ства, у межах сум зроблених ними вкладів та не беруть участі в діяльності товариства.
Управління справами командитного товариства здійснюють тільки учасники з повною відповідальністю в порядку, встановленому для повного товариства.
Найменування командитного товариства має містити імена (найменування) всіх повних учасників, слова "коман-дитне товариство" або містити ім'я (найменування) хоча б одного повного учасника з доданням слів "і компанія", а також слова "командитне товариство". Якщо до найменування командитного товариства включено ім'я вкладника, такий вкладник стає повним учасником товариства. До командитного товариства застосовують положення про повне товариство.
Командитне товариство створюється і діє на підставі засновницького договору, який підписують усі повні учасники. Засновницький договір, крім відомостей, передбачених ст. 88 Цивільного кодексу України, має містити такі відомості: про склад складеного капіталу товариства; розмір та порядок зміни часток кожного з повних учасників у складеному капіталі; сукупний розмір вкладів вкладників. Сукупний розмір вкладів вкладників не повинен перевищувати 50 % складеного капіталу повного товариства.
Товариством з обмеженою відповідальністю визнається засноване однією або кількома особами товариство, статутний капітал якого поділений на частки визначених установчим документом розмірів. Максимальна кількість учасників товариства з обмеженою відповідальністю встановлюється законом. При перевищенні цієї кількості товариство з обмеженою відповідальністю підлягає перетворенню на акціонерне товариство протягом року, а із закінченням цього строку — ліквідації у судовому порядку, якщо кількість його учасників не зменшиться до встановленої межі.
У разі необхідності визначити взаємовідносини між собою особи, що засновують товариство з обмеженою відповідальністю, укладають письмовий договір. Договір про заснування товариства з обмеженою відповідальністю не є установчим документом. Установчим документом товариства з обмеженою відповідальністю є статут. Статутний капітал цього товариства складається з вартості вкладів його учасників.
Статут товариства з обмеженою відповідальністю крім відомостей, передбачених ст. 88 Цивільного кодексу України, має містити відомості: про розмір статутного капіталу, з визначенням частки кожного учасника; склад та компетенцію органів управління і порядок прийняття ними рішень; розмір і порядок формування резервного форду; порядок передання (переходу) часток у статутному фонді.
Товариством з додатковою відповідальністю визнається засноване однією або кількома особами товариство, статутний капітал якого поділений на частки, розмір яких визначений статутом. Учасники цього товариства несуть субсидіарну відповідальність за його зобов'язаннями своїм майном в однаковому для всіх розмірі, кратному до вартості внесених ними вкладів, який визначається статутом. До товариства з додатковою відповідальністю застосовують правила Цивільного кодексу України про товариства з обмеженою відповідальністю — якщо інше не передбачено установчими документами товариства.
Акціонерним визнається товариство, статутний капітал якого поділений на певне число акцій; кожний учасник несе відповідальність за зобов'язаннями товариства лише у межах належних цьому учаснику акцій.
Воно може бути створено юридичними та (або) фізичними особами, а також може бути створене однією особою чи може складатися з однієї особи у разі придбання одним акціонером усіх акцій товариства. Установчим документом акціонерного товариства є його статут. Статутний капітал товариства визначає мінімальний розмір майна товариства, який гарантує інтереси його кредиторів. Він не може бути меншим, ніж розмір, передбачений законом.
Статут акціонерного товариства має містити відомості про розмір статутного капіталу, умови про категорії акцій, що випускаються товариством, про номінальну вартість і кількість їх, про права акціонерів, про склад і компетенцію органів управління товариством і про порядок ухвалення ними рішень, у тому числі з питань, рішення щодо яких приймається кваліфікованою більшістю голосів.
Який зміст статуту товариства з обмеженою відповідальністю ?
Установчим документом товариства з обмеженою відповідальністю є затверджений учасниками статут, зміст якого може бути таким.
Зразок статуту товариства з обмеженою відповідальністю
Статут затверджений Зареєстровано виконкомом Рішенням зборів Учасників Правобережної районної ради Товариства з обмеженою М.Дніпропетровська відповідальністю "Регул" Розпорядження Л6__ Протокол ЛС° 1 від 20 серпня 200_ р. "_" _200_р.
Голова виконкому __ Терещенко В.В.
СТАТУТ
ТОВАРИСТВА 3 ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕГУЛ"
1. Загальні положення
1.1. Товариство з обмеженою відповідальністю "Регул", надалі — "Товариство", створене відповідно до установчого договору про утворення спільної часткової власності у формі господарського товариства як суб'єкта підприємницької діяльності, на підставі Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України та Закону України "Про господарські товариства".
1.2. Цим Статутом регулюються правовідносини учасників спільної часткової власності, форми і засоби господарської діяльності, порядок формування його майна, розподілу прибутків, відшкодування збитків, а також інші питання діяльності Товариства.
З дня державної реєстрації Товариство набуває прав юридичної особи, веде власний баланс, відкриває розрахунковий та інші необхідні рахунки в банках, одержує власну печатку й штамп, а також має інші необхідні для здійснення статутної діяльності атрибути.
1.3. Учасниками Товариства є:
— Филимонов Филимон Филимонович, що мешкає за адресою м. Дніпропетровськ, вул. Правди, 6.
— Сидоров Сидір Сидорович, що мешкає за адресою м. Дніпропетровськ, вул. Довженка, 1.
— Федоров Федір Федорович, що мешкає за адресою м. Дніпропетровськ, вул. Довженка, 9.
— Шевченко Тарас Петрович, що мешкає за адресою м. Дніпропетровськ, вул. Дніпровська, 3.
— Петров Петро Петрович, що мешкає за адресою м. Дніпропетровськ, вул. Леніна, 5.
1.4. Юридична адреса товариства: 491111, Дніпропетровськ, вул. Гагаріна, 11.
1.5. Метою утворення Товариства є об'єднання фінансових засобів учасників для здійснення підприємницької діяльності у комерційній та виробничій сферах.
1.6. Предмет діяльності Товариства:
— виробництво будівельних матеріалів та конструкцій;
— промислове і цивільне будівництво;
— виробництво та переробка сільськогосподарської продукції;
— оптова і роздрібна торгівля, комісійні, представницькі, постачальницько-збутові послуги на ринку товарів народного споживання, продукції виробничо-технічного призначення, сільськогосподарської продукції та сировинних ресурсів (включно нафтопродуктів);
— організація підприємств громадського харчування;
— рекламно-інформаційна діяльність.
Види діяльності, які потребують спеціального дозволу, здійснюються Товариством після одержання відповідних ліцензій.
2. Статутний фонд, майно Товариства, планування і фінанси
2.1. Статутний фонд Товариства, визначений відповідно до Установчого договору, становить 20 000 грн і включає такі внески учасників Товариства:
— Филимонов Ф.Ф. — 4000 — 20 % статутного фонду;
— Сидоров С.С. — 4000 — 20 % статутного фонду;
— Федоров Ф.Ф. — 4000 — 20 % статутного фонду;
— Шевченко Т.П. — 4000 — 20 % статутного фонду;
— Петров П.П. — 4000 — 20 % статутного фонду. Не пізніше ніж за три дні до реєстрації Товариства кожний з Учасників зобов'язаний внести на тимчасовий рахунок Товариства ЗО % свого внеску (вкладу).Частина, яка залишилась, вноситься на рахунок Товариства протягом року з дня реєстрації. На повний вклад учасника Товариства видається свідоцтво, що є цінним папером.
2.2. Порядок збільшення статутного фонду, а також правовідносини, пов'язані з виділом частки (внеску) учасника та правона-ступництвом (спадкоємством), регулюються Установчим договором.
2.3. Джерелами формування основних засобів та обігових коштів Товариства, поряд з внесками, є:
— прибуток від господарської діяльності;
— прибуток від придбаних цінних паперів, дивіденди з інших джерел;
— кредити;
— інші, незаборонені законом джерела.
2.4. На основі власного майна Товариство, згідно з рішеннями зборів учасників, має право:
— засновувати філії, представництва та інші підрозділи;
— брати участь в інвестиційній діяльності шляхом входження в інші господарські товариства чи утворення дочірніх підприємств;
— входити в асоціації та інші об'єднання підприємств;
— здійснювати усі види не заборонених законом правочинів;
— набувати, відчужувати, брати та здавати в оренду майно;
— одержувати патенти (свідоцтва) на об'єкти промислової (інтелектуальної) власності і авторського права;
— купувати акції та інші цінні папери з додержанням законодавства про цінні папери.
2.5. Зборами учасників Товариства визначаються види, розмір, порядок створення та використання фондів. Поряд зі Статутним, обов'язковими є резервний фонд і фонд дивідендів.
2.6. Резервний фонд створюється у розмірі 25 % статутного фонду. Відрахування до резервного фонду здійснюється щороку в розмірі 5 % чистого прибутку Товариства до повного його формування.
2.7. Фонд дивідендів створюється шляхом відрахування частини чистого прибутку у розмірах, що визначаються зборами учасників залежно від результатів господарської діяльності.
2.8. Порядок формування та використання фондів Товариства встановлюється окремими Положеннями про фонди, що затверджуються зборами учасників Товариства.