який передасть валюту Баранову В. М., пригрозити Бара-
нову В. М., щоб той пішов звідти. Баранов В. М., користуючись цим, повинен був віддати громадянинові замість переданої йому валюти 1 дол. США, що був у нього. Після цього вони домовились розбігтися у різні боки. Таким чином, узгодивши свої дії, вони приступили до реалізації задуманого злочину.
Баранов В. М. підійшов до пункту обміну валют і запитав у громадян, що стояли там, чи зможе хто продати йому валюту. До нього звернувся громадянин Дідик Д. В. і попросив обміняти йому 20 дол. США на 10 дол. США і на 50 грн. згідно з комерційним курсом. Баранов В. М. погодився і попросив Дідика Д. В. передати йому купюру в 20 дол. США для огляду. Дідик Д. В. передав йому купюру, і коли Баранов В. М. почав її розглядати, до них підійшли Трохимен-ко Д. О. та Колотов Г. Л. Вони відразу ж почали проганяти Баранова В. М., мотивуючи свої дії тим, що той знову вештається біля цього пункту обміну валют, і погрожували, що поб'ють його, якщо він ще раз з'явиться у цьому місці. Останній почав відходити від них, а потім, використовуючи збентеження, яке виникло у Дідика Д. В. внаслідок цього конфлікту, віддав останньому свою купюру вартістю в один долар США і побіг у напрямку станції метро «Берестейська». Слідом за ним побігли Трохименко Д. О. та Колотов Г. Л.
Дідик Д. В., побачивши, що замість купюри у 20 дол. США йому повернули купюру лише в один долар США, зрозумів, що хлопці діяли узгоджено, почав переслідувати їх та кричати, щоб йому повернули гроші.
Баранов В. М. відчув, що втекти від Дідика Д. В. не зможе, передав 20 дол. США Трохименкові Д. О., а сам залишився з Колото-вим Г. Л. Біля входу у підземний перехід, що веде до станції метро «Берестейська», їх наздогнав Дідик Д. В. і почав вимагати від них повернення валюти. В цей час гр. Шевченко А. Г., знайома Дідика Д. В., звернулась за допомогою до працівників міліції, які несли службу на станції метро «Берестейська». Працівниками міліції Баранов В. М. та Колотов Г. Л. були затримані і відправлені до районного управління міліції, а через 50 хв був затриманий і Трохименко Д. О., у якого під час обшуку знайдені та вилучені 20 дол. США і повернуті за належністю.
Оскільки дії Баранова В. М., Трохименка Д. О. та Колотова Г. Л. щодо заволодіння валютою шляхом обману під час вчинення злочину переросли у відкриті, їх слід кваліфікувати як грабіж.
Допитаний як обвинувачений Баранов Володимир Миколайович у пред'явленому йому обвинуваченні у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України, свою вину визнав повністю і показав, що
23 березня 2006 р. близько 10-ї години на пр. Маяковського у м. Києві зустрівся зі своїми друзями Трохименком Д. О. та Колото-вим Ґ. Л., і вони вирішили прогулятись містом. Спочатку приїхали на станцію метро «Петрівка», а близько 13-ї години - на «Берестейську». Вийшли з метро, пройшли до зупинки трамваю маршруту № 14 на вул. Табірній, 46/48. Поруч із зупинкою був пункт з обміну валюти, біля якого стояли люди.
При собі він мав купюру в один долар США. Йому спало на думку шляхом обману заволодіти валютою когось із цих людей. Він запропонував Трохименку Д. О. та Колотову Г. Л. взяти участь у вчиненні цього злочину. Вислухавши його, останні на цю пропозицією погодились. Після цього вони розподілили ролі, згідно з якими він повинен підійти до цих людей, попросити продати йому валюту. Якщо хтось з них погодиться продати йому валюту, він почне ЇЇ розглядати, що буде сигналом для подальших дій Трохименка Д. О. та Колотова Г. Л. Останні підійдуть до нього і будуть проганяти його від пункту обміну валюти, погрожувати побити його, якщо він ще хоч раз з'явиться там. Він, користуючись цією ситуацією, віддасть громадянинові замість одержаної від нього валюти свою купюру в один долар США і разом з Трохименком Д. О. та Колото-вим Г. Л. втечуть звідти.
Після цього він підійшов до людей, що стояли поблизу обмінного пункту валюти, і попросив продати йому валюту - долари США. До нього звернувся громадянин, як йому стало відомо в райуправ-лінні міліції - Дідик Д. В., і запропонував купити у нього 10 доларів США. Він погодився і на його прохання Дідик Д. В. передав йому купюру у 20 дол. США з умовою, що він поверне йому купюру в 10 дол. США і купить 10 дол. США за 50 грн. Розглядаючи передану йому купюру у 20 дол. США, він подав знак Трохименку Д. О. і Колотову Г. Л. Останні відразу ж підійшли до нього і, як було між ними домовлено, почали проганяти його і погрожувати, що поб'ють його, якщо він ще хоч раз з'явиться поблизу цього пункту обміну валют.
Скористатись розгубленістю, яка виникла у Дідика Д. В. від дій Трохименка Д. О. та Колотова Г. Л., він віддав йому свою купюру вартістю в один долар США, а з його купюрою побіг в напрямку станції метро «Берестейська». Втікаючи, чув, як кричав Дідик Д. В., щоб вони віддали його валюту. Він озирнувся і побачив, що Дідик Д. В. наздоганяє його. Зрозумівши, що не втече, він передав Трохименку Д. О. 20 дол. США, які належали Дідику Д. В., і той побіг у метро, а його та Колотова затримав Дідик Д. В.
Через кілька хвилин до них підійшли працівники міліції і доставили їх до Шевченківського районного управління міліції.
(а. с. 43-46)
Допитаний як обвинувачений Трохименко Дмитро Олександрович в пред'явленому йому обвинуваченні у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України, вину визнав повністю і показав, що 23 березня 2006 р. о 10-й годині ранку на пр. Маяковського в м. Києві він зустрівся зі своїми друзями Барановим В. М. та Коло-товим Г. Л., щоб прогулятись по місту Києву. Біля 13-ї години вони приїхали на станцію метро «Берестейська», а потім пішли до зупинки трамваю маршруту № 14 на вул. Табірній, 46/48, щоб проїхати трамваєм до Лук'янівського ринку. Поруч із зупинкою розташувався пункт обміну валют, біля якого стояли люди. Баранов В. М. запропонував йому та Колотову Г. Л. заволодіти грошима когось із цих людей. Він та Колотов Г. Л. погодились з цією пропозицією, і всі разом продумали план вчинення злочину.
Згідно з планом, Баранов В. М. підходив до людей поблизу пункту обміну валюти і просив їх продати валюту. У позитивному випадку він повинен був оглядати купюри, що було сигналом до дій його та Колотова Г. Л. Побачивши цей сигнал, вони повинні були підійти до громадянина та Баранова В. М. і, погрожуючи Баранову В. М. розправою, прогнати його від пункту обміну валюти. Користуючись ситуацією, яка виникне, Баранов В. М. віддавав громадянину замість одержаної від нього валюти один долар США, який був у нього, і вони всі тікали звідти.
Узгодивши таким чином свої дії, Баранов В. М. підійшов до людей поблизу пункту обміну валют і почав розмовляти з одним чоловіком. Змісту розмови вони не чули, а коли побачили, що чоловік віддав Баранову В. М. якусь купюру і той почав розглядати її, підійшли до них і стали проганяти Баранова В. М. від цього пункту обміну валют, погрожуючи, що поб'ють його, якщо він ще хоч раз з'явиться тут. Баранов В. М. почав відступати, а потім віддав тому чоловікові свою купюру вартістю в один долар США і побіг у напрямку станції метро «Берестейська». Слідом за ним побігли він та Колотов Г. Л.