Смекни!
smekni.com

Характеристика веб-браузерів (стр. 3 из 7)

Opera

Браузер Opera - головний конкурент Internet Explorer. Браузер Opera написаний з чистого аркуша на мові С++ і не використовує коду, заснованого на NCSA Mosaic.

З незрозумілих для більшості користувачів рунета причин, Opera займає лише п’яте місце в рейтингу популярності браузерів - його частка в світі на даний момент становить 2,35%, у той час як в Росії і країнах СНД цей браузер використовують від 25 до 40% користувачів. Також дуже сильні позиції Opera на ринку мобільних пристроїв. Браузер працює практично на всіх сучасних операційних системах - Windows, Linux, Mac і т.д.

Компанія виробник Opera Software називає свій продукт не інакше як "найшвидший браузер на Землі". Перевірки, проведені ще на 9-й версії браузера встановили, що Opera швидше за своїх конкурентів в чотирьох із семи тестів на Windows і Mac і в трьох з семи на Linux. Основною перевагою Opera є швидкість роботи з скриптами JavaScript. Версія Opera 10.50 використовує двигун Opera Presto 2.5 для промальовування веб-сторінок, який є одним з найшвидших серед існуючих на даний момент. А функція Opera-Turbo забезпечує високу швидкість завантаження веб-сторінок навіть при повільному з’єднанні інтернет.

Розглянемо деякі версії цього браузера:

Opera 5

Головними перевагами Opera вважаються компактність, швидкодія і доступність її для не-Windows платформ (Linux, BeOS, Mac і т.д.). Дистрибутив Опери справді невеликий (трохи більше 2 Мб без підтримки Java-аплетів).

Одна з відмінностей нового браузера від інших - це можливість відкривати нове вікно документа (тобто веб-сторінку) без створення копії всієї програми. Здавалося б, це - очевидний плюс завдяки економії системних ресурсів. Але тепер для перемикання між відкритими вікнами на екрані доведеться тримати ще одну панель з їх переліком, подібну стандартній панелі завдань в Windows (в ній тепер незалежно від кількості відкритих в Opera вікон висвічується тільки одне).

Тепер про швидкість: у середньому сторінки завантажуються відсотків на 20-30 швидше, ніж в IE 5.5 Бездоганно працює і кнопка Back - попередня сторінка з'являється миттєво. Причому можливий перехід і на кілька сторінок тому. Java-скрипти виконуються скрізь коректно. Під час завантаження сторінки можна бачити деякі цікаві дані, наприклад, скільки на ній додано/знайдено картинок, швидкість і час завантаження.

Переваги:

невеликий обсяг дистрибутива - 2 Мб (без підтримки Java-аплетів);

висока швидкість роботи та завантаження веб-сторінок;

все-в-одному: браузер, mailer, news-reader, icq-клієнт;

завантаження файлів з можливістю докачки;

підтримка 128-бітного шифрування;

безліч корисних функцій і налаштувань.

Недоліки:

погана підтримка російської мови (тільки кодування win1251);

незручний інтерфейс;

досить слабкі додаткові програми, особливо news-reader;

програма вимагає реєстрації (39 $), без неї на екрані присутній банер;

Opera 6.05

Програма має зручний інтерфейс, високу швидкість завантаження сторінок, малий розмір, надійність і мінімальні вимоги до системних ресурсів. Версія 6.05 успадкувала всі ці особливості попередніх розробок і ще більше збільшила швидкість завантаження Web-сторінок, що підтверджується не тільки запевненнями розробників, але і результатами тестування, проведеними в лабораторіях World Wide Web Consortium. Розмір Opera 6.05 складає всього 3,2 Мбайт (або 10,7 Мбайт в тому випадку якщо ви встановите версію з підтримкою Java).

Варто особливо відзначити і високу надійність цієї програми. Opera 6.05 підтримує як багатодокументний інтерфейс MDI (Multiple Document Interface), в якому нові web-сторінки завантажуються в основне вікно браузера, а перемикання між ними здійснюється за допомогою закладок, так і одновіконний інтерфейс SDI (Single Document Interface), аналогічний інтерфейсу Internet Explorer і Netscape Navigator, в якому нові Web-сторінки завантажуються у нововиявлених вікнах. При першому запуску програма запропонує користувачу вибрати той чи інший варіант. Opera дозволяє відображати отриману Web-сторінку в зручному для користувача вигляді. Якщо вихідний текст написаний дрібним шрифтом, незвичним на темному тлі, користувач Opera має можливість перетворити текст в зручну для нього форму. Крім того браузер підтримує масштабування будь-якої Web-сторінки або картинки. У попередніх версіях Opera виникали проблеми з відображенням кирилиці. Нова версія підтримує кодування Unicode, і проблем з кодуваннями практично не виникає.

На жаль, коли мова заходить про мультимедіа, Opera 6.05 програє своїм конкурентам. Наприклад, щоб Opera підтримувала RealAudio або QuickTime, буде потрібна установка Netscape Navigator. До того ж Opera не підтримує Windows Media Player. Як і в будь-якому браузері, в Opera вбудовані поштова програма, новини та IM клієнт.

Opera 7

У силу конкуренції на ринку браузерів в Opera були впроваджені останні передові технології. Серед основних можливостей: блокування спливаючих вікон, вбудований пошук (Integrated Search), наданий пошуковою системою Google, підтримка користувацького оформлення - скінів (Skins); вбудована підтримка пошти (E-mail with RSS Newsfeed) - POP/IMAP протоколи, стрічки новин, списки розсилки, RSS канали; відкриття нової сторінки в новій закладці - табі (Tabbed Browsing) - дозволяє переходити через сторінки в рамках одного вікна браузера; захист від шпигунських та рекламних програм, вірусів і інших програм, здатних атакувати ваш комп'ютер (Advanced Security); підтримка IRC чатів (IRC Chat), дозволяє спілкуватися та обмінюватися файлами в мережі.

До недоліків можна віднести лише те, що в безкоштовній версії показуються рекламні блоки.

Opera 8.50

Opera 8.50 - багатофункціональний Інтернет-комбайн, що включає в себе, крім браузера, поштовий клієнт, IRC-клієнт і клієнт для читання RSS-новин.

Унікальні можливості:

перемикач "підігнати до ширини вікна" ("fit to window width") - дуже корисна функція, що дозволяє так відобразити сторінку, щоб вона містилася по ширині поточного вікна; ця функція орієнтована на власників мобільних пристроїв (до речі, для них передбачено швидке перемикання в режим "маленької сторінки" - Shift + F11);

перемикач відображення картинок на сторінці - показувати/ не показувати/ показувати тільки з кешу. Цю функцію оцінять власники низькошвидкісних підключень або ті, хто вважає за краще економити на трафіку;

кнопка "Голос" - включення голосових функцій; для використання потрібно спочатку докачати необхідні компоненти (близько 10 Мб);

менеджер нотаток - унікальна серед браузерів функція, що дозволяє вести нотатки і прив'язувати їх до переглянутих сторінок; є можливість пересилки нотаток електронною поштою;

менеджер сесій - дозволяє відкривати або видаляти існуючі сесії; створювати сесії можна через меню "Файл" - "Сесії" - "Зберегти сесію";

"мишачі жести" (mouse gestures) - функція, повністю унікальна в Opera, хоча реалізована для Mozilla у вигляді розширення або для Windows в цілому у вигляді сторонніх програм (наприклад "Sensiva"); дозволяє управляти навігацією шляхом деяких зумовлених маніпуляцій мишею в будь-який частині вікна Opera; до цього дуже швидко звикаєш після кількох тренувань, причому настільки, що починаєш намагатися зробити теж саме і в інших браузерах;

швидкий доступ до деяких налаштувань - досить натиснути F12, і ви можете швидко вмикати і вимикати такі функції, як блокування спливаючих вікон, використання proxy-сервера, Java т.д.

hotclick - досить зробити подвійне клацання на будь-якому слові на сторінці, щоб викликати контекстне для тексту меню - наприклад, переклад слова, копіювання, звернення до словника і т.д.;

доступ до WAP та WML без мобільного телефону;

автоматичне оновлення сторінки через вказаний інтервал - опція доступна з контекстного меню сторінки.

До явних недоліків Opera можна віднести традиційно не дуже хороше збереження веб-сторінок на локальний диск, в результаті якого всі елементи оформлення сторінки (якщо вибрати збереження з графікою) зберігаються разом з html-файлом в одному місці, що призводить до певної плутанини, якщо зберігати кілька сторінок в одній папці.

Opera 9

Opera набагато швидше за інших браузерів завантажує сторінки з Інтернету завдяки специфічним способам обробки трафіку. Спочатку йде завантаження основного дизайну і тексту сайту, зображення яких тут же з'являється на вашому екрані, і лише після цього починають завантажуватися всі інші картинки та оформлення. Opera дозволяє швидко відмовитися від завантаження - якщо вас чимось не влаштовує цей сайт і таким чином заощадити трафік.

Розмір дистрибутива Opera в кілька разів менше аналогічного набору в інших браузерів. Розмір Opera - приблизно 3-4 Мб (без Java-додатків), при цьому є вбудований поштовий клієнт. Багатовіконний інтерфейс Опери дозволяє миттєво переміщатися по вже завантаженим з мережі сторінкам, порівнюючи їх зміст чи переглядаючи посилання в різних вікнах, а наявність окремого вікна пошуку по різним пошуковим серверам на основній панелі дозволяє швидко і ефективно розшукувати потрібні вам матеріали в мережі з мінімальними зусиллями з вашого боку - достатньо надрукувати текст запиту у вікні і далі включати по черзі пошук в Google, Nigma, Rambler, Yahoo та іншим, не торкаючись клавіатури надалі. У даній версії додана підтримка XSLT, Canvas 2D і Web Forms 2.0, доопрацьовані можливості щодо редагування веб-сторінок, покращена робота з IMAP, поліпшений процес настройки програми і т.д.

Рис.1.4 Вікно браузера Opera 9.0

Mozilla Firefox

Браузер Mozilla Firefox (рис 1.5), відомий раніше як Firebird і Phoenix, - займає друге місце в світі по популярності, а також першим браузером з доступним початковим кодом.

Рис.1.5 Вікно браузера Mozilla Firefox

Відразу після виходу 9 листопада 2001 року версії 1.0 браузер отримав визнання в таких видань, як "Форбс" і "The Wall Street Journal". За перші 99 днів Firefox вивантажили 25 мільйонів разів. Завдяки цьому він став однією з найпопулярніших програм з відкритим кодом, особливо в домашніх користувачів. А через 344 дні, після виходу його першої версії 1.0, число завантажень перевищило стомільйонну відмітку.