Смекни!
smekni.com

Організація функціонального управління на підприємстві ДП "Рівнестандартметрологія" (стр. 6 из 6)

Для висвітлення необхідної інформації відділом складається певне повідомлення для преси про важливість сьогодні на наших підприємствах впровадження сучасних СУЯ, а ми, в свою чергу можемо швидко та якісно надати консультативну допомогу.

Проведення презентацій послуг нашого підприємства, ювілейні заходи, дні відкритих дверей дають змогу безпосередньо знайомити споживачів, а саме всі підприємства з необхідністю, зумовленою часом та відповідними потребами функціонувати підприємствам за європейським зразком!

Рівненська торгово-промислова палата - недержавна самоврядна організація, що об’єднує понад суб’єктів 300 господарювання різних форм власності нашої області.

Спектр діяльності палати дуже широкий та направлений на сприяння налагодженню і розвитку прогресивних форм співробітництва, виробничої кооперації, проведенню переговорів, експертиз, укладанню контрактів, а також встановлення контактів з державними установами, організаціями, об'єднаннями і окремими суб'єктами господарської діяльності, сприяння участі суб'єктів підприємницької діяльності Рівненщини в торговельно-промислових виставках і презентаційних заходах та ін. Отже, і вона зацікавлена у функціонуванні на Рівненщині розвинених, сучасних, здатних до ведення на належному рівні зовнішньоекономічної діяльності і тому повинні взаємодіяти з підприємством та відділом СУЯ зокрема.

Пропоную приблизний графік проведення заходів щодо стимулювання споживачів до використання послуг відділу СУЯ.

Рис.3.2. Графік проведення заходів відділом СУЯ

Заходи Календарні числа
1 3 7 10 12 16 19 22 24 30(31)
Семінари
Реклама:- радіо
- телебачення
- друковані видання:- загальні
- спеціалізовані
Наради колективу

На проведення заходів терміном у шість місяців необхідно виділити підприємством з чистого прибутку 38 тис. грн. А саме:

Стаття витрат Сума
1. Семінари: 4200
- запрошення 120
- брейк-кава 150
- роздаткові матеріали 80
2. Реклама: 23100
- радіо 350
- телебачення 700
- друковані видання: 9900
*загальні 300
* спеціалізовані 250
Всього: 37200

Другою, не менш важливою частиною, є стимулювання працівників відділу до залучення все більше підприємств до співпраці.

За штатним розписом у відділі систем управління якістю працюють 4 особи: начальник відділу Запорожець А.О., провідний інженер із стандартизації Бліновський О.С., інженер І категорії із стандартизації Семенюк О.В. та інженер із стандартизації Дубич Т.А. Саме на них підприємством накладається дуже важливе завдання – підвищити прибутковість свого відділу. Для стимулювання робітників необхідно використовувати певні стимули, зокрема в оплаті праці з введенням певних коефіцієнтів за виконання певного виду роботи.

Складемо таблицю додаткових коефіцієнтів за проведення окремих видів робіт.

№ п. п. Види робіт Коефіцієнт
1. Проведення семінару +0,2
2. Проведення робіт для пошуку потенційних підприємств +0,5
3. Написання рекламних та редакційних статтей +0,3
4. Співпраця з Рівненською ТПП +0,1
5. Підписання договору про надання послуг +0,9

Звідси заробітну плату працівника відділу СУЯ можна визначити за такою формулою:

ЗП = ПО. + ПО*∑К,

де ПО – посадовий оклад працівника;

К - коефіцієнт додаткового стимулювання. .

При цьому начальник відділу безпосередньо приймає участь в тому, що веде облік виконання робіт по залученні нових клієнтів та при відсутності у працівника мотивації має право доручити певний вид роботи. По закінченню робочого місяця нею складається міні-звіт про проведення додаткових робіт та їхнього результату, в якому вказуються розписана доцільність застосування коефіцієнтів додаткового стимулювання.

Висновок

В ході даної курсової роботи мною був проведений аналіз зовнішнього та внутрішнього середовища ДП «Рівнестандартметрологія», в результаті чого були виокремлено ряд проблемних ситуації і сформовано заходи щодо усунення даних проблем.

Вже понад 60 років підприємство забезпечує реалізацію державної політики у сфері стандартизації, єдності вимірювань, сертифікації продукції послуг та послуг, акредитації випробувальних підрозділів Рівненщини. Діяльність підприємства спрямована на підтримку вітчизняних виробників і сприяння забезпеченню споживачів якісними товарами та послугами.

Стратегічна мета політики ДП «Рівнестандартметрологія» у сфері якості – надання послуг, які максимально задовольняють нагальні потреби замовників та перевищують їх очікування. Досягнення проголошених цілей здійснюється шляхом виконання таких завдань, як постійного розвитку та вдосконалення діяльності, освоєння нових видів послуг та розширення їх географії.

На сьогодні в ДП "Рівнестандартметрологія" встановлені постійні зв'язки з 1215 суб'єктами господарювання Рівненщини, Волинської, Тернопільської та Хмельницької областей. В процесі своєї діяльності ВАТ "РЗВА" взаємодіє з різними організаціями та органами державної влади. Це є митні органи, податкова служба, соціальні фонди (Пенсійний фонд, фонд соціального страхування), органи статистики, державна служба зайнятості, консалтингові та аудиторські фірми, банківські установи, страхові компанії тощо.

Організаційна структура ДП «Рівнестандартметрологія» є лінійно-функціональною. В ній виокремлено окремі самостійні функціональні підрозділи – органи з сертифікації та акредитовані випробовувальні лабораторії.

Дохід від реалізації робіт, послуг на 2007 рік склав 5029,4 тис. грн., тоді як у 2006 - 4118,7 тис. грн, що на 18%більше.

На 1.01. 2007р. основні засоби підприємства складали 3107 тис. грн. Амортизація за 2007 рік склала 40 тис. грн.

Основні показники ефективності використання ОФ за 2007 рік:

фондовіддача – складає 2,0 тобто 2 грн. від реалізації продукції припадає на 1 грн. ОФ.

Собівартість реалізованої продукції за 2007 рік становить 3067,2 тис. грн. Потрібно сказати, що собівартість реалізованої продукції у 2006 році становила 2436,6 (на 20,6% більше). Структуру витрат на виробництво складають витрати на матеріали, на оплату праці (основна та додаткова заробітна плата, премії, відрахування на соцстрах, загально виробничі, адміністративні, фінансові витрати, інші витрати операційної діяльності, витрати на збут). Найбільшу вагу в структурі витрат виробництва мають витрати на оплату праці (46%) та відрахування на соціальні заходи (17%).

Облікова чисельність штатних працівників на кінець 2007 року становить 117 чол. Переважають працівники віком 30-49 років та щодо освітнього рівня, ті, хто отримали освіту у вищих учбових закладах.

Порівняно з 2006 роком відбулось зростання на 5%. Плинність кадрів становить 0,05%.

Середня заробітна плата по підприємству в 2007 році становила 1429,1 грн., що на 30,3% більше, ніж в попередньому.

Продуктивність праці за 2007 рік становить 3164,3 грн., темп росту в порівнянні до 2006 року – 81%, до 2005 року – 166%.

У залежності від виконуваних функцій у процесі виконання функцій підприємства, персонал підприємства поділяється на керівників, спеціалістів і робітників. Чисельність керівників на 2007 рік становить 14, спеціалістів – 80, робітників – 23 особи.

За 2007 рік навчання пройшло (первинна професійна підготовка, перепідготовка) 19 чол., підвищення кваліфікації пройшли 12 осіб.

Для управління трудовим колективом на підприємстві використовують систему мотивацій, яка дозволяє досягти збільшення продуктивності праці, підвищити дисципліну та самосвідомість працівників, зацікавити їх у результатах їхньої праці. Проводяться такі заходи як виплата премії, різноманітні доплати, підвищення по службі, визнання добре виконаної роботи, грамоти, похвали. Працівники підприємства мають змогу відпочити та оздоровитися в санаторіях і профілакторіях як в Рівненській області, так і на Чорноморському узбережжі та в Карпатах по спеціальним путівкам, які закуповує ДП «Рівнестандартметрологія» сплачуючи приблизно лише 25% вартості путівки.

Адміністрація підприємства та профспілкова організація на підприємстві періодично проводять культурні, спортивно-масові заходи відпочинку для своїх співробітників.

ДП «Рівнестандартметрологія» має свою інтернет-сторінку, що також стосується і регіональних відділень як в Україні так і за кордоном. Інтернет-адреса сайту – www. csms. rv. ua, зайшовши куди кожен може отримати інформацію про підприємство, про послуги, які воно надає, про новинки в галузі стандартизації, сертифікації, метрології. Зв'язатись з підприємством кожен може надіславши лист на адресу: poshta@csmc. rv. ua.

В результаті господарської діяльності за 2007 рік на ДП «Рівнестандартметрологія» був отриманий чистий прибуток у розмірі 266,5 тис. грн.

Щоб оцінити фінансовий стан підприємства у 2007 році мною були проаналізовані показники ліквідності, фінансової стійкості та рентабельності підприємства за 2006 рік.

В результаті аналізу можна зробити висновки, що у ДП «Рівнестандартметрологія» низькими, але такими, що мають тенденцію до підвищення є показники ліквідності, що говорить про те, що підприємство збільшує можливості швидше перетворювати активи на гроші, тобто погашати свої зобов’язання. Всі коефіцієнти рентабельності мають досить низьке значення, але відмічається тенденція до помітного покращення ситуації, що говорить про незначне підвищення рівня ефективності виробничо-господарської діяльності підприємства.

Однією з головних проблем на підприємстві є збитковість деяких відділів, певні рекомендації щодо усунення цієї проблеми були надані мною у 3 розділі даної курсової роботи.

Список використаної літератури

1. Андрушків А. В., Кузьмін О. Є. Основи менеджменту: Навч. посібник– К., 2003.

2. Гончаров С.М. Марктинг: Навч. Посібник. – Рівне: НУВГП, 2007.

3. Статут ДП «Рівнестандартметрологія».

4. Форми фінансової звітності (№1, 2) за 2006-2007рр.

5. Документація ДП «Рівнестандартметрологія».

6. http: // www. csmc. rv. ua.