Смекни!
smekni.com

Єдиний економічний простір як інтеграційне економічне угрупування (стр. 8 из 8)

Групи товарів Вид обмежень Розмір Чи буде скасоване
1 2 3 4
Експорт України
Цукор білий Мито 206 дол. США / т Так
Спирт етиловий і інший спирти денатуровані Мито 2 євро за літр Так
Горілка Мито 2 євро за літр Так
Сигарети Мито 30 євро за 1000 шт. Так
Плоский прокат із заліза, легованої або нелегованої сталі з цинковим або алюмінієво-цинковим покриттям Антидемпінгове мито Скасовано з 01.02.2004 р.
Імпорт в Україну
Нафта сира Експортний ПДВ 20% Можливо
Газ природний зріджений Експортний ПДВ 20% Можливо
Автомобілі Квота 20826 шт. Обговорюється
Сода харчова Квота 2500 т Так
Цемент Квота 157500 т Так

Додаток № 5

Переваги Недоліки

1. Збільшення експорту до країн учасниць (найвідчутніший цей ефект буде в торгівлі з Росією, яка є найбільшим торгівельним партнером України). Передусім збільшиться експорт сільськогосподарської продукції, продуктів харчування та чорних металів, щодо яких у чинному режимі вільної торгівлі найбільше вилучень.

2. Зниження собівартості продукції українських експортерів завдяки здешевленню імпортованої сировини та збільшенню економії на масштабі внаслідок доступу на більший ринок.

3. Поглиблення конкуренції між виробниками з чотирьох країн сприятиме підвищенню ефективності української економіки.

4. Скасування митного контролю та митного оформлення вантажів між країнами-учасниками, забезпечить повну свободу руху послуг, капіталів і робочої сили.

5. Підвищення конкурентоспроможності українських товарів на світових ринках через реалізацію конкурентних переваг угрупування.

1. Існує ризик, що навіть після скасування імпортного та експортного мита у взаємній торгівлі країни провадитимуть чимало антидемпінгових і спеціальних розслідувань, які зводитимуть нанівець тарифну лібералізацію.

2. Відсутність згоди країн учасниць на перехід до українських митних тарифів. Значне посилення торговельних бар’єрів із країнами, які не є членами ЄЕП призведе до переорієнтації споживачів і виробників на імпорт товарів із країн об’єднання, де їх виробництво менш ефективне.

3. Існує великий ризик, що економічну політику в інтеграційному об’єднані формуватиме найвпливовіший учасник – Росія.

4. Недостатність існуючих коопераційних зв’язків між виробниками держав ЄЕП.