Наукове дослідження інформаційного забезпечення web – сайту вищого навчального закладу України
Сьогодні набуває актуальності проблема інформаційного забезпечення web– сайту вищого навчального закладу України забезпеченням наукової діяльності. Основою інформаційної підтримки інноваційних процесів є структуровані інформаційно-освітні ресурси (портали) і сучасні інформаційно-комунікаційні технології, що забезпечують ефективне використання учасниками інноваційних процесів цих інформаційно-освітніх ресурсів.
На теперішній час задовольнити потребу в інформації більшості викладачів, студентів, а також іншого населення може тільки інформаційно-освітній портал – найбільший збірник інформаційних носіїв, який справляє могутній вплив на хід суспільних процесів в інтелектуальному, духовному сенсі. Перед ним поставлено завдання кардинального вдосконалення інформаційного забезпечення для розвитку суспільства та державотворчих процесів в Україні, що передбачає, зокрема, досягнення якісно нового рівня обслуговування вчених і спеціалістів на основі традиційних і новітніх інформаційних продуктів та послуг.
Для підвищення рівня інформаційного забезпечення вчених і спеціалістів потрібні нові інноваційні підходи. Сьогодні очевидно, що найбільш ефективно ця задача розв'язується шляхом створення великих інформаційно-освітніх порталів на базі інформаційних інтернет-ресурсів традиційних web– сайтів вищих навчальних закладів України.
Оскільки ж однією з основних функцій є формування цілісного зібрання всіх вітчизняних і науково та соціально значущих зарубіжних документів на будь-яких носіях інформації, то нагальною потребою є здійснення комплексу радикальних заходів спрямованих на комплектування інформаційних порталів з урахуванням пріоритетних напрямів інноваційної діяльності.
Великі інформаційно-освітні портали створюють у себе бази даних з визначених стратегічних пріоритетних напрямів, в яких відображалася б оглядова інформація. Найбільш досконалою формою інформаційного забезпечення діяльності структурних підрозділів вищих навчальних закладів є підготовка аналітичних оглядів результатів наукових дослідів на основі аналітико-синтетичної обробки джерел інформації.
Оглядова інформація допоможе науковцям орієнтуватися в потоці публікацій. При цьому відбір необхідних документів має проводитися самим вченим у відповідності з його науковими потребами.
Можливість оперативного отримання необхідної інформації з інформаційно-освітніх порталів відноситься студентами, викладачами, вченими до однієї з необхідних умов успішного розвитку наукової творчості. За кордоном, як правило, наукова інформація, а зокрема, періодичні видання та журнали, розміщуються на спеціалізованих web– сайтах: тематичних порталах і службах інформування про періодику, таких як Ulrich'sInternationalPeriodicalsDirectory (http://www.ulrichsweb.com), Publist (http://www.publist.com), Periodicals (http://periodicals.net) та інших. Звернувшись до спеціалізованих web– сайтів, користувач відразу отримує важливу інформацію: чи є журнал, який його цікавить в Internet, в якому об'ємі там представлений потрібний матеріал, за який період і на яких умовах (безкоштовно чи за окрему плату).
Тому при вивченні питань наукового дослідження інформаційного забезпечення web – сайту вищих навчальних закладів України пріоритетних напрямів інноваційної діяльності необхідно враховувати позитивний досвід накопичений в цій області в нашій країні та за її межами.