Мир Знаний

Яким чином захистити своє репродуктивне здоров я

Практична робота № 3

«Яким чином захистити своє репродуктивне здоров’я»

Охорона репродуктивного здоров'я представляє собою сукупність факторів, методів, процедур і послуг, які надають підтримку репродуктивного здоров'я і сприяють добробуту сім'ї або окремої людини шляхом профілактики та вирішення проблем, пов'язаних з репродуктивною функцією. У сучасних умовах, що характеризуються високим рівнем захворюваності та загальної смертності населення, зниженням народжуваності і погіршенням здоров'я дітей, проблеми охорони репродуктивного здоров'я населення набувають особливої значущості. Так, за даними білоруського педагога І.А.Мельничук, «тенденція погіршення здоров'я молоді, зокрема репродуктивного, в останні роки прийняла стійкий характер».Серед найважливіших проблем репродуктивного здоров'я в нашій країні виділяють захворювання репродуктивної сфери, інфекційні хвороби, що передаються статевим шляхом (у тому числі ВІЛ / СНІД), не виношування вагітності і безпліддя. Щоб захистити своє репродуктивне здоров’я людина повинна мати потрібні знання що до того як можна заразитися, бути обережною, проходити повірку стану свого репродуктивного здоров’я. Треба дотримуватися правил гігієни. Волоссяпотрібно мити не зарозкладом, а за необхідності. Прицьому добре обполіскувати їх водою з оцтом, відваромромашки або кропиви. Дуже корисний масаж голови. Можнаробити його перед кожним миттям. Не лінуйтеся розчісувативолосся вранці і ввечері.
Одяг повинен відповідати кліматичним умовам середовищапроживання людини, характеру його роботи, мати крій, неутруднює кровообіг і дихання (тобто повинна бути достатньовільної), легко очищатися від пилу і бруду.Головні убори також повинні відповідати гігієнічним вимогам:бути легкими і не бути тісними, щоб не порушувати кровообігуголови. Для холодноїпори оптимальні головні убори знатурального хутра, а для літнього періоду - з легких, світлих імалотеплопроводних матеріалів.Взуття краще мати з натуральної шкіри: вона не боїться вологи,добре утримує тепло і забезпечує хорошу вентиляцію стопи.Покрий взуття повинен повністю враховуватианатомо-фізіологічні особливості стопи.

«Вплив чинників ризику на репродуктивне здоров’я»

КУРІННЯ
Куріння призводить до занадто серйозним (а іноді і смертельним) наслідків для здоров'я людини. Палаюча сигарета є як би унікальною хімічною фабрикою, що виробляє більше 4000 різних сполук, в тому числі понад 40 канцерогенних речовин (викликають розвиток злоякісних пухлин). Найбільш отруйним для організму є нікотин - алкалоїд листя тютюну, що представляє собою маслянисту безбарвну або світло-жовту рідину пекучого смаку, з неприємним запахом. У зв'язку з швидким звиканням організму до нікотину гострі отруєння цією отрутою при палінні зустрічаються відносно рідко. Отруєння нікотином, як правило, спостерігаються при перших спробах куріння. Куріння є одним з варіантів наркоманії, тому що викликає звикання або навіть хворобливу пристрасть. Негативний вплив нікотину на репродуктивну систему жінки і чоловіки Куріння руйнує здоров'я людей, негативно впливає на всі органи і системи, у тому числі завдає непоправної шкоди репродуктивної системі чоловіка і жінки. Доведено, що нікотин знижує статевий потяг, негативно впливає на процес дозрівання статевих клітин і на внутрішньоутробний розвиток плода. Якщо вагітна жінка палить, то отрута надходить через плаценту в плід, насичуючи його органи і тканини. Так як печінка у плода ще не сформована і не може впоратися із вступниками отрутами, організм дитини їх «акумулює». Куріння знижує рівень гемоглобіну в крові, тому мати і дитя відчувають «кисневе голодування». Терплячи біля себе курців, жінка дозволяє отруювати і себе, і свого майбутнього дитини.Частіше за все піддається руйнівному впливу нервова система плода. Крім того, доведено, що викидні і вроджені каліцтва у дітей зустрічаються у 2 рази частіше, якщо їх матері курили.
АЛКОГОЛІЗМ
Вживання алкоголю - явище, пов'язане з такими соціальними категоріями, як традиції та звичаї, з одного боку, і громадська думка і мода - з іншого. Споживання алкоголю в певні історичні часи приймало різні форми: релігійний обряд, метод лікування, елемент людської «культури». Тисячолітня алкогольна практика перетворилася на звичай. На відміну від моди звичай діє більш тривалий час. Ставши звичаєм і модою, алкоголізація традиційно передається з покоління в покоління. Найтривожніше полягає в тому, що зміцнилися поблажливе ставлення до помірного споживання спиртного призвело до значного збільшення споживання алкоголю жінками та молоддю, чий організм особливо чутливий до дії алкоголю. Необхідно пам'ятати про те, що чим раніше підліток починає вживати алкогольні напої, тим більша ймовірність того, що він стане хронічним алкоголіком. Кожен другий хронічний алкоголік почав цей шлях ще до 14 років.

Практична робота № 4

«Інвалідність пов’язана з військовими діями»

Військові інваліди-військовослужбовці, нездатні більше служити за станом здоров'я.Ще в давнину державою приймалися різноманітні заходи для піклування військових інвалідів (військовослужбовців, нездатних більше служити за станом здоров'я). Особливо широкий розвиток ці заходи отримали з епохи установи постійних армій. При тривалих термінах служби, а тим більше при службі на все життя, безстроковою, коли надходив на службу поривав всякі зв'язки з родиною і зі своїм станом, питання про піклування нездатних залишатися в лавах армії мав величезне значення.
У Древній Греції військові інваліди разом з їх сім'ями утримувалися за рахунок республік. У Стародавньому Римі інвалідам давали земельні ділянки і призначали на їх користь частину здобичі, а згодом грошове утримання. У Середні століття обов'язок піклування військових інвалідів у Франції і в Англії була покладена на монастирі. В Іспанії, а потім в Англії і Голландії ще в Середні століття почали призначати військовим інвалідам пенсії та одноразові допомоги.З XVI століття у Франції за піклування інвалідів держава платила посібники монастирям. Але після заснування Будинку інвалідів у Парижі (Hôtel des invalides) видача посібників монастирям була припинена.
Після наполеонівських війн у Франції, а за її прикладом і в інших європейських державах, з'явилися особливі інвалідні роти, в які призначалися зробилися нездатними до військової служби нижні чини. Вони були розміщені в різних містах і служили почасти місцями піклування поранених, покалічених, немічних і хворих нижніх чинів, а почасти також військовими частинами, виконували різноманітні обов'язки внутрішньої служби. У Пруссії в 1887 р. залишалося ще 6 інвалідних рот, на 100-120 чоловік кожна, і одна палацова гвардійська інвалідний рота.
У Росії указом 3 травня 1720 Петро I звелів всіх офіцерів і нижніх чинів, які виявляться нездатними до служби за ранами, каліцтвами або старістю, визначати на проживання в Монастир і богадільні і видавати їм довічно зміст по гарнізонним окладів.Катерина II в 1764 році визначила надалі інвалідів в монастирі не поміщати, а вводити їх на проживання в особливо вказані міста. Вони отримували платню з особливих окладів і в перший час по запровадженні також квартири з відведення в натурі - офіцери протягом перших 3 років, а нижні чини протягом 6 років.Потім у самому кінці XVIII століття при гарнізонних батальйонах утворені були інвалідні роти. У 1811 р. всі інваліди були розділені на три розряди: рухливих, службовців та неслужащіх, або які можуть. Інваліди кожного розряду утворювали особливі команди, що знаходилися в підпорядкуванні командирів батальйонів внутрішньої варти. Команди службовців та неслужащіх інвалідів (останні в 1823 р. були розформовані) знаходилися у всіх повітових містах. Рухливі інвалідні роти, спочатку призначені були для служби при госпіталях, але згодом стали засновуватися також у відомствах палацовому, провіантському, комісаріатської, гірському та інших, у фортецях і при округах військових поселень. До 1856 р. всього інвалідних команд було: гвардійських інвалідних рот - 15, рухливих інвалідних рот різних відомств і найменувань - 104 1 / 4 (у тому числі 5 соляних), повітових інвалідних команд - 564 і етапних - 296.

«Основи здоров’я»

Практична робота

№ 3,4

Иванюк Нина

Учениця 9 –Б класу

Миколаївської гімназії № 4