Смекни!
smekni.com

Корекційно-розвивальна програма "Соціалізація дошкільників" (стр. 7 из 9)

Прощання

Діти беруться за руки, легко ними похитують і з посмішкою промовляють: «Усім, усім, до побачення!»

Заняття № 22

Тема: Неслухняні діти

Мета: учити дітей розуміти власну поведінку та поведінку інших, її наслідки; виховувати повагу до інших, товариськість, взаєморозуміння.

Обладнання: сюжетні картинки із зображенням проблемних ситуацій у житті дітей, м'ячик.

Хід заняття:

Вітання

Мета: створювати психоемоційний комфорт.

Діти стоять у колі, вітаються зі своїми сусідами, потім вітаються до сонечка (високо піднімаючи над головою руки, стаючи на носочки), Після цього вітаються до землі (присідають, гладять килимок).

Розповідь про пригоди героїв

Мета: розвивати вміння розуміти вчинки інших та їх наслідки.

Кожна дитина отримує сюжетну картинку, на якій зображена певна проблемна ситуація (діти посварились, хлопчики розбили вікно, дівчинка не ділиться іграшками тощо). Дитина повинна скласти невеличку розповідь про зображене та розповісти, як потрібно поводитись у такій ситуації.

Бесіда «Неслухняні діти»

Мета: розвивати вміння розуміти власні вчинки та їх наслідки. Під час бесіди діти розповідають про неслухняність, випадки власної неслухняної поведінки та розповідають, як слід поводитися.

Вправа «Виправи»

Мета: розвивати увагу, логічне мислення.

Психолог зачитує речення з неточностями, які діти повинні виправити.

• Коли людині весело, вона плаче.

• Мама прибрала в кімнаті і стало брудно.

• Якщо у дитини болить горло, вона має їсти морозиво.

• Якщо ти не слухаєшся, тебе поважатимуть більше.

Гра «Заборонене число»

Мета: виховувати уважність.

Психолог разом із дітьми домовляється про число або числа, які не можна називати. Діти по колу передають м'ячик та називають по порядку числа (одна дитина — одне число), але не називаючи заборонене число або числа. Якщо хтось забув та назвав заборонене число, то він повинен потанцювати або розповісти вірш.

Гра «Давай миритися!»

Мета: виховувати доброзичливість.

Психолог пропонує дітям удавати з себе неслухняних дітей, які сваряться (розсердилися, повернулися спинами одне до одного, нахилили голови). Потім вони повинні помиритися, пригадавши мирилочку:

Мир, миром, Пироги з сиром, Варенички в маслі, Ми дружечки красні, Поцілуймося!

Підсумок заняття

Повторити правила слухняної поведінки. Психолог нагадує дітям, скільки користі приносить слухняність самим дітям та близьким і знайомим людям.

Прощання

Діти утворюють стовпчик зі своїх кулачків (по одному кулачку і з посмішкою промовляють: «Усім, усім, до побачення!»

Заняття № 23

Тема: Права дітей

Мета: ознайомлювати дітей з їх правами (за Конвенцією 0011 ) учити розуміти їх та поважати права інших; виховувати взаєморозуміння, повагу до інших, самоповагу.

Обладнання: схематичні зображення прав дітей, паперові серця, олівці, фломастери.

Хід заняття:

Вітання

Мета: створювати психологічний комфорт.

Діти стоять у колі, вітаються зі своїми сусідами, потім вітаються до сонечка (високо піднімаючи над головою руки, стаючи на носочки)^ після цього вітаються до землі (присідають, гладять килимок).

Гра «Подивись на друга»

Мета: виховувати взаєморозуміння.

Діти об'єднуються у пари, роздивляються своїх партнерів, спочатку називають спільне, що є між ними (очі, волосся, посмішка), а потім — відмінне (колір шкіри, очей, волосся).

Висновок: діти чимось схожі, а чимось відмінні одне від одного.

Гра «Я найбільше люблю...»

Мета: виховувати взаєморозуміння, уміння висловлювати свої бажання.

Психолог запитує кожну дитину, що вона любить, а дитина відповідає, використовуючи міміку, жести. Решта дітей відгадують.

Висновок: у нас є спільні і відмінні бажання.

Гра «Доповни речення»

Мета: виховувати повагу до інших.

Психолог починає розповідати про кожну дитину, а діти повинні доповнити його розповідь, пояснити, чому можна так про неї сказати.

• Саша скромний, адже він...

• Іванка ввічлива, бо вона..

• Леся чесна, тому що...

• Маринка добра, адже...

• Іруся справжня подруга, бо...

Бесіда про права дітей

Мета: ознайомлювати з правами дітей; допомогти усвідомити вчення; виховувати повагу до прав інших.

Психолог розповідає дітям про те, що ми такі різні, по-різному поводимося, але кожний із нас має серце, душу, почуття. Ми дуже любимо, коли нас поважають, люблять, слухають, на нас звертають увагу. Ми всі маємо однакові бажання: хочемо тепла та любові, здоров'я та щастя, хочемо мати друзів, час для гарного відпочинку, гри, а коли потребується допомога, то ми хочемо її отримати. Особливо на це заслуговують маленькі діти. Це — їх права. Саме тому, дорослі повинні оберігати дітей та їх права. Діти також повинні оберігати свої права та права інших дітей, бути хорошими друзями, вині ти ними малятами.

Гра «Я маю право»

Мета: закріпити знання про права.

Психолог показує схематичні малюнки, які зображують права миси, а діти називають зображення та повторюють за психологом Назву права (будинок право на житло; книга право на освіту, навчання; серце право на любов та опіку тощо). Малювання на тему «Подарунок другові» Мета: виховувати повагу та доброзичливість. Кожна дитина малює зображення подарунка на паперовому сердечку та дарує своєму другові.

Підсумок заняття

Повторити за допомогою схематичних зображень права дітей. Психолог нагадує дітям, що вони повинні знати свої права та поважати права інших людей.

Прощання

Діти утворюють стовпчик зі своїх кулачків (по одному кулачку) і з посмішкою промовляють: «Усім, усім, до побачення!»

Заняття № 24

Ціль: Мій садочок

Мета: продовжувати вчити дітей користуватись вербальним та невербальним способом спілкування, спільно гратись, поважаючи одне одного; виховувати доброзичливе ставлення до інших, повагу до працівників дитячого садка.

Обладнання: аркуші паперу, олівці, фломастери.

Хід заняття:

Вітання

Мета: виховувати почуття єдності.

Діти стоять у колі, тримаючись за руки. Разом уклоняються, з посмішкою промовляють: «Вітаю».

Гра «Покажи»

Мета: розвивати вербальне та невербальне спілкування.

Кожна дитина повинна показати якесь приміщення у дитячому садку, решта — відгадати його. Показувати необхідно за допомогою жестів, рухів, міміки (розмір приміщення; що міститься в ньому, що в ньому роблять діти). Наприклад, фізкультурна залпі велика, в ній є м'ячі, обручі, діти виконують із ними різні вправи, граються, бігають.

Потім дитина повинна розповісти, що вона зображувала.

Бесіда про дитячий садок, повторення правил поведінки у дитячому садку

Мета: закріплювати знання про дитячий садок та правила поведінки в ньому.

Психолог запитує дітей, як називається дитячий садок, їх група» чи подобається їм у дитячому садку, хто доглядає, піклується про них у дитячому садку. Після цього психолог пропонує дітям пригадати правила поведінки у дитячому садку.

• Бути чемним.

• Бути добрим, нікого не ображати.

• Поважати інших.

• Слухати інших.

• Допомагати іншим.

• Пробачати інших.

Сюжетно-рольова гра «Дитячий садок»

Мета: закріпити знання про дитячий садок; виховувати доброзичливість.

Психолог пропонує дітям погратись у гру, стежить за дотриманням правил гри та правильним виконанням ролей дітьми.

Малювання на тему «Мій рідний садочок»

Мета: закріпити знання про дитячий садок; виховувати повагу до працівників дитячого садка.

Психолог пропонує дітям намалювати свій дитячий садок, розповісти про нього, про своїх вихователів, друзів, настрій, з яким вони до нього йдуть.

Підсумок заняття

Психолог нагадує дітям про те, що дитячий садок — це друга домина для дітей. Тут про них дбають багато людей, щоб діти почувалися щасливими та здоровими. Ця праця дуже нелегка, тому вони шанувати працівників дитячого садка.

Прощання

Діти беруться за руки, легко ними похитують і з посмішкою пропиляють: «Усім, усім, до побачення!»

Заняття № 25

Тема: Моя сім'я

Мета: закріплювати знання дітей про сім'ю, сімейні стосунки; учити дітей передавати емоції; виховувати шанобливе ставлення до своїх рідних.

Обладнання: м'ячик, аркуші паперу, фарби, олівці.

Хід заняття:

Вітання

Мета: створювати емоційний комфорт.

Діти стають у коло. Кожна дитина повертається до свого сусіда, який стоїть праворуч, посміхається йому, вклоняється і каже: «Вітаю», потім вітається із сусідом, який стоїть ліворуч.

Вправа «Розкажи про свою сім'ю»

Мета: закріплювати знання про сім'ю.

Діти сидять у колі. По черзі передають одне одному м'ячик. Та дитина, яка отримала м'яч, розповідає про свою сім'ю (хто є членами сім'ї, як їх звати; яка сім'я дружна, весела, спортивна; як одне одного поважають, люблять).

Психоемоційний етюд «Ласка»

Діти об'єднуються у пари. Одна дитина — «мама», друга дитина — «маленька доня» («синок»). «Мама» оберігає, піклується, притискає до себе «малюка», пестить його. «Дитина» посміхається до «мами», слухає її. Діти лагідно звертаються одне до одного. Потім діти міняються ролями.

Психологічний етюд «Примхлива дитина»

Мета: піклуватися про здоров'я рідних; поважати їх. Дітям пропонується зобразити примхливих дітей по черзі у різних ситуаціях (не хоче підводитися з ліжка, одягатися, ображає дітей, не слухається мами, тата). Потім запитати у дітей, чи сподобалась дітям така поведінка, чи бережуть своїх мам і тат такі діти, чи поважатимуть таких дітей, дружитимуть із ними інші діти.

Психоемоційний етюд «Бабусі та дідусі»